Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
Ocena
serialu
4
Przeciętny
Ocen: 146
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy": Są pierwsze recenzje

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" to jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali ostatnich lat. Amazon Prime zapowiada widowisko na jakiego jeszcze nie było w telewizji. Chociaż materiały promocyjne podzieliły fanów, to pierwsze recenzje są bardzo dobre. Co tak zachwyciło krytyków?

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy": O czym opowie serial?

"Nadchodzący serial Amazon Studios po raz pierwszy przeniesie na ekran heroiczne legendy Drugiej Ery Śródziemia. Akcja tego epickiego dramatu rozgrywać się będzie tysiące lat przed wydarzeniami znanymi z 'Hobbita' i 'Władcy pierścieni'. Zabierze widza do świata, w którym wykuwane były potężne siły, królestwa zmierzały w stronę swojej chwały, ale i upadku, niezwykli bohaterowie stawali przed próbami, nadzieja wisiała na cieniutkim włosku, a najwięksi złoczyńcy, jacy kiedykolwiek powstali spod pióra Tolkiena, zagrażali światu pogrążeniem go w ciemności" - można przeczytać w oficjalnym opisie serialu.

Reklama

"Rozpoczynając się w czasie względnego spokoju, serial podąży za jego różnorodnymi postaciami - znanymi i nowymi - które stawią czoła długo oczekiwanemu ponownemu narodzeniu się zła. Razem z nimi wyruszymy do najgłębszych otchłani Mglistych Gór, wspaniałych lasów otaczających stolicę elfów Lindon, zapierającego dech w piersiach, leżącego na wyspie królestwa Numenor oraz do najodleglejszych zakątków uwzględnionych na mapie Śródziemia. Te postaci i królestwa stworzą spuściznę, która będzie żyć długo po ich odejściu" - dodano.

"Władca pierścieni: Pierścienie Władzy": Pierwsze recenzje

Część dziennikarzy ma za sobą seans dwóch pierwszych odcinków serialu. "Recenzenci zgodnie podkreślają, że producenci serialu zadbali o najdrobniejsze szczegóły w warstwie wizualnej. Powtarzają się zdania o świetnych kostiumach, scenografii czy efektach specjalnych" - podaje portal Wirtualnemedia.pl.

"Serial natychmiast porwał moją wyobraźnię urzekającymi historiami i postaciami ze Śródziemia, które są zarówno znajome, jak i nowe. Fabuła jest bardzo gęsta, a tempo w dwóch pierwszych odcinkach raczej powolne, choć sprawia, że ​​chce się więcej" - twierdzi Germain Lussier z bloga Gizmodo. Dziennikarze zachwycają się również scenami walki. "Pierwsze dwa odcinki są tak samo oszałamiające wizualnie, jak to, co zaprezentowano nam w zwiastunie. To będzie epicka opowieść, która bardzo uzależnia" - twierdzi Vanessa Armstrong z serwisu SlashFilm.

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy": Powstanie pięć sezonów

Showrunnerzy "Pierścieni Władzy" przyznali w wywiadzie dla magazynu "Empire", że ich serial nie był pomyślany jako konkurencja dla filmowej trylogii Petera Jacksona, czy innych produkcji fantasy, jak "Gra o tron". Każdy, kto oglądał 'Władcę Pierścieni' na dużym ekranie, nie mógłby nie pomyśleć o tym, jak wspaniale i odpowiednio Jackson to wszystko oddał. Ale my zachwycaliśmy się z dystansem, po prostu. ''Pierścienie Władzy' nie próbują z nim rywalizować" - powiedział Patrick McKay. 

Dystans wydaje się tu kluczowym terminem - zauważa magazyn "Empire". O ile trylogia Tolkiena, jaki filmy Jacksona, umiejscowione są w Trzeciej Erze Śródziemia, o tyle wydarzenia we "Władcy Pierścieni: Pierścieniach Władzy" rozgrywać będą się w Drugiej Erze Śródziemia.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy