Wikingowie Vikings
Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 287
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wikingowie": 4. sezon serialu na antenie Polsatu Seriale!

"Wikingowie" na kanale Polsat Seriale! Premierowy, 4. sezon rozpoczyna się jako dopełnienie tego, co wydarzyło się w finale poprzedniej, ekscytującej serii - po niezwykłej bitwie o Paryż. "Wikingowie" to dramat telewizyjny, który sprawił, że współcześni chrześcijanie zafascynowali się krwiożerczym pogaństwem z czasów wczesnego średniowiecza. Co kryje się za sukcesem tego niezwykłego serialu historycznego? Czy los głównego bohatera, Ragnara jest już przesądzony? Czwarta seria "Wikingów" startuje w niedzielę, 17 października, o g. 21:00 na kanale Polsat Seriale!

4. sezon serialu "Wikingowie": O czym opowie?

Ragnar Lothbrok (Travis Fimmel) zdobył Paryż, to mityczne miasto fortelem, gdy wszyscy już widzieli go martwym. Przemienił porażkę w zwycięstwo, ale do Kattegat powrócił ciężko chory. Teraz, myśli o jego śmierci dodają sił tym, którzy chcą zastąpić króla. Los jego żony, królowej Aslaug (Alyssa Sutherland) i ich dzieci oraz jego najstarszego syna, Bjorna (Alexander Ludwig) jest niepewny. Tymczasem Lagertha (Katheryn Winnick) kontynuuje walkę o władzę ze swoim wyrachowanym, byłym zastępcą - Kalfem (Ben Robson). Rollo (Clive Standen) zdradza swoje dziedzictwo wikingów, pozostając w państwie Franków. Floki (Gustaf Skarsgård) zostaje pojmany za swoje brutalne czyny wobec chrześcijańskiego kapłana Athelstana. Nordyccy bogowie czuwają, by spełniły się przepowiednie. Czy każdy z bohaterów tej skandynawskiej sagi dostanie to, na co zasłużył?

Reklama

Do głównej obsady czwartej serii tego serialu dołączyli dwaj fińscy aktorzy - Peter Franzén i Jasper Pääkkönen, a także kanadyjska aktorka Dianne Doan. Franzén zagrał króla Haralda Pięknowłosego, potencjalnego rywala Ragnara. Ten wiking, który przybywa z "nie wiadomo skąd", ma ambicję, by zostać pierwszym królem Norwegii, bo wzgardziła nim kobieta. Pääkkönen został obsadzony w roli Halfdana Czarnego, brata Haralda. Nie ma on o sobie tak wygórowanego mniemania, jego interesuje wyłącznie zabijanie chrześcijan, a potem też muzułmanów. Doan wciela się w postać Yidu, młodej Chinki, która odegra dużą rolę w pierwszej połowie tego sezonu. Do Kattegat trafia jako niewolnica. Zakupiona przez Aslaug, zwróci na siebie uwagę jej męża. Ragnar zaintrygowany egzotycznym pochodzeniem dziewczyny, będzie szukał potwierdzenia, że to córka cesarza Chin, i pozna zniewalający smak Orientu.

Świat chrześcijański bynajmniej nie zastygł w oczekiwaniu na to, co nieuniknione, czyli powrót wikingów. Cesarz Karol z Zachodniej Francji (Lothaire Bluteau) oferuje Rollo ziemię i tytuł księcia Normandii, a także córkę w zamian za zobowiązanie do obrony stolicy przed przyszłymi atakami armii jego brata. Księżniczka Gisla (Morgane Polanski) zostaje poślubiona i początkowo nie kryje ona swego obrzydzenia do wikińskiego małżonka. W przeciwieństwie do niej głównodowodzący cesarskich wojsk, hrabia Odo (Owen Roe) podziwia talent wojskowy nowego sojusznika. Wieści o zuchwalstwie Ragnara w Paryżu tymczasem docierają na wyspy brytyjskie - u króla Ecberta (Linus Roache) i jego synowej, Judith (Jennie Jacques) ożywiają wspomnienia o mnichu, który towarzyszył królowi wikingów. Połączy ich miłość do Athelstana. Natomiast swojego jedynego syna, księcia Aethelwulfa (Moe Dunford) władca Wessexu wysyła z misją samobójczą do Mercji, na ratunek królowej Kwenthrith (Amy Bailey). Król Aelle (Ivan Kaye), panujący w Northumbrii, poprzysiągł zemstę na Ragnarze za jego najazdy, i otrzyma szansę, by jej dopełnić.

4. sezon serialu "Wikingowie": Gdzie oglądać?

Druga cześć czwartego sezonu "Wikingów" przenosi nas w czasie o kilka lat. Bjorn Żelaznoboki stanie się jednym z najważniejszych bohaterów tego serialu. Zazwyczaj walczy u boku ojca, teraz zdecyduje się na własne podróże. Pociąga go wizja odkrycia ziem, leżących wokół Morza Śródziemnego. Synowie Ragnara i Aslaug zmieniają się z chłopców w mężczyzn. Ubbe (Jordan Patrick Smith) jest najstarszy i wydaje się najbardziej rozsądny z braci. Młodszy Hvitserk (Marco Ilsø) podziwia go - łączy ich szczególna więź, odkąd jako dzieci omal nie utonęli w lodowatym jeziorze. Trzeci otrzymał imię Sigurd Wężowooki (David Lindström). W oku piętno Fafnira, mitycznego węża-smoka i imię legendarnego pogromcy smoków zobowiązuje, ale niełatwo mu sprostać. Czwarty - Ivar Bez Kości (Alex Høgh), najmłodszy i najbardziej bezwzględny, wyjątkowo przebiegły i okrutny, nawet jak na wikińskie standardy. Każdy kto go zlekceważy - ze względu na jego kalectwo, gorzko tego pożałuje. Który z synów Ragnara Lothbroka przejmie po legendarnym ojcu przywództwo?

"Wikingowie" to serial historyczny o plemionach skandynawskich doby wczesnego średniowiecza i ich podbojach. Powstał w 2013 roku i od razu zyskał popularność. Fascynująca fabuła i charyzmatyczni bohaterowie sprawiają, że ta irlandzko-kanadyjska produkcja telewizyjna z każdym kolejnym sezonem coraz bardziej wciąga widzów w swój świat nieznanej kultury, tajemniczej mitologii i szokujących relacji międzyludzkich. Ragnar, jego brat Rollo, żona pierwszego i wojowniczka, Lagertha, szalony Floki czy młody heros, Bjorn są już równie rozpoznawalni jak prawdziwe postaci historyczne. Zdecydowały o tym doskonały casting, bo większość aktorów, którzy stworzyli tak świetne kreacje, nie była znana wcześniej światu, imponujący budżet i wynikający z tego rozmach inscenizacyjny, narastający z sezonu na sezon. Kulminacją 4. sezonu tego serialu będzie scena bitewna, jakiej wcześniej nie było w "Wikingach".

 Czwarta seria "Wikingów" startuje w niedzielę, 17 października, o g. 21:00 na kanale Polsat Seriale! Premierowe odcinki emitujemy w niedziele, po cztery, od. g. 20:00, a przypominamy w piątki, od g. 21:00. 

Premierowy, 4. sezon "Wikingów" (tytuł oryginalny: "Vikings") to podwójna dawka przygody, mitu i pasjonującej historii, bo zrealizowano aż dwadzieścia odcinków - dwa razy więcej niż w poprzedniej serii tego telewizyjnego przeboju. Pomysłodawcą, scenarzystką i jednym z producentów wykonawczych tego serialu był Michael Hirst. "Wikingowie" w 2020 roku otrzymali nagrodę Emmy, a wcześniej byli aż 13 razy nominowani do tego najważniejszego telewizyjnego wyróżnienia.

 

 

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy