Reklama

Muhtesem Yuzyıl

Wspaniałe stulecie

Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 8999
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wspaniałe stulecie": Ile oni zarabiają?

Specjalnie dla was uchylamy rąbka tajemnicy i zdradzamy, jakie gaże otrzymują największe tureckie gwiazdy oraz na co wydają pieniądze.

Telenowele znad Bosforu z roku na rok podbijają kolejne kraje. Dzięki temu grający w nich aktorzy szybko się bogacą, a ich prywatne rezydencje czy samochody coraz bardziej przypominają te, które widzimy, śledząc odcinki "Tylko z tobą" czy "Królowej jednej nocy".

Sukcesy i porażki

Reklama

Halit Ergenç i Bergüzar Korel są bez wątpienia najlepiej zarabiającą parą wśród tureckich aktorów. On za jeden odcinek serialu "Vatanım Sensin" dostaje równowartość 157 tys. złotych, natomiast ona 88 tys. Do tego dochodzą dochody z reklam, m.in. szamponów do włosów. Małżeństwo posiada 200-metrowy apartament w Stambule. Zainwestowali również w kawiarnię, która przynosi straty, dlatego najprawdopodobniej będą musieli ją zamknąć.

Podobny los spotkał Buraka Özçivita, Bali Beja ze "Wspaniałego stulecia", który w styczniu 2014 r. razem z ojcem otworzył restaurację "Balibey Döner". Dwa lata później aktor był zmuszony do zwinięcia interesu. Na szczęście, Burak może liczyć nie tylko na jedną z najwyższych gaż wśród serialowych gwiazd za rolę w "Kara Sevda", ale także na pieniądze z reklam: Coca-Coli, szamponu do włosów i banku w Dubaju. W lipcu aktor zostanie mężem Fahriye Evcen. Już teraz zgłaszają się do nich sponsorzy, którzy chcą podarować im m.in. ślubne stroje. Pewien mężczyzna zaproponował parze 2 miliony dolarów w zamian za to, że po weselu zatrzymają się w jego hotelu w Dubaju.

Zagraniczne podróże czy nieruchomości?

Cansu Dere, którą oglądamy teraz w "Sili..." i "Ezelu", za każdy odcinek "Cesur ve Guzel" u boku Kıvança Tatlıtuğa zażądała równowartości 100 tys. złotych. Roli nie otrzymała, ale niedługo potem razem z Vahide Perçin (druga Hürrem ze "Wspaniałego stulecia") wywalczyły rekordowo wysokie gaże za serial "Anne". Krążą plotki, że Dere nie była z tego powodu zadowolona, ponieważ wolałaby zarabiać więcej od starszej koleżanki. Aktorka ma mieszkanie w Stambule, ale męczy ją życie w wielkim mieście. Dlatego w weekendy lubi przenosić się do domu, który wynajmuje w Bodrum. Dużo pieniędzy pochłaniają jej podróże, z których zdjęcia zamieszcza na Instagramie.

Tolgahan Sayışman także uwielbia wyjeżdżać z Turcji. Zwłaszcza do USA, gdzie ma aż dwa domy. Jeden z nich znajduje się w Los Angeles i sąsiaduje z rezydencjami Lindsay Lohan oraz piosenkarki Iggy Azalei. Natomiast drugi, wybudowany w Miami, aktor niedawno wyremontował pod wynajem. Ten, kto zostanie jego lokatorem, zamieszka blisko Kim Kardashian i Lenny’ego Kravitza.

Kosztowne hobby

Erkan Petekkaya (Cihan z "Rozdartych serc") w dzieciństwie uwielbiał oglądać tureckie filmy sensacyjne, szczególnie dla widowiskowych scen pościgów. Dlatego od kilku lat kolekcjonuje stare amerykańskie samochody oraz sprowadza części, potrzebne do ich renowacji. Proces przywracania zabytkowym autom ich dawnego blasku jest dla niego celem samym w sobie. Rzadko nimi jeździ, ponieważ za bardzo zwracają na siebie uwagę pieszych oraz innych kierowców. Do niedawna aktor posiadał też jacht, na którego dziobie widniał napis... "Erkan Petekkaya".

W wolne weekendy i podczas wakacji gwiazdor wyruszał razem z rodziną w rejs. Niestety, w sierpniu ub.r. jacht spłonął. Erkan nie zrezygnował jednak z podróżowania. W jednym z wywiadów wyznał, że Europa nie jest już dla niego atrakcyjna, dlatego stawia na bardziej egzotyczne wojaże. Może sobie na nie pozwolić, ponieważ oprócz comiesięcznej pensji za udział w "Rozdartych sercach", na jego konto wpływają także dochody z restauracji "Mestet Kasap Steakhouse", specjalizującej się w daniach mięsnych. Niedawno wziął też udział w reklamie luksusowego hotelu z aquaparkiem.

Na pokaz?

Murat Yıldırım (Kartal z "Królowej jednej nocy") był w ostatnich miesiącach w Turcji bohaterem niezliczonych artykułów w prasie i internecie. Kontrowersje wywołały jego dwa wystawne wesela - jeden w Turcji, a drugi w Maroku, ojczyźnie jego ukochanej. Paparazzi zauważyli, że po ślubie nowożeńcy zamieszkali u znajomych. Domniemywano, że wydali za dużo pieniędzy i nie stać ich na kupno domu. Murat odpowiedział złośliwcom w swoim stylu, czyli na Instagramie. Wstawił tam zdjęcie, na którym razem z żoną stoją przed drzwiami pokoju w luksusowym hotelu. Wytłumaczył też, że na razie wciąż trwa ich miesiąc miodowy, dlatego nie nocują w domu. Faktem jest, że nawet jeśli wystawne wesela nadszarpnęły nieco budżet Murata, to sytuacja prędko wróci do normy. Aktor zadebiutował bowiem właśnie jako prowadzący tureckiej wersji teleturnieju "Milionerzy". Za miesiąc pracy będzie otrzymywał równowartość 165 tys. złotych.

akw

Świat Seriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje