Reklama

Wojenne dziewczyny

Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 1654
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wojenne dziewczyny": Partyzanci planują napad na furgon pocztowy

"Wojenne dziewczyny" to popularny polski serial obyczajowy o tle historycznym, ukazujący losy grupy bohaterek wykazujących się patriotyzmem i odwagą w czasie II Wojny Światowej. Niedawno TVP 1 rozpoczęło emisję kolejnego, piątego już sezonu serialu. Co wydarzy się w najbliższych odcinkach? Przedstawiamy streszczenie.

"Wojenne dziewczyny" to polski serial, opowiadający historię trzech młodych kobiet w czasach okupacji hitlerowskiej. Każdy odcinek przyciąga przed telewizory wielu widzów, nie tylko ze względu na wartką, trzymającą w napięciu fabułę, ale również dobór aktorów. W serialu możemy zobaczyć m.in. Aleksandrę Pisulę, Martę Mazurek czy Vanessę Aleksander. 

"Wojenne dziewczyny" - opis fabuły

Serial "Wojenne dziewczyny" wrócił na antenę po długiej przerwie. Wielu widzów z niecierpliwością oczekiwało początku nowego sezonu, tym bardziej, że zakończenie poprzedniego było bardzo emocjonujące. Zmarła bowiem Irka, co stało się przyczyną rozłamu w ekipie i doprowadziło do zachwiania wiary w sens działalności konspiracyjnej. Kolejny sezon otwiera jednak drzwi do nowych wydarzeń. Po emisji kilku pierwszych odcinków możemy być pewni, że nie zabraknie w nim wyzwań, trudnych wyborów, przyjaźni, miłości i odwagi, którą reprezentują bohaterzy.

Reklama

"Wojenne dziewczyny": Streszczenie 5. odcinka

Partyzantom do produkcji stenów potrzebne są pieniądze. Planują więc napad na furgon pocztowy. Ważną misję ma tu do odegrania Ewa, która stara się oczarować jednego z pracowników poczty, co wzbudza zazdrość w Sońce. Gdy zdobywają informacje niezbędne do przeprowadzenia akcji, postanawiają przystąpić do niej niezwłocznie, mimo że Leokadia nakazuje im się wstrzymać.

W tym samym odcinku Odrowąż planuje produkcję konserw rybnych w części pałacowych pomieszczeń, które chce wynająć od mamy Nitki. Potrzebuje na to sporej ilości pieniędzy. Meier wciąż przebywa w placówce badawczej doktora Lunda. Witek z Magdą udają się na zwiady, by jak najlepiej zorientować się w terenie. Zauważają podejrzaną ciężarówkę wyjeżdżającą z terenu laboratorium. Postanawiają ją śledzić.

"Wojenne dziewczyny" - gdzie oglądać?

Na kolejny odcinek serialu każdego tygodnia czeka wielu widzów. Są one emitowane na antenie TVP1 w niedzielę o godzinie 20.15. Dostępne są również na platformie VOD.pl

Czytaj również:

Coolio. Raper nie żyje. Miał 59 lat

Sara James o występie w "Mam talent". "Myślałam, że robią sobie ze mnie jaja"

"Zróbmy zemstę" - serial hitem Netflixa nie tylko w Polsce

Zobacz także:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy