Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
Ocena
serialu
4
Przeciętny
Ocen: 146
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Władca pierścieni: Pierścienie władzy": Serialowa Galadriel zdradza szczegóły drugiego sezonu

"Władca pierścieni: Pierścienie władzy" był jednym z najbardziej oczekiwanych seriali ostatnich lat. Produkcja wzbudzała ogromne kontrowersje na długo przed premierą. Chociaż serial nie cieszył się dobrą opinią fanów, to trwają właśnie prace nad kolejnym sezonem. Na jaw wychodzą szczegóły nowych odcinków.

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy": O czym opowiada serial?

"(...) Serial Amazon Studios po raz pierwszy przeniesie na ekran heroiczne legendy Drugiej Ery Śródziemia. Akcja tego epickiego dramatu rozgrywać się będzie tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z 'Hobbita' i 'Władcy pierścieni'. 

Zabierze widza do świata, w którym wykuwane były potężne siły, królestwa zmierzały w stronę swojej chwały, ale i upadku, niezwykli bohaterowie stawali przed próbami, nadzieja wisiała na cieniutkim włosku, a najwięksi złoczyńcy, jacy kiedykolwiek powstali spod pióra Tolkiena, zagrażali światu pogrążeniem go w ciemności" - można przeczytać w oficjalnym opisie serialu.

Reklama

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy": Najdroższy serial w historii?

O produkowanym przez platformę Amazon Prime Video serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" było głośno od momentu zlecenia jego produkcji. Powodem był obłędny budżet szacowany nawet na miliard dolarów (sam pierwszy sezon kosztował 465 milionów, a od początku było wiadome, że na nim historia ta się nie zakończy). Sprawiło to, że stał się on z miejsca najdroższym serialem w historii.

Jego premierę obejrzało aż 25 milionów widzów, a potem zsumowana oglądalność przekroczyła granicę 100 milionów widzów. Nowe dane nie przekreślają tych szacunków, ale każą inaczej spojrzeć na całą sprawę.Jak informuje portal "The Hollywood Reporter", powołując się na anonimowe źródła związane bezpośrednio z Amazonem, tylko 37 proc. widzów, którzy w Ameryce rozpoczęli przygodę z serialem "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" dobrnęło do końca pierwszego sezonu tej produkcji. 

Nieco lepiej było na pozostałych światowych rynkach, gdzie odsetek widzów, którzy ukończyli oglądanie serialu, wyniósł 45 proc.. To niezbyt imponujące szacunki, bo w samym Amazonie wynik na granicy 50 proc. oceniany jest jako "solidny, ale nie spektakularny".

Morfydd Clark o drugim sezonie

Trwają obecnie prace nad drugim sezonem serialu. Wiadomo również, że władze Amazona planują również trzeci sezon. Do sieci trafia coraz więcej informacji dotyczących nowych odcinków. Niedawno niedawno serialowa Galadriel, aktorka Morfydd Clark, opowiedziała nieco o tym, czego mogą się spodziewać widzowie w nowym sezonie. 

Aktorka przyznała, że jej bohaterka "zapozna się" z jednym z pierścieni, które odgrywały tak ważną rolę w książkach Tolkiena. "Kiedy skończyliśmy Sezon 1, pierścienie były tworzone i wiedzieliśmy, że to będzie ogromna zmiana dla Śródziemia. [Galadriela] będzie częścią tej zmiany, ponieważ ma swój własny pierścień" - mówiła w rozmowie z potalem Deadline.

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy