Yellowstone
Ocena
serialu
9,5
Super
Ocen: 155
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Bezwzględna i porywcza Beth Dutton. Oto, gdzie mogliście ją zobaczyć przed "Yellowstone"

Widzowie z niecierpliwością wyczekują nowych odcinków finałowego sezonu serialu "Yellowstone", które na platformie SkyShowtime zadebiutują w listopadzie. Choć nie pojawi się w nich wcielający się w główną postać Johna Duttona Kevin Costner, publiczność z wypiekami na twarzy śledzi losy pozostałych bohaterów. Córkę Johna, Beth, od pierwszego odcinka portretuje Kelly Reilly. Występ w "Yellowstone" to zdecydowanie jej najgłośniejsza kreacja aktorska, lecz zanim trafiła do obsady serialu, zagrała w kilku głośnych tytułach.

Kelly Reilly: Kariera. Nie tylko "Yellowstone"

Kelly Reilly, a właściwie Jessica Kelly Siobhán Reilly, urodziła się 18 lipca 1977 roku w Londynie. Ma irlandzkie korzenie. Uczęszczała do Tolworth Girls' School, gdzie uczyła się aktorstwa. Po raz pierwszy na ekranie pojawiła się w 1995 roku w serialu "The Biz".

W ostatnich 20 latach widzowie mieli okazję oglądać Reilly w takich produkcjach jak: "Duma i uprzedzenie", "Eden Lake", "Sherlock Holmes", "Lot", "Poza podejrzeniem", "Detektyw", "Brytania" i "Duchy w Wenecji", a to tylko wybrane tytuły spośród bogatej filmografii aktorki.

Do jednej z najgłośniejszych ról Kelly Reilly należy kreacja Beth Dutton w serialu "Yellowstone". To współczesny western, który opowiada historię bogatego farmera Johna Duttona (Kevin Costner), właściciela tytułowego rancza. Razem ze swoimi dziećmi walczy on o przetrwanie swojego dziedzictwa w niezmienionej formie. Chętnych do przejęcia jego ziemi nie brakuje.

Reklama

"Yellowstone": Jak zakończy się wątek Beth?

Beth Dutton to potężna i bezwzględna, choć niestabilna emocjonalnie córka głównego bohatera. Kelly Reilly regularnie wciela się w tę postać od 2018 roku, a widzowie zobaczą jej dalsze losy w finałowych odcinkach, które zadebiutują w listopadzie.

Aktorka jednym z wywiadów opowiedziała o idealnym zakończeniu, jakie wymarzyła sobie dla bohaterki. Ma nadzieję, że Beth odnajdzie spokój, choć sama przyznaje, że taki scenariusz może nie być możliwy.

"[...] Spokój wymaga zagłębienia się, rezygnacji oraz odpuszczenia starych zranień. Zdecydowanie wierzę, że uda jej się to znaleźć. Czy to możliwe? Nie wiem. Jest wojowniczką, prawda? [...] Zastanawiam się, czy w jej wypadku szczęście jest możliwe. W miarę upływu kolejnych sezonów mogliśmy zobaczyć, że może istnieć. Ale [Beth - przyp. red.] szybko od niego uciekała. Może istnieje przyszłość, w której nie zostanie go pozbawiona" - opowiadała Reilly w rozmowie z TVLine.

Z kolei w wywiadzie dla Entertainment Tonight wyznała, że chciałaby, aby Beth w nowej odsłonie... rzuciła palenie! Sceny, w których bohaterka Reilly poddaje się nałogowi okazują się być dla aktorki trudne, bowiem prywatnie jest ona osobą niepalącą.

Chociaż przed nami premiera finałowych odcinków, nie będą one ostatecznym zakończeniem historii rodziny Duttonów. Trójka aktorów z oryginalnej produkcji powróci w spin-offie. Jak przekazał serwis Puck, na ekranie oprócz Kelly Reilly zobaczymy Cole'a Hausera (Rip) i Luke'a Grimesa (Kayce). Szczegóły na temat produkcji nie są na ten moment znane.

"Yellowstone": Jest data premiery finałowej części

Nowe odcinki "Yellowstone", będące jednocześnie finałowymi, ukażą się 14 listopada na SkyShowtimeDo tej pory ukazały się cztery sezony i pierwsza połowa piątego. Powstały także prequele: "1899" i "1923".

Czytaj więcej: Kevin Costner podjął decyzję dotyczącą powrotu do "Yellowstone". To ostateczne

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Yellowstone
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama