Wednesday

Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 177
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wednesday" trzecim najpopularniejszym anglojęzycznym serialem Netfliksa

Zaledwie dwa tygodnie wystarczyły produkcji "Wednesday", by znaleźć się na trzecim miejscu listy najpopularniejszych anglojęzycznych seriali w historii platformy streamingowej Netflix. Widzowie oglądali go już przez ponad 752 miliony godzin.

"Wednesday" podbija platformę Netflix

Lista tworzona jest na podstawie wyników oglądalności z pierwszych 28 dni od premiery. Serial Tima Burtona "Wednesday"ma więc jeszcze dwa tygodnie, by poprawić swoje miejsce w tym zestawieniu.

Liderem listy najchętniej oglądanych seriali Netfliksa jest czwarty sezon "Stranger Things", który był wyświetlany przez 1,35 miliarda godzin. Na drugim miejscu z 856 milionami godzin znajduje się serial "Dahmer - Potwór: historia Jeffreya Dahmera".

Reklama

Jeśli jednak "Wednesday" nadal będzie w takim tempie przyciągać uwagę widzów, ma spore szanse na to, że wyprzedzi obydwa te seriale. Jak bowiem informuje portal "Variety", wszystkie trzy wymienione seriale trafiły na listę najpopularniejszych anglojęzycznych seriali Netfliksa w drugim tygodniu od premiery. Wyniki "Stranger Things" i "Dahmera" były jednak sporo gorsze. Pierwszy z nich był oglądany w tym czasie przez niecałe 622 miliony godzin, drugi przez 496 milionów godzin.

"Wednesday" Tima Burtona już od momentu premiery bije rekordy popularności. W pierwszym tygodniu został najchętniej oglądanym anglojęzycznym serialem Netfliksa w jednym tygodniu (z wynikiem 341 milionów godzin). Ten rekord serial Tima Burtona pobił już w kolejnym tygodniu, śrubując wynik do 411 milionów godzin. Wyniki te pozwalają zakładać, że bohaterowie serialu opartego na przygodach słynnej rodziny Addamsów powrócą w drugim sezonie. Póki co jednak nie został on jeszcze oficjalnie ogłoszony.

Popularność serialu "Wednesday" widoczna jest nie tylko w wynikach oglądalności. Produkcja Tima Burtona pomogła też wykorzystanemu w nim utworze "Goo Goo Muck" grupy The Cramps wybić się w muzycznych serwisach streamingowych.

Liczba odtworzeń tej piosenki, do której tańczy główna bohaterka serialu w jednej z jego scen, wzrosła aż o 9500 procent! O 1800 procent wzrosła z kolei słuchalność utworu "Bloody Mary" Lady Gagi, który nawet nie został wykorzystany w serialu. Pomógł w tym popularny na Tik Toku trend, czyli podkładanie tej właśnie piosenki do wspomnianej wyżej sceny tańca.

PAP
Dowiedz się więcej na temat: Wednesday

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama