Reklama

Wszystko przed nami

Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 486
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Kto jest kim w nowym serialu Ilony Łepkowskiej?

Dziś startuje nowy serial duetu Ilona Łepkowska-Tadeusz Lampka - "Wszystko przed nami". Sprawdź, kto jest kim w premierowej produkcji TVP 1, która zapowiada się na wielki hit!

Emigranci z Polski znają się z trattorii w Mediolanie, w której Wojtek (Michał Malinowski) pracuje jako barman. Wszyscy dobrze radzą sobie we Włoszech. Ich ustabilizowane życie zburzy aresztowanie Wojtka. Młody barman zostanie oskarżony o brutalny gwałt na Włoszce i będzie groziło mu więzienie.

Reklama

W niewinność chłopaka uwierzą tylko jego przyjaciele - emigranci. Zjednoczą się, by mu pomóc i w ten sposób sami wpadną w poważne kłopoty. Gdy w końcu Wojtek odzyska wolność, wróci do kraju. Tak się szczęśliwie złoży, że rodzice - Róża i Janek (Joanna Jeżewska i Radosław Pazura) - podarują mu kamienicę w centrum Lublina. Malinowski postanowi zająć się biznesem. Do spółki zaprosi przyjaciół, którzy pomogli mu we Włoszech. Razem otworzą w Lublinie nowoczesny hostel i bar pod szyldem "Dobry Adres". Zgodnie będą mogli powiedzieć: "Wszystko przed nami".

Wojtek Szczepański (Michał Malinowski)

Ma 27 lat. W Polsce studiował psychologię, ale został barmanem, bo chciał zwiedzać świat. W Mediolanie znalazł pracę w lokalnej trattorii Primavera. W pierwszych odcinkach serialu trafi do aresztu. Zostanie oskarżony o gwałt i brutalne pobicie Włoszki. Będzie niewinny, ale policja uzna go za głównego podejrzanego. Przyjaciele zrobią wszystko, by go uratować. Dzięki ich zeznaniom odzyska wolność. Po powrocie do Polski zamieszka w Lublinie i zajmie się biznesem. Do spółki zaprosi przyjaciół, którzy pomogli mu we Włoszech. Wszyscy razem otworzą nowoczesny hostel i bar pod szyldem "Dobry Adres".

Róża i Janek Szczepańscy (Joanna Jeżewska i Radosław Pazura)

Rodzice Wojtka, mają po 53 lata.  Ona, z zawodu nauczycielka matematyki, przez wiele lat walczyła o odzyskanie kamienicy w centrum Lublina, która przed wojną należała do jej rodziny. Teraz miasto zwróci w końcu jej własność, a Szczepańska przepisze kamienicę na  Wojtka. Janek jest kierowcą w firmie Szawarskiego. Ma w sobie wiele ciepła, spokoju i z reguły unika konfliktów. A Szczepańska jest u boku męża naprawdę szczęśliwa.

Ola (Magdalena Łaska)

28-letnia prawniczka. W pierwszych odcinkach serialu przez przypadek pozna Wojtka Szczepańskiego - tuż po jego powrocie do Polski. Zakocha się w nim niemal od pierwszego wejrzenia. Niestety, oboje od razu stracą kontakt. Kolejny raz spotkają się kilka tygodni później.  Ola jest pełna radości i otwarta na świat. W wolnych chwilach wspiera chore na raka dzieciaki. Wie, jakie to dla nich ważne, bo sama w dzieciństwie miała nowotwór.

Iza (Karolina Kominek)

Pierwsza wielka miłość Wojtka. To przez nią wyjechał z Polski.  Planowali ślub, lecz Iza zdradziła narzeczonego z jego najlepszym przyjacielem. Zaszła w ciążę i  odeszła z nowym ukochanym. Gdy Szczepański wróci po latach do Lublina, 27-letnia Iza przeprosi za dawne błędy i opowie o swojej trudnej sytuacji. Wyzna, że jest samotną matką i nie może liczyć na żadną pomoc.

Anna i Stefan Małek (Gabriela Muskała i Piotr Nowak)

On w latach 90. wyjechał do Włoch, gdzie najpierw pracował na budowie jako robotnik, a z biegiem czasu dorobił się własnej firmy. Ona została w Polsce. Jest laborantką w szpitalu i z trudem łączy dyżury z rolą gospodyni i matki zbuntowanej Zuzy (Małgorzata Majerska). Stefan regularnie przysyła im pieniądze, ale nie potrafi dochować żonie wierności.   Wychodzi z założenia, że "mężczyzna nie pingwin, pan Bóg nie stworzył go do monogamii". Anna zaś jest gotowa na każde poświęcenie dla córki i często zapomina o własnych potrzebach. Pragnie, choć częściowo, zrekompensować dziewczynie brak ojca. Gdy Stefan ucieknie do Polski przed kochanką, zostanie udziałowcem w firmie "Dobry Adres".

Marina (Agata Nizińska)

Włoska kochanka Stefana Małka, u boku której prowadzi całkiem wygodne życie. Z daleka od żony, córki i problemów. 28-letnia Marina dla ukochanego jest gotowa na każde poświęcenie - w ciągu kilku miesięcy nauczy się nawet polskiego. Niestety, dziewczyna nie wie, że jej wybranek zostawił w ojczyźnie żonę i córkę. W końcu Marina zbuntuje się i zażąda ślubu. A Stefan wpadnie w panikę i wyjedzie do Lublina.

Paweł Mazur (Aleksy Komorowski)

30-letni prawnik, który robi błyskotliwą karierę w Mediolanie. Jego przeszłość kryje bolesną tajemnicę. Chce odnaleźć i ukarać mordercę swojego ojca. Mógłby zdobyć niemal każdą kobietę, ale on w głębi serca pragnie romantycznej miłości. Jest najlepszym przyjacielem Wojtka. Pomoże mu wydostać się z więzienia, a potem za jego namową wyjedzie do Lublina, gdzie będzie prowadził własną kancelarię prawniczą.

Sylwia Frączek (Ewelina Gnysińska)

Koleżanka Pawła ze studiów, ma 30 lat. On po przyjeździe do Polski zaproponuje jej pracę w swojej kancelarii w Lublinie. Sylwia będzie prowadzić sprawę kamienicy Szczepańskich i to dzięki niej rodzicom Wojtka uda się zachować prawa do rodzinnej nieruchomości. Uporządkowana i obowiązkowa.  Jej najlepszą przyjaciółką jest Ola. W Pawle zakochała się jeszcze na studiach, ale nigdy nie ośmieliła się wyznać mu swoich uczuć.

Agata Gajewska-Pavoni i Luka Pavoni (Julia Pogrebińska i Renato Raimo)


Agata to była modelka. Poślubiła włoskiego arystokratę Lukę Pavoniego. Ich małżeństwo wcale nie jest bajkowe. 30-letnia Agata musi jedynie ładnie wyglądać u boku męża, a Pavoni uznaje ją niemal za swoją własność. Pewność siebie pomoże jej odzyskać Paweł, który prowadzi sprawy jej męża. Po kolejnej kłótni z Luką Agata wróci do ojczyzny i zainwestuje pieniądze, które zarobiła jako modelka, w bar i hostel "Dobry Adres".

Basia i Leszek Kozakowie (Jowita Budnik i Paweł Ciołkosz)

Są zgranym małżeństwem i rodzicami małego Michała (Jakub Semla). Ona, 34 lata, jest wychowanką domu dziecka, nie ma w ręku konkretnego fachu. On, 32 lata, absolwent ekonomii, we Włoszech pracuje jako księgowy. Marzą o własnym mieszkaniu. Dlatego Leszek zdecyduje się przyjąć dodatkową pracę w nielegalnym kasynie. Efekt? Będą musieli uciekać do Polski przed lokalnymi gangsterami. Wojtek zaprosi ich do Lublina i odda im część udziałów w swoim biznesie.

Marianna i Olgierd Szawarscy (Katarzyna Figura i Mariusz Bonaszewski)

On, 55 lat, znany biznesmen z Lublina, człowiek wpływowy i absolutnie nietykalny. Inwestuje duże pieniądze, planując zakup trzech przylegających do siebie kamienic w Lublinie. Dwa budynki zdobywa bez trudu. Trzecia transakcja nie dochodzi do skutku, więc Olgierd staje się wrogiem całej rodziny Szczepańskich i pragnie zemsty. Zrobi wszystko, by Wojtek został bankrutem.

Ona, rówieśnica męża, prowadzi działalność charytatywną. Założyła fundację, która pomaga ciężko chorym dzieciom. Swoim ciepłem i miłością łagodzi twardy charakter Szawarskiego. Zawsze wspiera męża i uparcie wierzy w jego uczciwość.
Zupełnie nie przypomina porywczego i bezwzględnego w interesach Olgierda.

Emisja "Wszystko przed nami" w TVP 1 od poniedziałku do czwartku o 18.20.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje