Reklama

X Files

Z Archiwum X

Ocena
serialu
8,1
Bardzo dobry
Ocen: 294
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Z Archiwum X": Gorące nowości w USA

To jeden z tych momentów, na który czekaliśmy. Amerykańscy pionierzy telewizyjni wyłożyli karty na stół i przedstawili premiery na nadchodzący sezon 2015/16. Ponad 50 nowych tytułów! Patrząc na ofertę, zacieramy ręce na myśl, że część z nich wkrótce i my zobaczymy na naszych ekranach. Które? Czas pokaże.


Reklama


Nowości stacji FOX

Do walki o widza szykuje się FOX, który przygotował dziewięć premier, w tym trzy sitcomy. Faworyci - "Grandfathered" i "The Grinder" oraz "The Guide to Surviving Life" - życiowe perypetie 26-latka Coopera Barretta. "Lucifer" - historia króla ciemności, który znudzony opuszcza piekło, by wspomóc policję w L.A. w łapaniu przestępców, "Rosewood" - wypadki kochającego życie patologa, "Scream Queens" - serialowy horror o morderstwach nastolatek ze studenckiego bractwa oraz "The Frankenstein Code" - losy brudnego gliny, który wraca zza światów, to propozycje dla sympatyków czegoś na serio. I na koniec - "crème de la crème" - czyli telewizyjna wersja kinowego hitu "Raport mniejszości" oraz wyczekiwana kontynuacja "Z Archiwum X".

Nowości stacji NBC

NBC to zdecydowany tegoroczny zwycięzca, jeśli chodzi o nowości. Jego oferta jest równie bogata, pod względem seriali komediowych jak i obyczajowych i kryminalnych. Ale zacznijmy od tych pierwszych. W tym rozdaniu pewniakiem wydaje się "Hot & Bothered". W nadchodzącym sezonie widzów ABC będą bawić także "Superstore" - przygody pracowników supermarketu) z Americą Ferrerą ("Brzydula Betty") w roli głównej, "Crowded" - koleje losu małżeństwa z 25-letnim stażem,które musi zrezygnować z wolności i na nowo przyjąć pod swój dach dwie dorosłe córki, "People Are Talking" - przejścia dwóch par przyjaciół i sąsiadów, "Coach" - sequel popularnego sitcomu ABC lat 90. "Świat wg trenera" oraz "You, Me, and the End of the World" - Rob Lowe w roli wielebnego Juda Suttona, który dowodzi grupą dziwaków w obliczu informacji o zbliżającym się końcu świata. 

W drugim zestawieniu pod względem obsady najbardziej atrakcyjne są "Shades of Blue" i "Heartbreaker". Jednak warto będzie też dać szansę tym z mniej znanymi twarzami, czyli: "Chicago Med", czyli spin-off "Chicago Fire" o życiu zawodowym i prywatnym pracowników chicagowskiego szpitala, "Blindspot" - ciąg zdarzeń rozpoczynający się od znalezienia na środku Time Square nagiej Jane Doe, której całe ciało pokryte jest intrygującymi tatuażami, "The Player" - historia oficera wywiadu, który zostaje pracownikiem kasyna w Las Vegas, a także "Game of Silence" - opowieść o sławnym adwokacie, do życia którego wracają przyjaciele z dzieciństwa, a wraz z nimi sekrety przeszłości. Asem w rękawie ramówki stacji będzie z pewnością sequel "Herosów", "Heroes Reborn" - losy zwyczajnych ludzi z niezwykłymi zdolnościami.

Nowości stacji ABC

Smakowite kąski szykuje dla swoich widzów stacja ABC. Wśród nowych propozycji zdecydowanie przeważają seriale obyczajowe i kryminalne. Dla fanów sitcomów przygotowano jedynie trzy produkcje: "Dr Ken" - perypetie Kena Jeonga - lekarza, męża i ojca, "The Real O’Neals" - historia pozornie idealnej rodziny, z której szafy nagle zaczynają wypadać "szkielety" oraz "Uncle Buck" - telewizyjna wersja filmu z 1989 r. o 40-letnim wiecznym chłopcu, który musi zaopiekować się dziećmi brata. Oni będą bawić, a kto będzie dostarczał innych emocji? 

Dla fanów obyczajówek i seriali z dreszczykiem stacja zamówiła sześć nowości. Na największą uwagę zasługują "Oil", najnowszy owoc ze "Shondlandu" (spod ręki Shondy Rhimes, twórczyni m.in. "Chirurgów" i "Skandalu"), "The Catch" oraz kryminał "Wicked City". Prócz nich jesienią na antenie ABC zadebiutują także: "The Family" - historia rodziny, której życie zmienia się o 180 stopni, kiedy do ich życia wraca, uznany za zmarłego syn, "Quantico" - opowieść o młodych rekrutach FBI, którzy dołączają do jednej z baz w stanie Virginia. Po sukcesie seriali biblijnych, emitowanych przez konkurencyjne stacje, zamówiono na nadchodzący sezon coś dla fanów produkcji kostiumowych. "Of Kings and Prophets" to epicka historia sięgająca czasów przed naszą erą! Wiara, walka o władzę i zdrada, a na pierwszym planie miłość. Czego chcieć więcej?

Nowości stacji CBS

Na liście nowości CBS znalazło się siedem tytułów, z czego tylko dwie komedie: "Angel From Hell" - Jane Lynch w roli Amy, niesfornego Anioła Stróża młodej Allison i "Life in Pieces" - przygody rodu Shortów. Mocnych punktami zdają się być: spin-off "Zabójczych umysłów", "Criminal Mind: Beyond Borders", adaptacja komiksu "Supergirl" oraz "Limitless" - serialowa wersja filmu "Jesteś Bogiem", z gościnnym udziałem Bradleya Coopera, jej producenta. Prócz tego stacja pokaże "Code Black" - kulisy życia pracowników najbardziej zapracowanego oddziału ostrego dyżuru i "Rush Hour" - telewizyjne ujęcie "Godzin szczytu" z Jackie Chanem.

Nowości stacji CW

Po co zmieniać to, co ma wierną widownię? Do takiego wniosku doszli szefowie młodzieżowego kanału, którzy przedłużyli większość swoich aktualnie emitowanych pozycji o kolejny sezon. W związku z tym w jesiennej ramówce nie będzie dużo miejsca na premiery. Stąd też mała ich liczba - tylko trzy! A najgorętszą pozycją z listy jest niewątpliwie zapowiadany spin-off seriali "Arrow" i "The Flash" w gwiazdorskiej obsadzie. Prócz niego w nowym sezonie zadebiutują jeszcze dwie produkcje: "Containment" o losach mieszkańców Atlantic City po wybuchu epidemii oraz "Crazy Ex-Grilfriend", czyli historia Rebecki, która postanawia przeprowadzić się do innego miasta, żeby być blisko byłego chłopaka z liceum i, w perspektywie, odzyskać go.

Nowości stacji Telemundo

Kontynuacje i remaki - tak można podsumować najbliższy rok w Telemundo, który zapowiada się nadzwyczaj... wtórnie. Po sukcesie ostatnich części stacja już zapowiedziała 4. sezon "El Señor de los Cielos" i 2. serię "Señory Acero". Jedyną nowością w paśmie telenoweli sensacyjnej będzie "La querida del Centauro" - historia Yolandy, kobiety, która nie cofnie się przed niczym, by chronić córkę i złapać największego przemytnika w kraju. Na wcześniejsze godziny w ramówce zaplanowano aż trzy odświeżone wersje znanych już historii - na czele z "Doña Barbara". W ślad za nią planowane są "La Indomable" - luźna adaptacja "Prisionery" z Gabrielą Spanic, której gwiazdą ma być Lucero, a na partnera dla niej typowany jest... William Levy (amerykańska stacja zaproponowała nawet, że pokryje koszty odszkodowania dla Televisy za zerwanie przez aktora kontraktu).

Remakiem będzie też telenowela "Quién es quién", "odgrzany" scenariusz "Amor descarado", na którego gwiazdę typowany jest Pedro Fernandéz. Jedną z dwóch świeżych historii na nadchodzący sezon jest "Bajo el mismo cielo" o perypetiach emigranta Carlosa Martíneza, który walcząc o lepsze życie dla siebie i swoich synów, spotyka prawdziwą miłość), gdzie role kochanków grają María Elisa Camargo i Gabriel Porras. W trakcie imprezy UPFRONT Telemundo przedstawiło też zapowiedź serialu "Celia" bazującego na historii kariery i życia kubańskiej piosenkarki Celii Cruz, w którym tytułową rolę powierzono Jeimy Osorio.

Świat Seriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje