Reklama

Vikings

Wikingowie

Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 204
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wikingowie 2": Wojownicy z północy wracają!

Przed nimi kolejne wyprawy po złoto i niewolników, wytyczanie nowych morskich szlaków i bratobójcze walki o władzę.


Reklama


Długie łodzie, którymi można przepłynąć wzburzone Morze Północne, już zostały przetestowane. Ragnar Lothbrok (Travis Fimmel) dotarł do Anglii, zdobył łupy i sławę. W drugim sezonie poznamy dalsze losy wikinga, którego potomni opiewali w sagach.

Gorączka złota

Wieści o bogactwach skrytych w angielskich klasztorach i zamkach wywołają gorączkę złota w Skandynawii. Wstrząsną tradycyjnymi społecznościami. Młodzi przestaną słuchać starszych, biedni uwierzą, że i oni mogą zostać bogaczami. Możnowładcy zgromadzą liczne drużyny, by walczyć o władzę królewską. Los rzuci Ragnara i jego brata Rollo (Clive Standen) do wrogich obozów. W widowiskowych scenach walk zobaczymy, jak wikingowie toczą krwawe boje z rodakami.

Anglosasi się bronią

Skandynawowie przekonają się, że najazdy na Anglię to nie tylko wyrzynanie bezbronnych mnichów. Na ich drodze staną wojska anglosaskich królów. Oczywiście, przewaga wyszkolenia i uzbrojenia, a także woli walki będzie po stronie najeźdźców. Przecież wedle wierzeń wikingów, Walhalla, pałac wiecznego szczęścia, dostępny jest tylko dla tych, którzy zginą w boju. Ale czy nic nie zachwieje dawną wiarą?

Od Anglosasów będą dowiadywali się coraz więcej o chrześcijaństwie. Niektórzy wikingowie pomyślą, że dobrze byłoby osiedlić się w krajach, gdzie ziemie są żyźniejsze, a klimat łagodniejszy niż w ojczyźnie. Rodzinę Ragnara czeka kryzys, gdy w Kattegat pojawi się księżniczka Aslaug (Alyssa Sutherland). Jak na przyjazd rywalki zareaguje Lagertha (Katheryn Winnick)?


IP

Dowiedz się więcej na temat: Wikingowie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje