Reklama

"Wesołowska i mediatorzy": Paradokumenty na antenie

Na antenę powracają znane tytuły, a także pojawiają się nowe seriale paradokumentalne. Komu będziemy kibicować tej jesieni? Tego nie możesz przegapić w nadchodzącym sezonie!


"Wesołowska i mediatorzy": Od 1 września w TVN

rzez ponad pięć i pół roku Anna Maria Wesołowska, w 634 odcinkach serialu typu court-show, rozwiązywała trudne sprawy sądowe.

Na sali zawsze pojawiała się w todze i nie pozwalała, by cokolwiek wyprowadziło ją z równowagi. W nowym serialu pokaże jeszcze bardziej ludzkie i... kobiece oblicze.

Zgoda buduje


"Wesołowska i mediatorzy" to efekt współpracy twórców fabularnych seriali ("Na Wspólnej", "Prawo Agaty") oraz produkcji paradokumentalnych ("W11...", "Sędzia Anna Maria Wesołowska"). Scenariusze poszczególnych odcinków oparte są na prawdziwych sprawach. Poznamy np. historię mężczyzny, którego oskarżono o spowodowanie śmierci swojej dziewczyny, do której doszło podczas górskiej wędrówki.

Reklama

Gdy będzie się on ubiegał o przedterminowe zwolnienie z więzienia, warunkiem jego uzyskania będzie zgoda matki zmarłej.

Kobieta wciąż nie będzie mogła pogodzić się z utratą córki, dlatego do akcji wkroczą mediatorzy. Ich interwencja okaże się też konieczna w sprawie skłóconych sąsiadów, którzy uprzykrzają sobie życie i notorycznie wnoszą przeciwko sobie oskarżenia do sądu. Czy uda się przekonać ich do zawieszenia broni?

Rozmowa to podstawa


W jednym z wywiadów Anna Maria powiedziała, że dzięki nowemu serialowi pragnie pokazać widzom, jak wielka jest moc rozmowy. Serialowy zespół mediatorów pod jej przewodnictwem ma ułatwiać skłóconym stronom dialog, dzięki czemu możliwe będzie rozwiązanie z pozoru nierozstrzygalnych spraw.


"Poznaj swoje prawa": Od 31 sierpnia w Polsacie

Paradokument przedstawia historie osób zmuszonych do walki o swoje prawa. Wdowa, której odmówiono wypłaty odszkodowania po śmierci męża, nastolatka okradziona ze spadku przez ciotkę czy kobieta, która padła ofiarą pary oszustów - takie przypadki zobaczymy w kolejnych odcinkach. Ich bohaterowie na szczęście nie będą osamotnieni w swojej dramatycznej walce - wsparcia udzielą im prawnicy.

"Szkoła": Od 1 września w TVN

Uczniowie Gimnazjum nr 105 w Krakowie i Liceum Ogólnokształcącego nr 44 w Krakowie niejednokrotnie zaskoczą swoich nauczycieli i dostarczą im wielu zmartwień. Grupa nastolatków wpadnie np. na pomysł nagrania sekstaśmy. Będą również podejrzewać, że ich nowy klasowy kolega jest... wampirem. Z poważnymi problemami zmierzy się anglistka Anna Turczyn (Aleksandra Żurecka). Ponętna nauczycielka zostanie oskarżona o molestowanie seksualne.

"Szpital": Od 1 września w TVN

W najnowszych odcinkach serialu krakowscy lekarze ze Szpitalnego

Oddziału Ratunkowego znów będą zmagać się nie tylko z nagłymi chorobami i ciężkimi urazami, ale również z ludzkimi dramatami i rodzinnymi konfliktami. Na oddział trafi np. dziecko, które rozchorowało się, ponieważ jego rodzice są przeciwnikami szczepień.

Pacjentką będzie także matka, która z narażeniem życia wyniosła swoje pociechy z płonącego budynku oraz niedoszła samobójczyni. Kobieta próbowała odebrać sobie życie przez niewiernego kochanka.

Z kolei popularna gwiazda disco polo zostanie przewieziona do szpitala po tym, jak zaatakuje ją przez jedną z fanek.

Zaskoczeniem dla widzów będzie na pewno fakt, że w nowym sezonie pacjentami krakowskiej izby przyjęć staną się nie tylko nieznani im wcześniej ludzie, lecz również kojarzeni i lubiani celebryci. Scenarzyści w dalszym ciągu będą też inspirować się tematami, które poruszyły opinię publiczną.


"Malanowski i partnerzy": Od 7 września w Polsacie

Zespołowi Malanowskiego przyjdzie się zmierzyć z kolejnymi zagadkowymi sprawami. Jedną z nich będzie sekretne hobby męża klientki, który pod pretekstem łowienia ryb poszukuje skarbów. W pobliżu jego obozowiska zostaną znalezione zwłoki. Detektywi będą również wyjaśniać m.in. okoliczności zbrodni sprzed piętnastu lat. Bronek (Bronisław Cieślak) dostanie zawiadomienie o śmierci Tomka (Tomasz Mandes). Czy zidentyfikuje swojego pracownika?

"Na sygnale": Od 2 września w TVP 2W ostatnim odcinku przed wakacjami podczas akcji ratunkowej okazało się, że Martyna (Monika Mazur) przypadkowo stanęła na minie, gdy transportowała rannego do karetki. W nowym sezonie na miejscu pojawi się saper. Jednak na skutek szoku ratowniczka o mały włos nie straci przytomności. Okaże się, że pirotechnik nie będzie mógł rozbroić ładunku i dojdzie do wybuchu. Dowiemy się, czy Martyna przeżyje eksplozję i czy Piotr uratuje mężczyznę, który zaminował pole.Świat Seriali

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL