Reklama

Za marzenia

Ocena
serialu
7,3
Dobry
Ocen: 378
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

​Gwiazdy zaangażowane w akcje społeczne

Telewizyjne gwiazdy cieszą się ogromną popularnością. Najwierniejsi fani chętnie naśladują swoich idoli, kupują polecane przez nich produkty, oglądają ich ulubione filmy, czytają podobne książki. Celebryci doskonale zdają sobie sprawę z siły jaką daje sława. Niektórzy wykorzystują ją w słusznym celu.

Kilka dni temu Dominika Gwit zamieściła na swoim Instagramie zdjęcie, na którym pozuje nago ukryta za parawanem. "Dziewczyny, postanowiłam zaszaleć... Zrobiłam to! Rozebrałam się wkobiecym interesie! Bądźcie ze mną! Szczegóły wkrótce" - napisała pod fotografią. 

Reklama

W weekendowym wydaniu programu "Dzień dobry TVN" opowiedziała więcej o tajemniczej akcji. Aktorka wsparła kampanię społeczno-edukacyjną "Rozbierz się i (z)badaj w kobiecym interesie", która ma na celu przełamać strach przed badaniami ginekologicznymi. 

"Długo się nie musiałam zastanawiać, zwłaszcza, jak przeczytałam dane. Trzy miliony kobiet nie bada się regularnie, a 60 proc. z nas, czyli 7,6 miliona wstydzi się chodzić do ginekologa, wstydzi się przed nim rozebrać" - wyznała gwiazda. Przyznała również, że sama miała dawniej opory przez badaniami. Oprócz wstydu odczuwała też strach przed diagnozą. Na szczęście przełamała swoje opory i teraz bada się regularnie. Pomaga również innym w porzuceniu wstydu. 

"Jak usłyszałam, że ponad połowa dziewczyn nie bada się, bo się wstydzi rozebrać przed ginekologiem, to nie mogłam uwierzyć. Lekarza nie interesuje jak wyglądasz, on interesuje się tylko Twoim zdrowiem! Ostatnio było też trudniej dostać się do lekarza czy na badania - od czasu ogłoszenia epidemii koronawirusa ponad 80% z nas nie wykonało żadnego badania ginekologicznego. Dziewczyny! Czas to zmienić! Wstyd chowamy do kieszeni i szybko do lekarza.Dlatego muszę Wam powiedzieć o akcji "W kobiecym interesie" Gedeon Richter Polska, którą wspieram całym sercem. Możecie w trakcie jej trwania umówić się bezpłatnie na badania do ginekologa w specjalnym gabinecie mobilnym.

Rozbierzcie się i zbadajcie w swoim, kobiecym interesie. Namówcie siostry, mamy, córki, żony waszych kolegów. Zróbcie USG, cytologię, test na HPV." - tak zaapelowała aktorka do swoich fanek oraz fanów. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje