Reklama

Muhtesem Yüzyil: Kösem

Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem

Ocena
serialu
8,9
Bardzo dobry
Ocen: 1802
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kösem": Niebezpieczne rozgrywki

​Konflikt między Muradem, a jego bratem zaostrzy się. Władca będzie uważnie obserwował poczynania księcia Bajazyda.

Polub nas na Facebooku. Newsy, wywiady i opisy odcinków seriali „Wspaniałe stulecie”, Wspaniałe stulecie: Sułtanka Kosem”, „Tylko z tobą”, „Grzech Fatmagul”, „Królowa jednej nocy”, „Sekrety ojca”...

Reklama

Wkrótce j jego uwagę odwróci wielki pożar, który wybuchnie w stolicy. Sułtan i jego matka będą robić wszystko, by wspomóc swój lud po klęsce żywiołowej. Zostaną jednak uznani za winnych katastrofy. Niedługo potem życie Murada i jego rodzeństwa znowu znajdzie się w niebezpieczeństwie.

Na szczęście zamach zostanie udaremniony przez nieoczekiwanego sojusznika. Władca wróci do stolicy, prezentując wszystkim swoją nową faworytę Sanavber. Farya będzie rozczarowana, ponieważ liczyła, że w końcu uda się jej zajść w ciążę i wtedy zajmie należne miejsce u boku ukochanego.

Niedługo potem księżniczka dowie się, że to Ayşe chciała się jej pozbyć. Młoda sułtanka znajdzie się także na celowniku Kösem. Teściowa będzie podejrzewała ją o kradzież pieczęci, gdy dowie się, że kobieta była w jej komnacie. Potem pomyśli, że to sprawka Gulbahar.

Ayşe spróbuje się przyznać, ale matka Bajazyda ją przed tym powstrzyma. W końcu związek Gulbahar z Sinanem wyjdzie na jaw, a Kösem wymierzy jej surową karę.

Sułtanka przyzna się do winy. Wtedy matka Murada zażąda od Bajazyda, by zdecydował, czy stoi po stronie matki czy braci. Książę nie będzie wiedział, jaką decyzje podjąć.

Dramatyczne chwile czekają także siostrę Murada, Gevherhan. Atike dowie się bowiem o jej tajemnym romansie z Silahtarem.

Sułtanka poczuje się zdradzona przez siostrę, która wiedziała o jej uczuciu do szambelana. Jaką decyzję w tej sprawie podejmie Murad?

Kolejny hit?

Na fali popularności seriali o sułtanach, pod koniec lutego w Turcji zadebiutowała nowa produkcja "Payitaht: Abdülhamid" (Stolica: Abdülhamid). Bohaterem jest tytułowy 34. sułtan Imperium Osmańskiego, który panował w latach 1876- 1909 r.

We władcę wciela się Bülent İnal, znany nam z roli Kemala w "Sekretach ojca", natomiast jego siostrę gra Selen Őzturk, sułtanka Gulfem ze "Wspaniałego stulecia".

Serial spodobał się tureckim widzom, osiągając bardzo wysokie wyniki oglądalności.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje