Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
Ocena
serialu
4
Przeciętny
Ocen: 146
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Władca pierścieni: Pierścienie władzy": Jeff Bezos chwali twórców serialu

Już w piątek 2 września na platformie streamingowej Amazon Prime pojawią się dwa pierwsze odcinki najdroższego serialu w historii "Włada pierścieni: Pierścienie władzy". Jego twórcami i shworunnerami są Patrick McKay oraz John D. Payne. Prezes firmy Amazon, Jeff Bezos, jest zachwycony tym, w jaki sposób poradzili sobie z trudną produkcją. Chwali ich między innymi za to, że zignorowali... jego podpowiedzi dotyczące serialu.

"Marzeniem każdego showrunnera jest otrzymanie notatek i uwag do scenariusza oraz pierwszych nakręconych materiałów od założyciela i prezesa firmy. Kochali to. Czuję się w obowiązku, by podziękować wam za to, że skorzystaliście z nich, gdy były pomocne, ale przede wszystkim za to, że ignorowaliście mnie dokładnie wtedy, gdy trzeba było to zrobić" - powiedział Jeff Bezos podczas zorganizowanego w Londynie specjalnego pokazu dwóch pierwszych odcinków serialu "Władca pierścieni: Pierścienie władzy".

Reklama

Jeff Bezos: Dzieci prezesa Amazonu są fanami Tolkiena

Bezos nie ukrywa, że zatrudnienie McKaya i Payne’a było ryzykowne. Obaj twórcy mieli zająć się realizacją najdroższego serialu w historii, choć ich artystyczny dorobek nie był zbyt pokaźny. "Jedną z najlepszych decyzji, jakie podjęliśmy, było postawienie na stosunkowo mało znany zespół. Niektórzy kwestionowali nasz wybór, ale dostrzegliśmy w McKayu i Paynie coś wyjątkowego. Dziękuje wam, Patricku i J.D., że włożyliście w ten serial całe swoje serca. Wszyscy teraz będą mogli zobaczyć, że dokonaliśmy właściwego wyboru" - dodał Bezos.

To, jak wielka odpowiedzialność spoczęła na jego barkach, gdy zdecydował się na stworzenie serialu opartego na "Władcy pierścieni", prezes Amazonu zrozumiał dzięki synowi. "W świat Tolkiena wprowadził mnie dziadek. Miałem jakieś 13-14 lat i zakochałem się w nim od razu. Podobały mi się opisane przygody, pełen szczegółów świat, ale i płynący z tej opowieści optymizm, uczucie nadziei i przekonanie o tym, że każdy ma swoją rolę do spełnienia. Moje dzieci też zostały fanami Tolkiena. Jeden z moich chłopców osiągnął profesurę, jeśli chodzi o znajomość tego uniwersum. Kiedy Amazon związał się z tym projektem, mój syn przyszedł do mnie, spojrzał mi w oczy i powiedział: 'Tato, proszę, nie spier... tego'. I miał rację. Wiem, że ten świat jest ważny dla wielu osób. Wiem, że to wielki przywilej pracować przy stworzonym przez Tolkiena świecie, ale też wielka odpowiedzialność" - zakończył swoje przemówienie Bezos.

O tym, czy szef firmy Amazon i zatrudnieni przez niego filmowcy stanęli na wysokości zadania, będzie się można przekonać 2 września, kiedy to na platformie Amazon Prime pojawią się dwa z ośmiu odcinków pierwszego sezonu serialu ""Władca pierścieni: Pierścienie władzy". Produkcja powstała z błogosławieństwem spadkobierców Tolkiena. Podczas londyńskiego pokazu na widowni zasiadł między innymi wnuk pisarza, Michael Tolkien.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy