Wojenne dziewczyny

Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 1666
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wojenne dziewczyny": Sońka ucieka z aresztu

"Wojenne dziewczyny" to polski serial osadzony w czasach II Wojny Światowej. Niedawno wrócił on do ramówki TVP1 z nowym, piątym sezonem. Co wydarzy się w kolejnych odcinkach? Jaki los czeka główne bohaterki? Przedstawiamy streszczenie 6 odcinka.

 "Wojenne dziewczyny" to serial obyczajowy o tle historycznym, który co tydzień przyciąga przed ekrany wielu widzów. Obecnie emitowany jest długo wyczekiwany 5 sezon. W główne role wcielają się znane i lubiane aktorki - Aleksandra Pisula, Marta Mazurek i Vanessa Aleksander. 

"Wojenne dziewczyny" - opis fabuły

Piąty sezon serialu "Wojenne dziewczyny" był wyczekiwany przez wielu widzów. TVP1 długo kazało czekać na kontynuację historii głównych bohaterów. Zakończenie poprzedniego sezonu było niezwykle emocjonujące - zginęła jedna z najbardziej lubianych postaci, Irka. W ekipie młodych ludzi działających w konspiracji doszło do rozłamu. 

Reklama

Tragiczne wydarzenia sprawiły, że zaczęli oni chwilowo wątpić w sens działalności konspiracyjnej i możliwość wyzwolenia Polski spod okupacji hitlerowskiej. Czy uda im się wskrzesić odwagę, wiarę i ocalić przedwojenne ideały?

"Wojenne dziewczyny" - streszczenie 6 odcinka

Sońka zostaje aresztowany przez bojowców. Przyczyniła się do tego zdrada Mańka. Mężczyźnie udaje się jednak uciec z aresztu, przyznaje, że zrobi wszystko, by odzyskać pieniądze. Ewa wreszcie zdobywa się na odwagę, by podzielić się z nim informacją, że jest w ciąży i to on jest ojcem jej dziecka. Meier kontaktuje się z Sońką, informując go o możliwości przechwycenia nagrań, które zrobił w ośrodku. Mężczyzna jest bardzo poruszony okrutnymi eksperymentami, jakimi Lunda zajmuje się w tym miejscu. Nie jest jednak pewien, jak powinien postąpić.

Odrowąż ma problem ze zdobyciem pieniędzy dla  Schneidera. Składa mu więc kolejną propozycję - mówi, że w pałacu powstanie fabryka konserw rybnych, która zaopatrzy w pożywienie armię niemiecką. Taki przebieg wydarzeń może stanowić ogromne zagrożenie dla rodziny Chaima.

"Wojenne dziewczyny" - gdzie obejrzeć?

Polski serial obyczajowy "Wojenne dziewczyny" można oglądać co tydzień, w niedzielę o godz. 20.15 na antenie TVP1. Wszystkie odcinki są również dostępne na platformie VOD.pl

Czytaj również:

"Miłość na pierwszą stronę". Recenzja filmu

Brad Pitt dusił własne dziecko? Jest odpowiedź

Maria Sadowska - trzeba przekraczać granice

Zobacz także:

Świat Seriali
Dowiedz się więcej na temat: Wojenne dziewczyny | polskie seriale | seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy