Wspaniałe stulecie Muhtesem Yuzyıl
Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 9979
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wspaniałe stulecie": Nieznana choroba sułtanki. Czy Hürrem umrze?

Po nieudanej próbie otrucia księcia Bajazyda szuka on winnych próbie zamachu na jego życie. Czy dalsze spory między kandydatami do tronu przyniosą kolejne ofiary? Czy sułtan Sulejman zareaguje? Sprawdź, co wydarzy się w najbliższych odcinkach serialu „Wspaniałe stulecie”, a także kiedy i gdzie je obejrzeć.

"Wspaniałe stulecie" to turecki serial historyczno-kostiumowy, który zyskał niezwykle dużą oglądalność nad Bosforem. Widzowie pokochali widowisko przede wszystkim za kreacje głównych aktorów. Popularność "Wspaniałego stulecia" okazała się jednak znacznie większa, a serial z chęcią oglądają go fani w praktycznie całej Europie Wschodniej. 

"Wspaniałe stulecie" odc. 291. Kłótnia Bajazyda i Selima

Książę Bajazyd podejmuje decyzję o zemście na swoim bracie — księciu Selimie. Zbiera wojsko i na jego czele rusza do Konyi. W tym samym czasie na miejsce z wizytą przybywa sułtanka Hürrem i widzi kłótnię swoich synów. W ostatniej chwili mężczyźni zostają rozdzieleni przez matkę. Żona sułtana Sulejmana cierpi na dziwną chorobę, która objawia się czyrakami na jej ciele. Żaden medyk nie potrafi wskazać przyczyny tej przypadłości, jednak medyczka przekazuje w tajemnicy informację Sümbül Adze, że sułtanka niedługo umrze.

Reklama

"Wspaniałe stulecie" odc. 292. Pedro namawia sułtankę do ucieczki

Osobistym medykiem sułtanki Mihrimah zostaje Pedro. Jej mąż, Rüstem Pasza, jest do tego stopnia zazdrosny, że w ataku zazdrości chce zabić medyka. Po tej sytuacji sułtanka oferuje Hiszpanowi wolność. Medyk chce od razu wyjechać z Konstantynopola i do tego samego namawia sułtankę Mihrimah. Portugalska filantropka Gracia Mendes zaczyna sprowadzać do imperium Żydów prześladowanych przez inkwizycję. Sułtanka Hürrem dowiaduje się, że jest umierająca.

"Wspaniałe stulecie" odc. 293. Sułtanka Hürrem na skraju śmierci

Książę Selim nie chce odpuścić bratu. Wraz z doradcą snują intrygę przeciwko księciu Bajazydowi. Ten podjął decyzję o sprowadzeniu Anny, czyli siostry Defne, która próbowała go zabić. W Topkapi dochodzi do spotkania sułtana Sulejmana z sułtanką Hürrem. Wtedy władca dowiaduje się o śmiertelnej chorobie swojej żony — postanawia wezwać do stolicy wszelkich medyków z Imperium Osmańskiego. Sułtanka Hürrem dowiaduje się, że to Sümbül Aga zdradził jej sekret i podejmuje decyzję o wypędzeniu zarządcy haremu.

"Wspaniałe stulecie". Kiedy i gdzie oglądać?

Turecki serial "Wspaniałe stulecie" można obejrzeć na antenie stacji TVP Kobieta. Odcinek 291. będzie transmitowany w środę 10 maja o godzinie 11:00. Dostępna będzie również powtórka o godzinie 19:30. Kolejne epizody, czyli odcinki nr 292 i 293, będą emitowane w kolejnych dnia — czwartek (11 maja) oraz piątek (12 maja) o tych samych godzinach, czyli 11:00 i 19:30.

Czytaj również:

"Akacjowa 38": German zrywa z Manuelą. Cayetana wyrzuca dziewczynę

"Zakazany owoc": Yildiz odrzuca zaręczyny! Czy Nadir zrozumie jej decyzję?

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Wspaniałe stulecie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy