Wikingowie Vikings
Ocena
serialu
9,1
Super
Ocen: 287
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Travis Fimmel: Gwiazdor "Wikingów" w prequelu "Diuny"

Travis Fimmel zyskał rozgłos dzięki serialowi "Wikingowie", w którym wcielał się w postać Ragnara Lothbroka. Teraz australijski aktor dostał szansę zagrania w produkcji, dzięki której może zdobyć jeszcze więcej fanów. Fimmel dołączył bowiem do obsady produkowanego przez platformę streamingową HBO Max serialu "Dune: The Sisterhood" ("Diuna: Zgromadzenie Żeńskie").

"Dune: The Sisterhood": O czym opowie serial?

Akcja serialu "Dune: The Sisterhood" rozgrywać się będzie 10 tysięcy lat przed wydarzeniami opowiedzianymi w "Diunie". Scenariusz tej produkcji powstał na podstawie powieści Briana Herberta i Kevina J. Andersona pod tytułem "Zgromadzenie Żeńskie z Diuny". Jego bohaterkami będą siostry Harkonnen (w ich role wcielą się Emily Watson i Shirley Henderson), które walcząc z siłami zagrażającymi przyszłości ludzkości, zakładają legendarny zakon Bene Gesserit.

Jak informuje portal "Variety", Travis Fimmel w serialu "Dune: The Sisterhood" wcieli się w postać Desmonda Harta, charyzmatycznego żołnierza z tajemniczą przeszłością, który próbuje zdobyć zaufanie Imperatora kosztem tytułowego Zgromadzenia Żeńskiego. Na ekranie pojawią się również Indira Varma, Sarah-Sofie Boussnina, Shalom Brune-Franklin, Faoileann Cunningham, Aoife Hinds oraz Chloe Lea.

Reklama

Autorką serialu "Dune: The Sisterhood" jest Diane Ademu-John ("Nawiedzony dwór w Bly"), która będzie też jedną z jego showrunnerek. Pilotowy odcinek wyreżyseruje twórca "Czarnobyla" Johan Renck. Wśród producentów serialu są m.in. twórcy ekranizacji "Diuny" Franka Herberta: Denis Villeneuve i Jon Spaiths, a także spadkobiercy pisarza: Brian i Kim Herbertowie.

Dla Travisa Fimmela będzie to drugi serial realizowany dla platformy HBO Max. Wcześniej wystąpił też w serialu "Wychowane przez wilki". Popularnego aktora już wkrótce będzie można zobaczyć w komedii "El Tonto" oraz w serialu kryminalnym "Black Snow". Aktor jest również w obsadzie westernu "Rust", o którym zaczęło być głośno za sprawą tragicznej śmierci jego operatorki, Halyny Hutchins.

swiatseriali/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Wikingowie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy