Złotopolscy
Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 896
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Anna Przybylska zaśpiewała z Piaskiem! Archiwalne nagranie! [wideo]

Choć od śmierci Anny Przybylskiej minęło już dziewięć lat, to pamięć o aktorce jest wciąż żywa wśród Polaków. W 2022 roku powstał o niej biograficzny film, a w social mediach zaleźć można liczne, archiwalne nagrania z udziałem Marylki ze "Złotopolskich". Ty razem na tiktokowym profilu andrzejandresta pojawił się filmik sprzed lat, na którym Anna Przybylska zaśpiewała z Andrzejem Piasecznym.

Anna Przybylska w serialu "Złotopolscy"

Anna Przybylska największą rozpoznawalność zyskała jako policjantka Marylka w serialu "Złotopolscy". W popularnej przed laty telenoweli TVP aktorka wcielała się w sierżant Marylkę Bakę. Początkująca funkcjonariuszka miała tylko epizodycznie pojawić się w produkcji. Jednak widzowie tak bardzo pokochali tę bohaterkę, że Marylka została w serialu na długo.

W wywiadach producenci "Złotopolskich" przyznawali, że na Dworcu Centralnym, gdzie pracowała serialowa mundurowa, pojawiały się wycieczki fanów. Nierzadko też ludzie pytali prawdziwych policjantów, kiedy zmianę ma radosna sierżant Baka.

Reklama

W "Złotopolskich" zagrała plejada polskich gwiazd. W emitowanym od 26 grudnia 1997 do 25 grudnia 2010 serialu pojawił się: Paweł Wawrzecki, Ewa Ziętek, Henryk Machalica, Alina Janowska, Anna Nehrebecka, Kazimierz Kaczor czy Jerzy Turek. Licząca ponad 1100 odcinków telenowela wypromowała też wiele nazwisk. Ogromną popularność zdobyła nie tylko Anna Przybylska, ale i Magdalena Stużyńska, Andrzej Nejman, Klaudia Halejcio, Anna Dereszowska czy Bartłomiej Topa.

Anna Przybylska zaśpiewała z Andrzejem Piasecznym

W serialu reżyserowanym m.in. przez Radosława Piwowarskiego zagrał również jednej z najbardziej popularnych wówczas piosenkarzy - Andrzej Piaseczny. "Piasek" napisał również tekst i zaśpiewał utwór "Złoty środek", który stał się piosenką tytułową "Złotopolskich".

"Złoty środek" stał się jednym z przebojów Andrzeja Piasecznego. W 2000 roku w ramach koncertu "Piasek i przyjaciele" piosenkarz wykonał ją na dużej scenie. Fanów zaskoczyła nie tylko interpretacja wokalisty, ale i fakt, że tuż obok niego pojawiła się Anna Przybylska. Choć aktorka nie była znana z talentu wokalnego, razem z "Piaskiem" zaśpiewała serialowy utwór, a widzowie nagrodzili ją gromkimi brawami.

Autorka: Katarzyna Krzyżak-Litwińska

RMF
Dowiedz się więcej na temat: Anna Przybylska | Andrzej Piaseczny | Złotopolscy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy