Reklama

Big Little Lies

Wielkie kłamstewka

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 65
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Złote Globy 2018: Kto triumfował na gali?

75. gala rozdania Złotych Globów odbyła się w niedzielę, 7 stycznia, w Los Angeles. Cztery statuetki w kategoriach telewizyjnych powędrowały w ręce twórców miniserialu "Wielkie kłamstewka". W centrum uwagi podczas uroczystości znalazły się prawa kobiet, co jest pokłosiem ujawnionych ostatnio przypadków molestowania w Hollywood.

Wśród kategorii telewizyjnych triumfowały produkcje o kobietach. "Opowieść podręcznej", dystopijna historia rozgrywająca się w świecie, w którym kobiety pozbawiono praw i całkowicie podporządkowano mężczyznom, zwyciężyła w kategorii najlepszy serial dramatyczny, a za najlepszą rolę kobiecą w dramacie została nagrodzona występująca w "Opowieści..." Elizabeth Moss.

Reklama

Moss dedykowała nagrodę kanadyjskiej pisarce Margaret Atwood, której powieść stała się bazą dla serialu. "Margaret, to dla ciebie i wszystkich kobiet przed tobą i po tobie, które odważyły się sprzeciwić niesprawiedliwości i nietolerancji" - podkreśliła aktorka.

Doceniono także miniserial HBO "Wielkie kłamstewka" Jean-Marca Vallee o życiu kilku kobiet w Kalifornii, których pozornie udane życie skrywa wiele traum i dramatów. Łącznie "Wielkie kłamstewka" zdobyły cztery wyróżnienia, w tym dla najlepszego miniserialu, najlepszej aktorki w miniserialu - Nicole Kidman i najlepszych aktorów drugoplanowych: Laura Dern i Alexander Skarsgard.

Nagrodę im. Cecila B. DeMille'a za całokształt twórczości otrzymała Oprah Winfrey, która wygłosiła płomienne przemówienie w obronie praw kobiet i praw obywatelskich, ku entuzjastycznym oklaskom publiczności.

Kwestia praw kobiet i ich dyskryminowania w świecie filmu i innych dziedzinach życia można uznać za lejtmotyw wieczoru - wiele aktorek zjawiło się na gali w czarnych sukniach, by zamanifestować poparcie dla ruchu #MeToo, temat ten pojawiał się też wielokrotnie w wystąpieniach osób wręczających i odbierających Złote Globy oraz w wypowiedziach gospodarza wieczoru Setha Meyersa.

Złote Globy to nagrody przyznawane od 1944 roku przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Uchodzą za najważniejsze wyróżnienie w świecie filmu po Oscarach oraz za wydarzenie niejako otwierające sezon nagród w tej branży.

Złote Globy 2018 (kategorie serialowe):Najlepszy serial (dramat): "Opowieść podręcznej"

Najlepszy serial (komedia/musical): "The Marvelous Mrs. Maisel"

Najlepszy miniserial lub film telewizyjny: "Wielkie kłamstewka"

Najlepsza aktorka w serialu (dramat): Elisabeth Moss ("Opowieść podręcznej")

Najlepszy aktor w serialu (dramat): Sterling K. Brown ("Tacy jesteśmy")

Najlepsza aktorka w serialu (komedia/musical): Rachel Brosnahan (“The Marvelous Mrs. Maisel")

Najlepszy aktor w serialu (musical/komedia): Aziz Ansari ("Specjalista od niczego")

Najlepsza aktorka drugoplanowa: Laura Dern (“Wielkie kłamstewka")

Najlepszy aktor drugoplanowy: Alexander Skarsgard ("Wielkie kłamstewka")

Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym: Nicole Kidman (“Wielkie kłamstewka")

Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym: Ewan McGregor (“Fargo")

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje