Wednesday
Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 581
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wednesday": Jenna Ortega była nieprofesjonalna. Do czego się przyznała?

Jenna Ortega, gwiazda "Wednesday" oraz "Krzyku VI", przyznała się do nieprofesjonalnego zachowania, którym - jak twierdzi - sama siebie zaskoczyła. Jak opowiedziała w podcaście "Armchair Expert", bez konsultacji ze scenarzystami serialu Netfliksa zdecydowała się na zmianę dialogów, które jej zdaniem nie miały sensu.

"Wednesday" to jeden z największych hitów Netfliksa - aktualnie znajduje się na drugim miejscu najchętniej oglądanych oryginalnych anglojęzycznych seriali tej platformy. Niewykluczone, że tak wysoka pozycja nie zostałaby osiągnięta, gdyby nie scenariuszowe zmiany, których bez konsultacji ze scenarzystami dokonała występująca w roli tytułowej Jenna Ortega.

Jenna Ortega: Byłam niesprofesjonalna

"Kiedy przeczytałam scenariusze całego serialu, zdałam sobie sprawę, że został skierowany do młodszej publiczności. Wcześniej nie miałam wglądu we wszystkie scenariusze, dlatego myślałam, że będzie to o wiele bardziej mroczna produkcja" - wyznała Ortega w podcaście "Armchair Expert".

Reklama

To odkrycie skłoniło ją do ingerencji w plany scenarzystów. "Wszystko, co miała robić Wednesday, a ja miałam to zagrać, nie miało w ogóle sensu pod kątem tej postaci. Wednesday uwikłana w miłosny trójkąt? Bez sensu. Była tam taka kwestia dotycząca sukienki na szkolną potańcówkę. Brzmiała: 'O Boże, kocham ją. Nie wierzę, że to powiedziałam. Dosłownie się nienawidzę'. Zaprotestowałam przeciwko niej. Bywały takie momenty na planie, kiedy byłam nieprofesjonalna w takim sensie, że zaczynałam zmieniać kwestie. Osoba nadzorująca scenariusz myślała, że czegoś próbuję, a potem siadałam ze scenarzystami zdziwionymi takimi zmianami. I tłumaczyłam im, czemu nie mogę powiedzieć określonych kwestii. Nie sądzę, abym kiedykolwiek wtrącała się tak bardzo jak w przypadku 'Wednesday'" - wyjaśniła aktorka.

"Wednesday" hitem Netfliksa

"Wednesday" Tima Burtona to serial komediowy, którego fabuła skupia się na córce Morticii (Catherine Zeta-Jones) i Gomeza (Luis Guzmán) Addamsów. Wendesday (Jenna Ortega) jest nastolatką mierzącą się z mroczną tajemnicą z przeszłości, seryjnym mordercą terroryzującym miasto i... własnymi nadprzyrodzonymi mocami, które nie do końca jeszcze potrafi kontrolować.

"Wednesday" już od momentu premiery biła rekordy popularności. W pierwszym tygodniu została najchętniej oglądanym anglojęzycznym serialem Netfliksa (z wynikiem 341 milionów godzin). Ten rekord serial pobił już w kolejnym tygodniu, śrubując wynik do 411 milionów godzin.

Wiadomo już, że powstanie kolejny sezon serialu. Nie znana jest jeszcze data premiery.

PAP life
Dowiedz się więcej na temat: Wednesday | Jenna Ortega
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama