"Wiedźmin": ​Henry Cavill zaskoczył wyznaniem

Henry Cavill zachwyca talentem oraz formą fizyczną. Wiele osób zastanawia się jak aktorowi udaje się zachowywać równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Odtwórca Wiedźmina zdradził niedawno, że ważną rolę odgrywa w tym nie tylko samodyscyplina, ale również mentalny trening zakorzeniony w stoicyzmie. "Zacząłem wdrażać niektóre spośród podstawowych zasad tej filozofii: ‘Nie pozwól, aby to, czego nie możesz kontrolować, miało na ciebie wpływ, martw się tylko o rzeczy, nad którymi rzeczywiście masz kontrolę" - ujawnił Cavill.

Zamiłowanie do sportu

Henry Cavill należy do grona najpopularniejszych aktorów w Hollywood. Wcielając się w superbohaterów o ponadprzeciętnej sile i stalowych mięśniach, zjednał sobie sympatię fanów - zwłaszcza płci żeńskiej. Dość wspomnieć, że filmowy Superman i serialowy Wiedźmin regularnie trafia na szczyt rankingów najseksowniejszych mężczyzn świata. 

Imponująca sylwetka, którą brytyjski gwiazdor dumnie prezentuje na ekranie, jest efektem ogromnej samodyscypliny i wielogodzinnych treningów. Jak przyznaje w wywiadzie udzielonym "People", aktywność fizyczna od zawsze była ważną częścią jego życia. 

Reklama

Zamiłowanie do różnych form aktywności pomogło mu w zdobyciu pierwszej znaczącej roli w filmie "Immortals. Bogowie i herosi". 

Henry Cavill staje w obronie swojej ukochanej

Najważniejsza jest równowaga

Cavill podkreśla, że poświęca sporo uwagi prawidłowemu odżywianiu. "Paliwo jest niezwykle ważne. Na śniadanie jem zwykle owsiankę, omlet i 120 gramów polędwicy wołowej. Trzy godziny później jem pierś z kurczaka z białym ryżem, a po kolejnych trzech godzinach - pierś z kurczaka z brązowym ryżem. Na kolację serwuję polędwicę wołową ze słodkimi ziemniakami, a przed snem piję koktajl proteinowy" - opisuje swoje żywieniowe nawyki filmowy Superman. I dodaje, że od czasu do czasu pozwala sobie na uleganie dietetycznym pokusom. 

W zachowaniu psychofizycznej formy aktorowi pomaga również odpowiednie podejście do życia. Główną inspiracją stała się dla niego filozofia stoicyzmu, którą zaczął zgłębiać po kontuzji, jakiej doznał w grudniu na planie "Wiedźmina". 

Michelle Yeoh dołączy do świata "Wiedźmina" 

Zobacz też: Byłe partnerki Antoniego Królikowskiego reagują na jego ślub z Joanną Opozdą

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama