Westworld
Ocena
serialu
7,5
Dobry
Ocen: 30
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Pandemia znów wstrzymuje produkcję seriali! Zdjęcia do czwartego sezonu "Westworld” wstrzymane

W ostatnim czasie pojawił się nowy wariant wirusa Delta, który znów zamraża działania wielu branż i sektorów. Rosnąca liczba zarażonych ma również bezpośredni wpływ na przerwy w zdjęciach do realizowanych w Stanach i Wielkiej Brytanii produkcji. Kolejnymi produkcje wstrzymują zdjecia do nowych sezonów. Tym razem padło na czwarty sezon serialu HBO „Westworld” oraz drugi sezon serialu platformy Hulu zatytułowanego „Woke”.

Zarażenia i obowiązkowy reżim sanitarny

W celu zminimalizowania przypadków zarażenia na planie, produkcje filmowe i serialowe od początku wybuchu pandemii stosują daleko posunięte środki ostrożności. To nie tylko noszenie maseczek ochronnych i regularne testowanie, ale też dzielenie planów na kilka stref. Umożliwia to brak kontaktu pomiędzy osobami z różnych stref. Dzięki temu, jeśli nawet w jednej z takich stref dojdzie do zarażenia i musi ona przerwać pracę, pozostałe mogą ją kontynuować bez przerw.

Według informacji podawanych przez portal "SlashFilm", zarówno w przypadku "Westworld", jak i "Woke" mowa o kilku osobach z planów zarażonych COVID-19. Zarażoną na planie tego drugiego jest osoba odpowiedzialna za scenografię. To duży kłopot, ponieważ była ona członkiem tzw. Strefy A, czyli tej, w której znajdują się również aktorzy. A ci, z oczywistych względów, często przebywają tam bez maseczek.

Reklama

Jak informuje portal "Variety", osoby ze Strefy A serialu "Woke", które nie były zaszczepione, a miały kontakt z zarażoną osobą, będą musiały przebyć dwutygodniową izolację. Aby zdjęcia mogły ruszyć dalej, trzeba je będzie zastąpić. Osoby zaszczepione ze Strefy A nie będą musiały iść na kwarantannę.

Jak długo potrwa przerwa?

Według informacji podanych przez portal "Deadline", przerwa w zdjęciach czwartego sezonu "Westworld" nie będzie długa, bo potrwa zaledwie dwa dni. Zdjęcia do tego popularnego serialu realizowane są od początku lata. Zarówno "Westworld" i "Woke" nie są jedynymi serialami, nad którymi prace musiały zostać przerwane w ostatnich dniach z powodu COVID-19. Na tej coraz dłuższej liście są m.in. takie produkcje jak "Bridgertonowie", "American Horror Story" oraz spin-off "Gry o tron", serial "House of the Dragon". (PAP Life)

Zobacz też: Agnieszka Włodarczyk pokazała twarz syna. Mały Milan śpi między rodzicami! "Tak wygląda szczęście" [ZDJĘCIA]

PAP life
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy