Reklama

Morden i Sandhamn

Zbrodnia

Ocena
serialu
6,6
Niezły
Ocen: 31
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Zbrodnia": Miniserial z Magdalena Boczarską i Wojciechem Zielińskim w TVP!

Kto zamordował mężczyznę, którego zwłoki znaleziono w morzu? Doświadczony gliniarz i początkująca policjantka mają twardy orzech do zgryzienia.


Reklama


Po pierwsze - trzymająca w napięciu intryga. Po drugie - szwedzki bestseller "Na spokojnych wodach" Viveki Sten jako pierwowzór. Po trzecie - zapierające dech w piersi plenery (Gdynia i Hel w obiektywie Witolda Płóciennika).

Po czwarte - reżyser Greg Zgliński i scenarzysta Igor Brejdygant jako gwarancja wysokiego poziomu. Po piąte i najważniejsze - gorące nazwiska wśród odtwórców głównych ról!

Tak jest, serial wyprodukowany w rekordowym tempie 16 dni przez stację AXN ma prawo się podobać. Jeżeli więc lubią Państwo jedną z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia Joannę Kulig ("O mnie się nie martw") oraz Wojciecha Zielińskiego (świetny jako Janusz Cerat w "Służbach specjalnych"), mamy dobre wieści. 

To właśnie grani przez nich gliniarze poprowadzą śledztwo w sprawie zwłok znalezionych nad, a raczej... w polskim morzu. Czyich? Cierpliwości! By do tego dojść, trzeba skomplikowanego śledztwa, które zleci im nadkomisarz Maria Wolska (Dorota Kolak).

Trup na Helu

Czysty piasek, lazurowa woda, coraz bardziej niespokojne morze. Zmęczona kłótniami z mężem prawniczka Agnieszka Lubczyńska (Magdalena Boczarska) odpoczywa na plaży. Mąż Cezary (Radosław Pazura) został w domu, dzieci bawią się na wydmach. Ona - decyduje się popływać. Błogie chwile nie trwają długo, kobieta przeżywa moment grozy, gdy podczas kąpieli wpływa na... zwłoki.

Buntownik i nowicjuszka

Do śledztwa przydzielony zostaje gliniarz-buntownik Tomasz Nowiński (Wojciech Zieliński). Przyjechał z Gdyni, ma mroczny sekret. Bywa nonszalancki, punktualność to pojęcie, którego nie ma w jego słowniku, w dodatku stosuje nieczyste zagrywki i nadużywa leków uspokajających. Ma jednak głowę na karku oraz nieprawdopodobny talent do rozgryzania trudnych zagadek kryminalnych. Pomoże mu nowa w branży Monika (Joanna Kulig).

Pikanterii całości doda zaś fakt, że Agnieszka zna Tomka. Chodzili razem do liceum! Teraz połączy ich uczucie. Uwaga, mężczyzna znaleziony w wodzie to nie jedyny trup. Będą kolejne...

Szwedzki oryginał - serial "Morden i Sandhamn" na motywach wspomnianej już książki - doczekał się 4 sezonów (po 3 odcinki). Czy polska "Zbrodnia" powtórzy ten sukces?

MACIEJ MISIORNY

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Zbrodnia (serial)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje