Wielkie kłamstewka Big Little Lies
Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 92
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ile gwiazdy zarabiają na rozstaniach? Najgłośniejsze rozwody

Słowa przysięgi małżeńskiej, tak chętnie wypowiadane, nie zawsze jednak mają odzwierciedlenie w prawdziwym życiu. Medialne związki, śluby, a także rozstania są częstym zjawiskiem w showbiznesie. Nierzadko te afery ciągną się w nieskończoność. I właśnie tak, mimo rozwodu, przepychanka między Johnnym Deppem a Amber Heard trwa dalej. Pamiętacie najdroższe i najgłośniejsze rozwody gwiazd?

Mel Gibson i Robyn Moore

Mel Gibson wraz z żoną, Robyn, poznali się wcześnie, kiedy oboje dopiero rozpoczynali swoje kariery. Ich staż to 28 lat małżeństwa i siedmioro dzieci! Jednak liczne nieporozumienia doprowadziły do złożenia pozwu rozwodowego przez żonę aktora. 

Powodem były “różnice nie do pogodzenia". Wcześniej para żyła w separacji już od dłuższego czasu. Czara goryczy przelała się po aresztowaniu Mela przez policję. 

Aktor został zatrzymany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu i wykrzykiwanie antysemickich haseł.

Po prawie trzech latach separacji Robyn wytoczyła potężne działo. Wynajęła prawniczkę, Laurę Wasser, która cieszy się ogromnym powodzeniem wśród gwiazd, jeśli chodzi o sprawy rozwodowe. 

Reklama

Mel Gibson musiał zapłacić byłej żonie połowę swojego majątku, czyli około 450 milionów dolarów. To prawie 1,5 miliarda złotych! Bez wątpienia był to jeden z najdroższych rozwodów na świecie!

Tom Cruise i Nicole Kidman

O Tomie Cruisie można by wiele opowiadać. Jego związki rozpadały się jeden za drugim. Co jest tego przyczyną? Pierwszą żoną aktora była Mimi Rogers, która wprowadziła go w scjentologię. Chociaż związek nie przetrwał długo, to aktor pozostał wierny sekcie. 

Później związał się z Nicole Kidman, z którą wziął ślub w 1990 roku. Aktorka jednak nie do końca przekonała się do scjentologii, która ostatecznie stała się jednym z powodów rozwodu pary. 

Podobno Kidman nie oddała się temu wyznaniu tak, jak Cruise tego chciał. Dodatkowo nalegał na zaangażowanie w scjentologię dzieci. W uratowaniu związku nie pomógł również udział w kontrowersyjnym filmie "Oczy szeroko zamknięte". 

Po rozwodzie Kidman wpadła w depresję, a gazety rozpisywały się o jej ciężkim stanie zdrowia. Cruise’a oskarżano o przemoc w związku, nadużywanie alkoholu i narkotyków. Jednak informacji tych nigdy nie potwierdzono.  

Podczas rozwodu Toma Cruise’a reprezentował ojciec Laury Wasser, Dennis Wasser. Sławny prawnik uchronił aktora przed zapłaceniem Nicole Kidman 100 milionów dolarów - równowartości połowy swojego majątku. Według plotek aktorka Nicole odeszła z 85 milionami dolarów, co wcale nie wygląda tak źle! 


Tom Cruise i Katie Holmes

To jednak nie koniec historii o życiu miłosnym Toma Cruise’a. Nową żoną aktora została Katie Holmes. Niektóre źródła mówią, że to scjentolodzy wybierali odpowiednią kandydatkę dla Cruise’a. 

Padło właśnie na młodszą o 16 lat aktorkę, która jako jedna z nielicznych nie miała "niekorzystnej" przeszłości w postaci np. rozbieranych sesji!

Początki ich małżeństwa były pełne miłości, a Katie akceptowała dziwne wymagania aktora. Podobno Cruise był zaborczy i zabraniał żonie zdjęć z partnerami filmowymi. 

Po 6 latach małżeństwa Holmes złożyła pozew o rozwód. I tym razem powodem rozbicia związku była scjentologia i jej wyznawcy, którzy tłamsili Katie i Suri, córkę pary. Fanatycy tej organizacji chcieli decydować o wychowaniu dziewczynki, na co Katie nie mogła się zgodzić. 

Dzięki pomocy ojca aktorki, prawnika, Holmes wywalczyła dogodne warunki dla niej i córki. Nie było łatwo, ponieważ scjentolodzy skutecznie ograniczyli swobodę i jakiekolwiek prawa Holmes. Ojciec aktorki przewidział jednak możliwe problemy z sektą i przed ślubem pary zadbał o zapewnienie Holmes wolności i gwarancje finansowe.

Źródła podają, że Katie przed ślubem podpisała umowę, według której po ewentualnym rozwodzie z Cruise'em nie będą należeć się jej żadne pieniądze. Na rozprawie jednak postarała się o odpowiednie alimenty dla córki, które ostatecznie wynoszą ponad 10 milionów złotych! To był jeden z głośniejszych rozwodów, o którym donosiły wszystkie media!

Johnny Depp i Amber Heard

Płomienny i niespodziewany związek Johnny'ego Deppa i Amber Heard szybko zamienił się w skandal. Do rozwody doszło po zaledwie 15 miesiącach małżeństwa. Dokładnie 23 maja 2016 roku Heard złożyła pozew rozwodowy i oskarżyła męża o przemoc fizyczną i psychiczną. 

Dodatkowo prosząc o przyznanie jej alimentów. Szokujący był też fakt, że stało się to po dwóch dniach od śmierci matki aktora! Aktor wypierał się tych oskarżeń, a w jego obronie stanęła Vanessa Paradis, była wieloletnia partnerka aktorka, oraz ich córka Lily-Rose Depp. 

Ostatecznie policja nie znalazła dowodów ataku na Amber Heard. Aktorka wycofała zarzuty przeciwko Deppowi, wciąż podtrzymując jednak swoje zdanie na jego temat. 

Spekulacje na temat tego, że Amber rozwodzi się z mężem tylko i wyłącznie dla dużych pieniędzy nie cichły. Ona z kolei zarzekała się, że jedyną przyczyną rozstania jest stosowana wobec niej przemoc. W sądzie przez pół roku trwała walka o połowę majątku aktora, który wyceniony był na 400 milionów dolarów! 

Johnny Depp wynajął Laurę Wasser, dzięki której ostatecznie musiał oddać byłej żonie tylko 7 milionów dolarów. Dodatkowo należały jej się dwa samochody oraz psy pary: Pistol i Boo. Otrzymane pieniądze aktorka oddała na cele charytatywne. 

Mimo, że od rozwodu minęły już dwa lata, batalia wciąż trwa. Johnny Depp na początku 2019 roku oskarżył Amber Heard o zniesławienie i zdradę. Zarzucił jej też zniszczenie jego kariery. Aktorka po rozwodzie opowiedziała całą historię swojego małżeństwa w "The Washington Post", ukazując siebie jako ofiarę przemocy domowej. Ten artykuł właśnie miał wpłynąć na zmniejszone zainteresowanie Deppem i zerwanie z nim kontraktów. 

Podobno aktor dołączył naprawdę porządny materiał dowodowy w postaci zeznań świadków, filmów i zdjęć. Wśród nich miał się znaleźć dowód, wg którego Heard miała przypalić papierosa na twarzy aktora i rozbić butelkę wódki o jego rękę! Zdezorientowani fani podzielili się na dwa obozy. Część z nich wzięło stronę Heard, inni uważają, że aktorce chodziło tylko o uzyskanie rozgłosu, dzięki czemu łatwiej było jej dostać nowe role. 


swiatseriali.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy