Westworld
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 30
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Westworld": Futurystyczny dom z serialu do kupienia

Rezydencja położona w nadmorskiej dzielnicy Encinitas, w kalifornijskim hrabstwie San Diego, trafiła na rynek nieruchomości. "Zagrała" w trzeciej serii produkcji HBO "Westworld".

Dom z "Westworld" na sprzedaż

Dom został zaprojektowany przez wybitnego architekta Wallace'a Cunninghama. Inny budynek, który wyszedł spod jego ręki, The Razor House, również możemy kojarzyć z filmów. Mieszkał z nim główny bohater serii "Iron Man" - Tony Stark (obecnie dom ten jest własnością piosenkarki Alicii Keys i jej męża, producenta muzycznego Kasseema Deana, znanego jako Swizz Beatz).

Ten z "Westworld", który właśnie trafił na rynek - za pośrednictwem agencji Compass - nazywa się The Crescent House. Jego cena wynosi 23,5 mln dol. (nieco ponad 104 mln zł.). "Zagrała" w trzeciej serii produkcji HBO "Westworld". "Półksiężycowy", ponieważ w jego atrium znajduje się basen przypominający księżyc w nowiu.

Reklama

Scenograf wspomnianego dystopijnego dramatu science fiction, Howard Cummings dwa lata temu przyznał w magazynie "Architectural Digest", że producenci wybrali tę nieruchomość, ponieważ wpisywała się w stylistykę wnętrz siedziby Delos Corporation (czyli filmowej korporacji produkującej humanoidalne adroidy i zarządzającej parkami rozrywki). Budynek został ukończony w 2003 roku.

Jak podaje "Forbes", powstał na zlecenie kalifornijskiego dewelopera Buda Fischera i jego żony. Obecnie należy (jeszcze) do Eileen Quinn i Lance’a Williamsa, którzy kupili go w 2016 roku za 11,1 mln dolarów - jako dom wakacyjny. Posadowiony na urwistym wzgórzu The Crescent House ma cztery sypialnie i liczne tarasy skierowane na Pacyfik. Z pewnością można go nazwać spektakularnym. Potężne, owalne elewacje z surowego betonu, liczne przeszklenia oraz panoramiczne prześwity, które wyglądają jak wizjery, przywodzą na myśl współczesną fortecę.

Lance Williams (sprzedający) w rozmowie z "Forbesem" stwierdził, że postanowił kupić The Crescent House po 60 sekundach pobytu w nim. Mimo że cena wówczas dwukrotnie przewyższała jego finansowe możliwości. Dodał, że jest ogromnym fanem klasyka amerykańskiej architektury Franka Lloyda Wrighta.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Westworld
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy