Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy

Ocena
serialu
4
Przeciętny
Ocen: 141
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy": Śmierć konia podczas zdjęć. PETA oburzona

Walcząca o prawa zwierząt organizacja PETA wystosowała apel w sprawie traktowania zwierząt na planach produkcji filmowych i serialowych. Powodem ku temu były doniesienia o śmierci jednego z koni podczas realizacji zdjęć do drugiego sezonu serialu platformy Amazon Prime Video "Włada Pierścieni: Pierścienie Władzy". PETA wzywa do całkowitej rezygnacji z żywych zwierząt i zastąpienia ich m.in. za pomocą komputerowej animacji.

Informację o śmierci konia na planie serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" potwierdził rzecznik prasowy Amazonu. "Z ogromnym smutkiem potwierdzamy, że zdechł jeden z koni z naszej produkcji. Do tego przykrego incydentu doszło 21 marca o poranku, kiedy koń uczestniczył w próbach do zdjęć. Jego trener nie miał na sobie serialowego kostiumu, a zdjęcia miały się dopiero rozpocząć. Na miejscu obecni byli zarówno weterynarz, jak i członek organizacji American Humane Association. Potwierdzono, że koń zdechł z powodu niewydolności krążenia" - czytamy w jego oświadczeniu.

Reklama

Jak informuje portal The Hollywood Reporter, koń, o którym mowa, był jednym z trzydziestu zwierząt dostarczonych na plan przez doświadczoną grupę The Devil’s Horsemen, która wypożycza swoje konie do wielu produkcji, między innymi "Gry o tron". W 50-letniej historii tej firmy to pierwszy przypadek śmierci zwierzęcia na planie. Według doniesień ekipy filmowej zdechły koń nie wykazywał żadnych problemów ze zdrowiem.

PETA oburzona śmiercią konia na planie "Władcy Pierścieni: Pierścienie Władzy"

Sytuacją na planie serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" oburzona jest walcząca o prawa zwierząt organizacja PETA. Wzywa ona do natychmiastowych zmian i zaprzestania "panowania nad zwierzętami". "Wygląda na to, że miejsce producentów serialu jest pod ziemią wśród okrutnych orków. Mogli wykorzystać grafikę komputerową i inne humanitarne metody, które nie doprowadziłyby do śmierci wrażliwych koni na planie. PETA wzywa wszystkich twórców do całkowitego zaprzestania z korzystania z żywych koni. Jeśli nie potrafią uniknąć wykorzystywania zwierząt w swoim fachu, powinni znaleźć sobie inne zajęcie. Nikt nie chce oglądać dręczenia na ekranie" - oświadczyła Lisa Lange z PETA.

Pomimo znacznej poprawy w sposobie traktowania zwierząt na planach produkcji serialowych i telewizyjnych w ostatnich latach, podobne wypadki zdarzają się regularnie. Najbardziej jaskrawym przypadkiem nadużyć był serial "Luck" z Dustinem Hoffmanem w roli głównej. Akcja tej produkcji rozgrywała się na torze wyścigów konnych, a w trakcie jej realizacji zdechły aż trzy konie. To był jeden z głównych powodów skasowania tego serialu już po pierwszym sezonie. 

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy