Złotopolscy
Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 917
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Gwiazdy, które odeszły w 2014 roku

1 i 2 listopada to czas, kiedy odwiedzamy groby naszych bliskich zmarłych. To także czas refleksji nad przemijaniem. Zobaczcie, kogo zabrakło w aktorskim świecie, z kim musieliśmy pożegnać się na zawsze...


Anna Przybylska

Zmarła po długiej chorobie, miała 35 lat. Od 2013 roku zmagała się z rakiem trzustki.

Aktorka od lat zachwycała widzów na dużym i małym ekranie. - Swojego dorobku staram się nie rozmieniać bywając na salonach i robiąc rzeczy w mojej opinii mniej ważne - powiedziała w jednym z wywiadów.

Była jedną z największych gwiazd w Polsce. Znana była z talentu, urody, a także zdecydowania i silnego charakteru.

Urodziła się w Gdyni 26 grudnia 1978 roku. W tym mieście uczyła się i wychowywała wraz z rodzeństwem. Zawsze chciała być aktorką, jednak, jako nastolatka pojechała do Warszawy na casting do agencji modelek. Niestety tam się nie nadała... Powiedziano jej, że jest za gruba i ma krzywe zęby. Dostała jednak kartkę z informacją o castingu do filmu. Przesłuchanie odbywało się na ulicy Chełmskiej w Warszawie. Przerażona, ale chcąca spełniać marzenia, stanęła przed reżyserem.

Po chwili okazało się, że rola, do której startuje to Suczka w "Ciemnej stronie Wenus" Radosława Piwowarskiego. Reżyser natychmiast się nią zachwycił. Na rozmowy pojechał do Gdyni. Anna była niepełnoletnia, więc zgodę na udział w filmie wyrazić musiała mama. Mimo tego, że rola była rozbierana, pani Przybylska zgodziła się na udział córki w filmie. Dziecko przecież spełniało swoje marzenia.

Tak narodziła się gwiazda. Chwilę później Anna Przybylska znalazła się na planie serialu "Złotopolscy", który także reżyserował Piwowarski. Zagrała policjantkę Marylkę. Wówczas poznała ją cała Polska i natychmiast się w niej zakochała... Od tamtej pory Przybylska zagrała m.in. w takich filmach jak "Sezon na leszcza", "Kariera Nikosia Dyzmy", "Lekcje pana Kuki", "Złoty środek", "Bokser" oraz "Sęp".

Reklama



Od kilku lat Przybylska wcielała się w najważniejszą rolę w swoim życiu. Była matką trójki dzieci. Wraz z partnerem życiowym, piłkarzem Jarosławem Bieniukiem miała córkę Oliwię oraz dwóch synów Szymona i Jana.

Rok 2013 przyniósł artystce nie tylko premierę jej najnowszego filmu, ale także spory szum medialny. Pod koniec lipca w mediach pojawiła się informacja o tym, że aktorka choruje na nowotwór. W sierpniu 2013 roku aktorka trafiła do szpitala z powodu wykrycia guza trzustki. Przeszła skomplikowaną operację. Nie planowała publicznie opowiadać o swojej chorobie.

Plotkarskie media nie oszczędzały aktorki. W lipcu tego roku pojawił się na jednym z plotkarskich portali szokujący wpis o śmierci Anny Przybylskiej. W mediach rozpętała się prawdziwa burza! Fałszywa informacja została co prawda usunięta, wydawca przeprosił aktorkę, ale niesmak pozostał. Opinia publiczna była oburzona całą sytuacją. Aktorka nie skomentowała sprawy osobiście. Menadżerka gwiazdy zapewniła, że reprezentowana przez nią Anna Przybylska zastrzegła sobie prawo do podjęcia kroków prawnych.

Dzisiaj już wiemy, że aktorka przegrała walkę w ciężką chorobą.

Małgorzata Braunek

Przegrała długą walkę z chorobą nowotworową. Odeszła w poniedziałek, 23 czerwca. W latach siedemdziesiątych XX wieku Małgorzata Braunek była najpopularniejszą polską aktorką filmową. Oglądaliśmy ją jako Irenę w "Polowaniu na muchy" Andrzeja Wajdy, Oleńkę w "Potopie" Jerzego Hoffmana, Izabellę Łęcką w "Lalce" Ryszarda Bera. 30 lat temu niespodziewanie wycofała się z aktorstwa i poświęciła całkowicie filozofii i religii Wschodu. Była buddystką, prowadziła grupy medytacyjne, wyjeżdżała na kilkutygodniowe odosobnienia w góry. Wróciła na ekrany w wielkim stylu w 2004 roku...

Zagrała w "Tulipanach" Jacka Borcucha. W kolejnych latach zagrała też w serialach "Glina", "Pensjonat pod Różą", "Pełną parą" i "Ekipa". W 2009 roku po raz pierwszy wcieliła się w Basię Jabłonowską w mazurskiej sadze "Nad rozlewiskiem".

Tuż przed rozpoczęciem zdjęć do 4. serii "Rozlewiska" Małgorzata Braunek dowiedziała się, że jest chora i podjęła heroiczną walkę z nowotworem. Zdawała sobie sprawę, że pokonanie raka nie będzie łatwe. Odkąd została wolontariuszką w hospicjum onkologicznym na warszawskim Ursynowie, wiedziała, jak ważna w procesie leczenia chorób nowotworowych jest wiara, że wszystko dobrze się ułoży.

Małgorzata Braunek do ostatniej chwili wierzyła, że wygra walkę o życie.

Zmarła w poniedziałek 23 czerwca tuż przed wyjazdem do kliniki we Frankfurcie, gdzie miała przejść specjalną terapię.

Robin Williams

Słynny hollywoodzki aktor został znaleziony martwy 11 sierpnia w swym domu w północnej Kalifornii. Gwiazdor popełnił samobójstwo. Policja otrzymała wezwanie około południa. W chwili przyjazdu Williams już był nieprzytomny i nie oddychał - zakomunikował koroner.

"Straciłam dziś mojego męża i najlepszego przyjaciela, a świat stracił jednego z najukochańszych artystów i pięknych ludzi" - napisała w swym oświadczeniu żona aktora, Susan Schneider.

Williams miał 63 lata. Najsłynniejsze filmy, w których wystąpił to "Good Morning, Vietnam", "Stowarzyszenie umarłych poetów", "Fisher King", "Pani Doubtfire" czy "Buntownik z wyboru".

Odgrywane przez niego postacie charakteryzowała głębia emocji i wyrazistość, doceniane zarówno przez widzów, jak i krytyków. W 1997 roku za drugoplanową rolę psychoterapeuty w dramacie "Buntownik z wyboru" otrzymał Oscara. Zdobył cztery Złote Globy, m.in. wcielając się w ekscentrycznego Parry'ego w "Fisher King". Był też laureatem wielu innych nagród filmowych.

Urodził się w 1951 roku w Chicago. Na scenie występował od szkoły średniej, a talent zapewnił mu miejsce w prestiżowej nowojorskiej akademii aktorskiej Juilliard School. Jeden z profesorów zachęcił go do wprawiania się w rolach komediowych.

Amerykańska publiczność miała okazję poznać go w serialu "Mork and Mindy" z lat 70. XX wieku, za który został uhonorowany Złotym Globem. Od lat 80. zaczął pojawiać się na wielkim ekranie.

Oprócz kina regularnie występował w serialach telewizyjnych ("Prawo i porządek: sekcja specjalna, "Wilfred", "Louie"), ostatnio, razem z Sarą Michelle Gellar w "Przereklamowanych". Był też gwiazdą stand-upu.

Od wielu lat walczył z alkoholizmem, uzależnieniem od narkotyków i głęboką depresją.

Joan Rivers

Joan Rivers, znana amerykańska aktorka i prezenterka, trafiła do szpitala w wyniku komplikacji po operacji strun głosowych, której poddała się w jednym z gabinetów w Nowym Jorku. Podczas zabiegu aktorka przestała oddychać i w stanie krytycznym została przewieziona do szpitala Mount Sinai. 4 września opuściła oddział intensywnej terapii, niestety - jak poinformowała jej córka - niedługo po tym zmarła w wieku 81 lat. Karierę aktorską Rivers rozpoczęła pod koniec lat 50. XX wieku w filmie "Driftwood", w którym zagrała lesbijkę  zakochaną w postaci granej przez wówczas nieznaną Barbrę Streisand. W 1965 roku zadebiutowała w telewizyjnym programie "The Tonight Show", talk-show prowadzonym przez Johny'ego Carsona.

Występowała w wielu programach telewizyjnych, prowadziła też autorski show. W 1969 roku otrzymała pierwszą rolę filmową, w dramacie "Pływak" ("The Swimmer") z Burtem Lancasterem w roli głównej.

Pisała scenariusze, reżyserowała komedie, występowała w teatrach rewiowych. Od 1986 roku prowadziła talk-show "The Late Show". W 1987 r. zrezygnowała z udziału w tym programie po samobójczej śmierci męża, Edgara Rosenberga.

W latach 90. była gospodynią programów poświęconych rozrywce w telewizji E! Entertainment. Prowadziła również transmisje z uroczystości rozdania Oscarów i Złotych Globów. Była wielokrotnie nominowana do nagrody Daytime Emmy Award dla najlepszej prowadzącej talk-show. W roku 1990 uzyskała tę nagrodę za swój autorski program "The Joan Rivers Show".

Mimo, że aktorka kojarzona jest przede wszystkim ze sceną stand-upu oraz pracą prezenterki, widzowie równie często mogli oglądać ją w serialach. Pojawiała się zazwyczaj gościnnie, wcielając się w skrajnie różne postaci. Występowała również we własnej osobie, co jak żartowała, łechtało jej ego i nigdy nie odrzucała tego typu propozycji.

Zagrała w takich kultowych produkcjach jak "Inny świat", "Here’s Lucy", czy "Statek miłości". Oprócz tego można ją było zobaczyć w wielu współczesnych produkcjach, m.in. w "Bez skazy", "Randce z gwiazdą", "Jej szerokość Afrodycie", "Daleko jeszcze?", czy "Pohamuj entuzjazm". Ostatni raz na małym ekranie pojawiła się w 2010 roku. Wystąpiła wówczas w jednym z odcinków "Rozpalić Cleveland".

Eli Wallach

odszedł 24 czerwca, w wieku 98 lat.  Artysta wystąpił w blisko 100 filmach i ponad 40 serialach. Był także laureatem Oscara za całokształt twórczości.

Eli Wallach urodził się 7 grudnia 1915 roku w nowojorskim Brooklynie w rodzinie żydowskich emigrantów z Polski. Po zakończeniu wojny Wallach uczęszczał do słynnego Actors Studio, gdzie poznał m.in. Marlona Brando, Montgomery'ego Clifta, Sidneya Lumeta, a także swoją przyszłą żonę - Anne Jackson.

Na teatralnej scenie aktor zadebiutował na Broadwayu w 1945 roku. Sześć lat później otrzymał prestiżową nagrodę Tony za główną rolę w sztuce Tennessee Williamsa "Tatuowana róża".

Na dużym ekranie Wallach pojawił się stosunkowo późno, bo w wieku 40 lat. W 1956 roku Elia Kazan powierzył mu jedną z głównych ról w filmie "Baby Doll". Szybko posypały się kolejne propozycję, a kreacja Calvery w legendarnym westernie Johna Sturgesa "Siedmiu wspaniałych" (1960) zapewniła artyście sławę i popularność.

Rok po tym sukcesie aktor zagrał w nie mniej słynnym dramacie "Skłóceni z życiem" (1961) w reżyserii Johna Hustona, gdzie partnerowali mu Clark Gable i Marilyn Monroe. Od tej chwili Wallach nie schodził z ekranów przez kolejne 5 dekad.

Innym słynnym westernem z jego udziałem był obraz Sergio Leone "Dobry, zły i brzydki" (1966), gdzie stworzył pamiętną kreację tytułowego "Brzydkiego" - bandyty Tuco Ramireza. Inne swoje wielkie role stworzył m.in. w filmach: "Jak zdobywano Dziki Zachód" (1962), "Złoto MacKenny" (1969), "Ojciec chrzestny III" (1990) czy "Dwóch Jake'ów" (1990).

Pomimo upływu kolejnych lat wciąż pozostawał aktywny zawodowo. W 2009, mając 93 lata pojawił się w serialu "Siostra Jackie" (za tę rolę otrzymał nominację do nagrody Emmy), a rok później wystąpił w dwóch głośnych produkcjach: "Autorze widmo" Romana Polańskiego i "Wall Street: Pieniądz nie śpi" Olivera Stone'a.

W tym samym 2010 roku Amerykańska Akademia Filmowa ogłosiła przyznanie Wallachowi honorowego Oscara za całokształt twórczości artystycznej. 

James Rebhorn

Zmarł 21 marca, po długiej chorobie. Miał 65 lat. Aktor znany był z filmów "Dzień Niepodległości", "Zapach kobiety", "Utalentowany pan Ripley" oraz seriali "Homeland" i "Żona idealna". Aktor cierpiał na raka skóry. Zmarł w swym domu w miejscowości South Orange, w stanie New Jersey.

James Rebhorn rozpoczął karierę na początku lat 80. Zagrał w ponad stu filmach, serialach telewizyjnych i sztukach teatralnych. Znany był głównie z charakterystycznych ról drugoplanowych. Jego najsłynniejsze role kinowe pochodzą z takich filmach, jak "Gra", "Zapach kobiety", "Dzień Niepodległości", "Utalentowany pan Ripley", "Nagi instynkt", "Poznaj mojego tatę", "Wzgórze nadziei ", "Życie Carlita", "Cedry pod śniegiem", "Mój kuzyn Vinny", "Daleko od nieba" czy "Giganci ze stali".

Ostatnio można było go oglądać w serialu telewizyjnym "Homeland", w którym grał ojca głównej bohaterki, Carrie Mathison (w tej roli Claire Danes). Na swoim koncie ma też występy w tak popularnych serialach, jak "Żona idealna", "Białe kołnierzyki", "Iluminacja", "Prawo i porządek", "Rockefeller Plaza 30", "Brygada ratunkowa", "Big Lake".

Meshach Taylor

Aktor nominowany do nagrody Emmy za rolę w "Projektantkach", zmarł na raka w swoim domu w pobliżu Los Angeles. W piątek, 28 czerwca informację potwierdziła rodzina, która wydała oświadczenie:

"Z miłością, wdzięcznością i ze smutkiem informujemy, że nasz kochany, niezwykle błyskotliwy i dynamiczny Meshach, niesamowity ojciec, mąż, syn i przyjaciel, odszedł do wieczności", napisali.

Taylor miał na koncie ponad 20 ról filmowych oraz tyle samo występów w serialach.

Znany był z roli chirurga plastycznego Sheldona Baylora w sitcomie CBS "Świat Dave'a", w którym grał w latach 1993-97. Aktor wystąpił także w komedii fantasy "Manekin" jako ekstrawagancki Hollywood Montrose oraz filmie familijnym z bliźniaczkami Olsen - "Czary-Mary". Jego ostatnim wcieleniem był Harrison Scott w dwóch odcinkach serialu "Zabójcze umysły".

Bob Hoskins

znany angielski zmarł 30 kwietnia, na zapalenie płuc. Miał 71 lat. Mający zaledwie 166 centymetrów wzrostu Bob Hoskins na swoją pozycję w Hollywood pracował przez długi czas.

Mimo iż porzucił szkołę w wieku 15 lat, miał silnie zaszczepioną miłość do literatury oraz teatru i zawsze marzył o aktorstwie. W młodości imał się różnych zajęć, m.in. zajmował się... wielbłądami w Syrii i pakował owoce w kibucu w Izraelu. Był także połykaczem ognia w cyrku!

Po raz pierwszy przed kamerami wystąpił w roku 1972 w obrazie "Up the Front". Rola ta, podobnie jak i kilka następnych, przeszła jednak bez echa. Po raz pierwszy został dostrzeżony przez krytykę w 1978 r. w telewizyjnym serialu "Pennies from Heaven". Trzy lata później zachwycił wszystkich doskonałą kreacją szefa mafii Harolda Shanda w "Długim Wielkim Piątku".

W 1986 r. Bob Hoskins zdobył międzynarodową popularność. Wystąpił wtedy - również w roli gangstera - w obrazie Neila Jordana "Mona Lisa". Rola ta przyniosła aktorowi nagrodę Brytyjskiej Akademii Filmowej, wyróżnienie na festiwalu w Cannes i nominacje do Oscara oraz Złotego Globu.

Swoją popularność artysta ugruntował dwa lata później rolą w przebojowej komedii Roberta Zemeckisa "Kto wrobił królika Rogera".

Obsadzany przeważnie w rolach silnych, dominujących postaci - polityków lub gangsterów. Grał kilku przywódców z czasów II wojny światowej: Nikitę Chruszczowa ("Wróg u bram", 2001), Winstona Churchilla ("Giganci II wojny światowej", 1994), Benito Mussoliniego ("Mussolini i Ja", 1985) i Ławrientija Berię ("Wewnętrzny krąg", 1991), ale także papieża Jana XXIII ("Dobry papież", 2003), generała Noriegę ("Noriega - Wybraniec Boży", 2000) czy J. Edgara Hoovera ("Nixon", 1995).

Dał się zapamiętać także z występów w filmach: "Cotton Club" Francisa Forda Coppoli, "Syreny" Richarda Benjamina, "Hook" Stevena Spielberga, "Pani Henderson" Stephena Frearsa czy "Hollywoodland" Allena Coultera.

Po raz ostatni pojawił się przed kamerą w roli jednego z krasnali w obrazie "Królewna Śnieżka i Łowca" Ruperta Sandersa. W 2012 roku zdiagnozowano u Hoskinsa chorobę Parkinsona. Zrezygnował wówczas z dalszych występów.

Na małym ekranie mogliśmy podziwiać go m.in. w serialach "Pennies from Heaven", "Ramię w ramię", "Chłopcy z Dunera", "Opowieści z krypty", "Frasier" czy "Nibylandia".

Shirley Temple

Największa dziecięca gwiazda w dziejach kina zmarła 10 lutego w wieku 85 lat.

W wieku 4 lat Temple odkrył Charles Lamont, który był dyrektorem drugorzędnego studia Educational Pictures. Obsadził ją w serii zatytułowanej "The Baby Burlesques". Mała artystka naśladowała w nich takie gwiazdy jak np. Marlena Dietrich. Następnie wystąpiła w kolejnej serii - "Frolics of Youth".

W 1934 roku Temple zagrała w swoim pierwszym ważnym filmie "Stand Up and Cheer". Obraz z miejsca stał się przebojem, a Shirley podpisała siedmioletni kontrakt z Fox Productions. Nakręciła dla tej wytwórni szereg popularnych obrazów, m.in. "Mała Miss Marker" (1934), "Złotowłosy brzdąc" (1935), "Mały pułkownik" (1935), "Biedna, mała dziewczynka" (1936), "Heidi" (1937), "Mała Miss Broadway" (1938) i "Mała księżniczka" (1939). W 1935 dostała Nagrodę Specjalną Akademii Filmowej. Jej zarobki sięgały wówczas ok. 300 000 dolarów za tytuł.

W latach 30. XX w. zagrała łącznie w ponad 40 filmach!

Kiedy zaczęła dorastać, przeniosła się do wytwórni MGM, gdzie nakręciła tylko jeden film. Następnie związała się kontraktem z Davidem O. Selznickiem i zagrała jako nastolatka w kilku jego produkcjach. Żadna z nich nie odniosła jednak większego sukcesu. Pojawiła się jeszcze w telewizyjnej serii "Shirley Temple's Storybook", po czym rozpoczęła karierę polityczną z ramienia Partii Republikańskiej.

Szymon Szurmiej

Aktor, reżyser, działacz społeczności żydowskiej, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Żydowskiego im. Estery Rachel i Idy Kamińskich zmarł 16 lipca w wieku 91 lat.

Twórczość artystyczną, jako reżyser i jako aktor, Szymon Szurmiej rozpoczął w 1951 roku w Teatrze Polskim we Wrocławiu. W roku 1955 został kierownikiem artystycznym Teatru Ziemi Opolskiej w Opolu, a następnie objął kierownictwo artystyczne Teatru Powszechnego we Wrocławiu. Jako aktor współpracował z Państwowym Teatrem Żydowskim im. Estery Rachel Kamińskiej, którym kierowała Ida Kamińska. W 1969 roku przeniósł się do Warszawy, gdzie 1 września 1970 roku został powołany na stanowisko dyrektora tego teatru.

Szurmiej może poszczycić się wieloma rolami aktorskimi na scenie Teatru Żydowskiego; występował m.in. jako Mendel Krzyk w "Zmierzchu" wg Izaaka Babla, Meszułach w "Dybuku" Szymona Anskiego, Menachem Mendł w "Tewje mleczarzu" Szolema Alejchema, Willy Loman w "Śmierci komiwojażera" Arthura Millera czy doktor Korczak w "Planecie Ro" Ryszarda Marka Grońskiego. Zagrał także w wielu filmach polskich i zagranicznych. Wśród nich znalazły się "Austeria", "Fancy", "Bohemia", "Wichry wojny".

Na małym ekranie mogliśmy oglądać go m.in. w "Przybłędzie", "Szaleństwach panny Ewy" czy "Życiu Kamila Kuranta".

Wyrazem uznania zasług Szymona Szurmieja było przyznanie mu przez Niemcy w roku 2002 Wielkiego Krzyża Zasługi Orderu Zasługi nadanego przez prezydenta Niemiec. Został też odznaczony licznymi najwyższymi odznaczeniami państwowymi m.in. w 1993 roku Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski nadanym przez prezydenta Lecha Wałęsę oraz w roku 2003 na 80-lecie urodzin Wielkim Krzyżem Odrodzenia Polski nadanym przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Mickey Rooney

aktor filmowy i artysta estradowy zmarł w niedzielę, 6 kwietnia. Rooney był laureatem wielu nagród, m. in. dwukrotnie Złotych Globów (m.in. za serial "Mickey") i nagrody Emmy. W filmie zadebiutował w 1926 roku - miał wtedy sześć lat. Jego kariera trwała praktycznie całe życie, a jej początki sięgają kina niemego.

Występował z takimi gwiazdami, jak Judy Garland (w musicalu "Babes in Arms") i Elizabeth Taylor w filmie "National Velvet", który zapoczątkował jej karierę. Pojawił się także w słynnym "Śniadaniu u Tiffany'ego" (1961), w którym wystąpił u boku Audrey Hepburn.

W 1940 roku, jako pierwszy nastolatek w historii, był nominowany do Oscara za główną rolę w filmie "Babes in Arms". Ostatecznie nagrodę Amerykańskiej Akademii Filmowej otrzymał w w 1983 roku za całokształt pracy artystycznej.

Był ośmiokrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną była wielka hollywoodzka gwiazda, jedna z najpiękniejszych kobiet tamtych czasów, Ava Gardner, ostatnią (ósmą) - Janice Darlene Chamberlin.

Mickey Rooney był aktorem czynnym zawodowo do końca życia. W ostatnich latach mogliśmy go oglądać w takich filmach, jak "Muppety" (2011), "Noc w muzeum" (2006), "The Voices from Beyond" (2012). W 2014 roku zaczął pracę na planie filmu "Dr. Jekyll and Mr. Hyde".

Elaine Stritch

amerykańska gwiazda Broadwayu Eleine Strich, 17 lipca zmarła w swoim domu w Birmingham. Miała 89 lat. Ulubienica Ameryki, gwiazda telewizyjna i teatralna trzykrotnie zdobywała nagrodę Emmy (m.in. za występy  w serialach "Prawo i porządek", "Rockefeller Plaza 30").

Jej kariera rozpoczęła się na początku lat 40. Ubiegłego wieku i trwała nieprzerwanie 70 lat. Zagrała w blisko 30 produkcjach filmowych i 25 serialach.

Zasłynęła dzięki rolom w filmach "Wrzesień", "Niewygodny świadek" czy "Drobne cwaniaczki" oraz serialowym wcieleniom w "Prawie i porządku", "Two's Company" (nominacja do nagrody BAFTA), "Bill Cobsy Show" czy "Rockefeller Plaza 30" (tam zagrała swoją ostatnią rolę).

Za monodram teatralny "Elaine Stritch at Liberty" została uhonorowana nagrodą Tony. Jej śmierć zostanie uczczona minutą ciszy na Broadwayu.

Casey Kasem

Znany aktor dubbingowy i gwiazdor takich filmów jak "James Dean: Wyścig z przeznaczeniem", "New York, New York" czy "Ciemność", zmarł 15 czerwca w wieku 82 lat.

Aktor zmarł w wyniku powikłań choroby Parkinsona, na którą cierpiał od lat. Kasem zaczynał karierę w latach 60. jako radiowiec prowadzący audycję "American Top 40". Głos zmarłego aktora kojarzy każdy fan kreskówki "Scooby-Doo" (aktor wcielał się w rolę Kudłatego) czy "Ulicy Sezamkowej".

Sarah Goldberg

Najlepiej znana z roli Sarah Glass w serialu "Siódme niebo", zmarła w październiku. Miała 40 lat.

Goldberg zmarłą we śnie. Sekcja zwłok nie wykazała jednoznacznej przyczyny, choć rodzina zmarłej twierdzi, że Sarah chorowała na serce i to mogło przyczynić się do jej zgonu.

Zanim aktorka dołączyła do obsady familijnego serialu o pastorze i jego rodzinie, grała m.in. w "Potyczkach Amy". Pojawiła się również w "CSI: Kryminalnych zagadkach Las Vegas" oraz "Dr. Housie". W latach 2009-2011 wcielała się w matkę Liama (MattLanter" w serialu dla młodzieży "90210".

Aktorka znana byłą ze swojej działalności charytatywnej na rzecz zwierząt. Nie była zamężna.



Skye McCole Bartusiak

Zmarła 19 lipca w wieku 21 lat. Karierę zaczynała jako aktorka dziecięca. W wieku 7 lat wystąpiła w dramacie historycznym "Patriota" (2000 r.), w którym zagrała córkę głównego bohatera, Benjamina Martina, kreowanego przez Mela Gibsona.

Wystąpiła także m.in. w filmach "Wbrew regułom" i "Nikomu ani słowa" oraz w serialach telewizyjnych "24 godziny", "Dr House", "JAG: Wojskowe Biuro Śledcze" i "Lost: Zagubieni".

O nich także pamiętami



Carmen Zapata (15.05.1927-05.01.2014) Gościnnie wystąpiła w kilkudziesięciu serialach, m.in. "Świecie według Bundych", "Doktor Quinn", "Prawnikach z Miasta aniołów" czy "Kojaku".

Marcia Strassman (28.04.1948-25.10.2014) aktorka znana serialowym widzom z roli pielęgniarki Margie Cutler w kultowym serialu wojennym "M*A*S*H"

Eric Lawson (28.12.1941-10.01.2014) aktor epizodyczny, najlepiej znany z plakatów reklamowych papierosów Malboro. Występował m.in. w "Słonecznym patrolu", "Drużynie A" i "Najemnikach".

Richard Bull (26.06.1924-03.02.2014) na małym ekranie oglądaliśmy go w "Poruczniku Columbo", "Domku na prerii" czy "Capitolu".

Sam Kelly (19.12.1943-14.06.2014) niezapomniany Hans Geering z "'Allo 'Allo".

Ralph Waite (22.06.1928-13.02.2014) zasłynął rolą w "The Waltons", a jego ostatnią rolą był "Carnivale".

Sid Caesar (08.09.1922-12.02.2014) znany m.in. z "Niesamowitych historii", "szaleję za tobą" czy "Statku miłości".

Andrzej Żarnecki ( 01.06.1935-30.01.2014) występowała w takich serialach jak "Znaki szczególne", "Zaklęty dwór", "Będziesz moja" i "Regina".

Sarah Marshall (25.03.1933-18.01.2014) gwiazda "Scurples". Moglismy oglądać ja również w epizodycznych rolach w "Zdrówku", "Star Treku" czy "Detektywie Remingtonie Steelu".

Russell Johnson (10.11.1924-16.01.2014) na małym ekranie zasłynął przede wszystkim rolami w "Wyspie Gilligana" i "Dniach naszego życia".

Roger Lloyd-Pack (08.02.1944-15.01.2014) występował w takich serialach jak "Pastor na obcasach", "Oliver Twist", "Sherlock Holmes: Mroczne początki".

Alexandra Bastedo (09.03.1946-12.01.2014) znana z podwójnej roli w "Świętym", a także z "Absolutnie fantastycznie" czy "The Champions".

Juanita Moore (19.10.1914-01.01.2014) na małym ekranie pojawiała się w epizodach m.in. w "Ostrym dyżurze", "Potyczkach Amy" i "Alfred Hitchcock przedstawia".

Kate O'Mara (10.08.1939-30.03.2014) wystąpiła w kilkudziesięciu serialach, m.in. "Rewolwerze i meloniku", "Świętym", "Doktorze Who" czy "Dynastii".

Dane Witherspoon (27.12.1952-29.03.2014) gwiazdor takich seriali jak "Santa Barbara" i "Capitol".

Patrice Wymore (17.12.1926-22.03.2012) znana m.in. z "Cheyenne", "Perry Mason" "77 Sunset Strip".

Bob Hastings (25.04.1925-30.06.2014) występował w takich serialach jak "Oko na główną ulicę" czy "Szpital miejski".

Leslie Carlson (24.02.1933-03.05.2014) na małym ekranie mogliśmy oglądać go w "Drodze do Avonlea" czy "Strefie mroku".

James Garner (07.04.1928-19.07.2014) aktor znany m.in. z seriali "Maverick", "The Rockford Files", "W rytmie rock and rolla" czy "8 prostych zasad"

swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: Anna Przybylska | Małgorzata Braunek | Robin Williams
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy