Reklama

Wotum nieufności

Ocena
serialu
10
Doskonały
Ocen: 1
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wotum nieufności": Polsat zekranizuje powieść Remigiusza Mroza

"Wotum nieufności" to serial z gatunku political-fiction. Łączy w sobie dynamiczną i wciągającą fabułę oraz kryminalno-polityczną zagadkę. Serial reżyseruje Łukasz Palkowski. W obsadzie m.in. Antoni Pawlicki, Katarzyna Dąbrowska, Zofia Wichłacz, Leszek Lichota, Anna Mrozowska, Dorota Kolak, Józef Pawłowski, Olgierd Łukaszewicz, Daniel Olbrychski, Piotr Głowacki.

The SnapShots Marcin Kontraktewicz

"Wotum nieufności" polskim House of Cards"?

Serial "Wotum nieufności" ukazuje bezwzględny, brutalny i często niesprawiedliwy świat polityki. Codzienność przesycona jest intrygami, a  w walce o władzę nie ma żadnych reguł. Liczy się zwycięstwo. Głównymi bohaterami serialu są posłowie przeciwnych frakcji - Patryk Hauer (Antoni Pawlicki)  oraz Daria Seyda (Katarzyna Dąbrowska).

Po rezygnacji prezydenta RP Marszałek Sejmu Daria Seyda ma nadzieję, że zajmie jego miejsce. Głównym przeciwnikiem Darii w walce o prezydenturę zostaje Patryk Hauer - wschodząca gwiazda prawicy. Dba o swój wizerunek w mediach i o swoją pozycję w partii.

Reklama

We wszelkich poczynaniach zawodowych wspiera go żona Milena (Zofia Wichłacz). Podczas prac komisji śledczej Hauer odkrywa polityczny spisek, sięgający najistotniejszych osób w kręgach władzy. Seyda i Hauer znajdują się po przeciwnych stronach sceny politycznej. Dzieli ich wszystko, ale połączy ten sam cel - odkryć i ujawnić, kto stoi za spiskiem.

"Wotum nieufności" to kolejna już ekranizacja powieści jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy Remigiusza Mroza. Serial reżyseruje Łukasz Palkowski, który wcześniej współtworzył inne seriale na podstawie prozy Mroza - "Behawiorysta", "Chyłka".

Scenarzystami serialu są Wiktor Piątkowski ("Wataha", "Just Push Abuba", "Gliniarze", "Wojenne Dziewczyny") i Joanna Kozłowska. Za zdjęcia odpowiada Mateusz Wichłacz ("When The Trees Fall", "Chyłka", "Skazane"), a za produkcję PCP Films sp z o.o.

Kiedy i gdzie zobaczymy "Wotum nieufności"?

Serial pojawi się najpierw na platformie Polsat Box Go, następnie w Telewizji Polsat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy