Ziuk. Młody Piłsudski

Ocena
serialu
7,7
Dobry
Ocen: 64
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Ziuk. Młody Piłsudski": Premiera serialu w grudniu!

Długo oczekiwany serial o losach Józefa Piłsudskiego w końcu pojawi się na antenie TVP.

11 listopada o godz. 20.15 TVP1 ponownie wyemituje premierowy, trochę zmodyfikowany, odcinek serialu historycznego "Ziuk. Młody Piłsudski".

Co ciekawe, ten epizod, co prawda w innej wersji (nowa została zmieniona w stosunku do pierwowzoru), został już pokazany publiczności prawie rok temu, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W 2018 roku pilot zgromadził, 1,52 mln widzów, a według pierwszych zapowiedzi produkcja miała trafić do wiosennej ramówki stacji.

- Zdecydowaliśmy się na emisję pilota "Młodego Piłsudskiego", bo chcemy nim promować nasz nowy serial, który wystartuje miesiąc później. Jednocześnie zawsze w święta staramy się pokazywać ambitny, misyjny i tożsamościowy kontent - poinformował portal Wirtualnemedia.pl prezes TVP, Jacek Kurski.

Reklama

Kolejne odcinki "Młodego Piłsudskiego" mają (w końcu) zadebiutować w niedzielę, 8 grudnia o godz. 20.20, po zakończeniu emisji trzeciej serii "Wojennych dziewczyn".


O czym opowiada serial?

"Serial opowiada o grupie spiskowców walczących z caratem na przełomie XIX i XX wieku. Głównym bohaterem jest młody Józef Piłsudski i jego najbliżsi przyjaciele - późniejsi premierzy i prezydenci. Akcja toczy się w Wilnie, Petersburgu, Łodzi, Warszawie i Krakowie. Serial ma charakter sensacyjno-przygodowy. Rozpoczyna się od zamachu na cara Aleksandra II w Petersburgu w roku 1881, a kończy napadem na pociąg w podwileńskich Bezdanach w roku 1908, dokonanym przez Piłsudskiego i jego tytułowych bojowców" - czytamy w opisie produkcji na stronie Telewizji Polskiej.

- Opowiadamy o młodości Józefa Piłsudskiego. To jest mało znany moment w jego biografii, a życie marszałka przed I wojną światową było również interesujące - powiedział w wywiadzie dla TVP Grzegorz Otrębski, wcielający się w Józefa Piłsudskiego.

Na ekranie zobaczymy także m.in. Ewę Wencel, Romana Gancarczyka, Sebastiana Cybulskiego, Urszulę Grabowską. Producentem artystycznym serialu jest Jarosław Sokół, scenariuszem zajęli się Jarosław Sokół i Ewa Wencel, a reżyserią Jarosław Marszewski.

Pierwszy sezon liczyć będzie 13 odcinków.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama