Reklama

Ziuk. Młody Piłsudski

Ocena
serialu
7,6
Dobry
Ocen: 54
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ziuk. Młody Piłsudski": Serial o Marszałku na 100-lecie niepodległości

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości Telewizja Polska 11 listopada zaprezentuje widzom specjalną ofertę programową. Znajdą się w niej m.in. transmisje głównych uroczystości państwowych, premierowy odcinek nowego serialu TVP "Ziuk. Młody Piłsudski", premierowy spektakl Teatru Telewizji, filmy dokumentalne i fabularne, debaty, programy publicystyczne, reportaże historyczne, koncerty oraz specjalne wydania programów.

"Ziuk. Młody Piłsudski" zadebiutuje na antenie Jedynki o 17.20, tuż po "Teelexpressie".

Reklama

"Serial opowiada o grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Głównym bohaterem jest młody Józef Piłsudski i jego najbliżsi przyjaciele - późniejsi premierzy i prezydenci. Akcja toczy się w Wilnie, Petersburgu, Łodzi, Warszawie i Krakowie. Serial ma charakter sensacyjno-przygodowy. Rozpoczyna się od zamachu na cara Aleksandra II w Petersburgu w roku 1881, a kończy napadem na pociąg w podwileńskich Bezdanach w roku 1908, dokonanym przez Piłsudskiego i jego tytułowych bojowców" - czytamy w opisie produkcji na stronie Telewizji Polskiej.

- Opowiadamy o młodości Józefa Piłsudskiego. To jest mało znany moment w jego biografii, a życie marszałka przed I wojną światową było również interesujące - powiedział w wywiadzie dla TVP Grzegorz Otrębski, wcielający się w Józefa Piłsudskiego.

Na ekranie, oprócz debiutującego w głównej roli Otrębskiego, zobaczymy także m.in. Ewę Wencel, Romana Gancarczyka, Sebastiana Cybulskiego, Urszulę Grabowską. Producentem artystycznym serialu jest Jarosław Sokół, scenariuszem zajęli się Jarosław Sokół i Ewa Wencel, a reżyserią Jarosław Marszewski.

Pilotowy odcinek serialu zostanie powtórzony tego samego dnia o 22.15 (tuż po zakończeniu show "Rolnik szuka żony"). "Ziuk...." najprawdopodobniej trafi na stałe do wiosennej ramówki TVP. Pierwszy sezon liczyć będzie 13 odcinków.

- Serial przybliża bohaterów naszej niepodległości, m. in. relacje Piłsudskiego z rodziną i bratem Bronisławem, a także pokazuje w jaki sposób rozwijały się jego cechy przywódcze - powiedział tuż po oficjalnej premierze prezes TVP Jacek Kurski. - Jeżeli kochamy polską historię i Polskę, identyfikujmy się z Ojczyzną, to musimy się odwoływać do bohaterów naszej wolności - dodał Kurski.

Wielkie świętowanie 100-lecia niepodległości Polski

Specjalny program obchodów święta rozpocznie się na antenie TVP1 już wieczorem 10 listopada wyjątkowym "Koncertem dla Niepodległej".

W niedzielny poranek (od 9:00), 11 listopada, TVP1 i TVP Polonia transmitować będą mszę świętą ze Świątyni Opatrzności Bożej. Od godziny 11:30 TVP1 prowadzić będzie, ze specjalnego studia Telewizji Polskiej zlokalizowanego na Placu Piłsudskiego w Warszawie, transmisję z głównych obchodów państwowych.

O 17:20 TVP zaprosi widzów na pilotowy odcinek serialu "Ziuk. Młody Piłsudski". Aktorów występujących w serialu widzowie Dwójki zobaczą też w specjalnym niedzielnym odcinku "Familiady", a w "Kole Fortuny" wystąpią aktorzy z serialu "Drogi Wolności".

Wieczorem widzowie TVP2 będą mogli obejrzeć Koncert Galowy "100 na 100. Muzyczne dekady wolności", który transmitowany będzie z Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

Świętowanie obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nie kończy się w Telewizji Polskiej 11 listopada. Już w poniedziałek, 12 listopada, w Jedynce premiera spektaklu Teatru Telewizji "Człowiek, który zatrzymał Rosję" z Michałem Żurawskim i Robertem Gonerą w rolach głównych, a w środę, 14 listopada "Wielki Test o Niepodległości", w którym każdy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę o tym okresie historii naszego kraju.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje