Włatcy móch
Ocena
serialu
6,4
Niezły
Ocen: 424
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Włatcy móch": Kultowy serial wraca na antenę Czwórki

Kultowa animacja Czwórki "Włatcy móch" powraca na antenę! Nowe przygody bohaterów zobaczymy w Czwórce jesienią, a w czasie wakacji stacja przypomni wszystkie dotychczasowe sezony słynnej produkcji.

Już od 7 lipca w każdą niedzielę od godz. 20:00 w Czwórce emitowane będą po dwa odcinki serialu "Włatcy móch". Dodatkowo w soboty od godz. 24:00 będzie można oglądać ich wersję reżyserską. Po wakacjach w niedzielnym paśmie o godz. 20:00 Czwórka emitować będzie premierowy sezon zatytułowany "Włatcy Móch: One". Pierwsze dwa odcinki nowej serii obejrzymy 8 września.

"Włatcy móch": Kultowa animacja

Serial "Włatcy móch" zadebiutował w 2006 roku na antenie Czwórki. Opowieść o paczce ośmiolatków okazała się prawdziwym hitem, z oglądalnością sięgającą nawet miliona widzów i rzeszą zagorzałych wielbicieli. Postaci z serialu, z uwielbianym przez fanów Czesiem na czele, stały się bohaterami popkultury i ulubieńcami Internetu, a ich dialogi i powiedzonka weszły do młodzieżowego języka i czołówki najpopularniejszych dzwonków telefonicznych.

Reklama

Ogromny sukces na polskim rynku sprawił, że serial został sprzedany do emisji w wielu krajach na całym świecie. Powstał także pełnometrażowy film kinowy "Włatcy móch. Ćmoki, czopki i mondzioły", którego reżyserem i scenarzystą, podobnie jak telewizyjnej serii, jest Bartek Kędzierski, użyczający też głosu postaci Czesia.

"Włatcy móch": Opis serialu

Główni bohaterowie "Włatców móch" to Czesio, Konieczko, Maślana i Anusiak z IIb. Każdy z nich jest inny. Każdy jest niepowtarzalny. Każdy, to wielka indywidualność. Jest jednak coś co zespala grupę. Rzeczą tą są podobne marzenia. Nie są to jednak typowe marzenia ośmiolatków. Marzenia naszych bohaterów są o wiele poważniejsze i sięgają całe lata świetlne dalej niż nowy rower, kolejka elektryczna czy konsola do gier. Ich celem jest władza nad światem. Na to jak ją zdobyć, każdy ma jednak inny plan.

Konieczko to typ "małego geniusza", który w zerówce przeczytał większość książek z biblioteczki swojego ojca - intelektualisty. Maślana to postać o nieco innym spojrzeniu na świat. Dla niego władza to pieniądze, a pieniądze to konto, które założyli mu na ósme urodziny rodzice. Anusiak to zdrowy, prosty ośmioletni chłop. Nie idzie na kompromis i nie wchodzi w żadne układy. Czesio jest trochę inny. Miał tego pecha, że skumulowały się w nim wszystkie wady rozwojowe i genetyczne, jakie zna świat. Jako suma wszystkich ofiar klasowych na Ziemi, Czesio nie miał innego wyjścia jak umrzeć. Dopiero po tym mógł poczuć się bezpiecznie, bo gdy się jest martwym, już nic nie może się złego przydarzyć. Jak na prawdziwego zombie przystało, Czesio mieszka na cmentarzu, gdzie często - i z wielkim upodobaniem - słucha żałobnych pieśni religijnych.

Na drodze do spełnienia swych marzeń nasi bohaterowie napotykają na rozmaite przeszkody. Ich głównym źródłem są oczywiście dorośli... Ich najokrutniejszym przedstawicielem (oprócz rodziców, rzecz jasna) jest nauczycielka - Pani Frał. To najstarsza na świecie nauczycielka nauczania początkowego. Jako stara panna Pani Frał dąży do tego, by wszystkie dzieci były grzeczne, ładne i uśmiechnięte (byle nie za szeroko). Nienawidzi ich jak najgorszej zarazy, chroniąc świat przed tą nieobyczajną bandą. Na szczęście w szkole chłopcy mają również sprzymierzeńca. Jest nim szkolna Higienistka. Ta bardzo nieszczęśliwa wdowa kocha wszystkie dzieci na świecie. Sama nie ma własnych, dlatego wszystkie traktuje jednakowo.

Zanim nasi bohaterowie spełnią swe największe marzenia, muszą niestety odbębnić swe dzieciństwo. Pod ich nogi rzucane są więc rozmaite kłody, pod postacią: wywiadówek, dyktand, dziewczyn, kożuchów na mleku, wypadających mleczaków, prac domowych, drugich śniadań i wielu innych, potwornych rzeczy, z którymi poradzić sobie będą mogli tylko trzymając się razem.

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy