Reklama

Żmijowisko

Ocena
serialu
7,2
Dobry
Ocen: 168
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Żmijowisko": Zakończyły się zdjęcia na planie serialu

Zakończyły się zdjęcia do nowego serialu Canal+ zatytułowanego "Żmijowisko". Produkcja powstała na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza; główną rolę zagrał Paweł Domagała.

Zdjęcia trwały od kwietnia. Rozpoczęły się w Warszawie, następnie ekipa filmowa przeniosła się na Mazury, gdzie w małej miejscowości Orżyny koło Mrągowa od zera wybudowano agroturystyczne siedlisko, w którym głównie rozgrywa się filmowa fabuła. Realizacja scenograficznego projektu trwała kilka tygodni podczas których między innymi usypano malowniczą plażę, odrestaurowywano - adaptując na potrzeby scenografii - zastaną, starą zabudowę, zbudowano drewniane domki dla gości Żmijowiska.

Reklama

"Kiedy stanąłem po raz pierwszy zdałem sobie sprawę że dokładnie tak widziałem swoje Żmijowisko. Jest malowniczo, jest tajemniczo. Ta idylliczna okolica to świetne tło dla kryminału, bo zderzenie świata zbrodni i zła z tą sielskością jest fascynujące. Od razu budzą się ciekawe napięcia i historia właściwie tworzy się sama. To metafizyczne uczucie, kiedy patrzysz na to co napisałeś, widzisz to w rzeczywistym świecie" - powiedział Wojciech Chmielarz, autor powieści i współautor scenariuszowej adaptacji.

"Z aktorami przy "Żmijowisku" pracuje się fenomenalnie. Zawsze daję aktorom wolność - wychodzę z założenia, że reżyser jest dla aktorów tylko drogowskazem. Moim zdaniem aktor jest artystą i sztuka, którą tworzy polega między innymi na stworzeniu postaci. Mam wrażenie, że udało nam się stworzyć świetny zespół, który gdzieś razem na tych mazurskich terenach świetnie się ze sobą rozumie i dobrze się nam razem pracuje" - mówił tuż przed zakończeniem zdjęć do serialu reżyser Łukasz Palkowski.

Praca "na łonie natury" w mazurskim krajobrazie miała dla aktorów dodatkowe atuty. Agnieszka Żulewska (filmowa Kamila, żona Arka którego gra Paweł Domagała) doceniała to, że miejsce pracy może być w przerwie w zdjęciach do tak wymagającego projektu dobrym wypoczynkiem. "Tu mamy dwa w jednym. To naprawdę rzadkość, żeby zobaczyć jak reżyser w czasie przerw łowi ryby na pomoście. My tu pracujemy, ale jednocześnie opalamy się, kąpiemy, spacerujemy i czytamy". 

Z kolei tak o atmosferze na planie opowiada Paweł Domagała - odtwórca głównej roli Arka: "W serialu wizyta w Żmijowisku to sytuacja rodzinna, wakacyjna, która w pewnym momencie diametralnie się zmienia. Na planie zaś jest odwrotnie - ciężko pracujemy, w ogromnym skupieniu i po kilkanaście godzin dziennie, a w przerwach miedzy zdjęciami robi się wakacyjnie - dzięki wspaniałej atmosferze i niezwykłej przyrodzie, która nas otacza". 


swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje