Wednesday

Ocena
serialu
8,6
Bardzo dobry
Ocen: 375
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Wednesday": Co wiemy o Rączce? Historia postaci zaskakuje!

Serial "Wednesday" przypadł do gustu milionom widzów. Na sukces produkcji z pewnością składali się charyzmatyczni bohaterowie, a przede wszystkim tytułowa bohaterka, w którą wcieliła się Jenna Ortega. Dziewczynie na ekranie towarzyszyła niezwykła postać. Rączka, bo tak nazywała się w polskiej wersji, była nieocenionym pomocnikiem i wsparciem dla nastolatki. Jak trafiła do rodziny Addamsów?

"Wednesday": Wielki hit Netfliksa

"Wednesday" to serial komediowy, którego fabuła skupia się na córce Morticii (Catherine Zeta-Jones) i Gomeza (Luis Guzmán) Addamsów. Wendesday (Jenna Ortega). Nastolatka mierzy się z mroczną tajemnicą z przeszłości, seryjnym mordercą terroryzującym miasto i... własnymi nadprzyrodzonymi mocami, które nie do końca jeszcze potrafi kontrolować.

Reklama

"Wednesday" Tima Burtona już od momentu premiery bił rekordy popularności. W pierwszym tygodniu został najchętniej oglądanym anglojęzycznym serialem Netfliksa w jednym tygodniu (z wynikiem 341 milionów godzin). Ten rekord serial pobił już w kolejnym tygodniu, śrubując wynik do 411 milionów godzin.

Widzowie z zapartym tchem śledzili losy zarówno głównej bohaterki, jak i towarzyszących jej postaci.

Co wiemy o Rączce?

Jednym z najbardziej intrygujących bohaterów serialu Tima Burtona jest Rączka (w oryginale The Thing). To oderwana od ciała dłoń, która towarzyszy Wednesday, gdy ta zaczyna naukę w Akademii Nevermore. Jest jej pomocnikiem i nie raz wyciąga dziewczynę z opałów. Okazuje się jednak, że Rączka stała się bohaterką uwielbianej produkcji, tylko dlatego że twórcy chcieli złagodzić nieco obraz, który proponował w swoich komiksach, a później w scenariuszu Charles Addams. W pierwotnej wersji przyjaciółką rodziny Addamsów miała być... oderwana od ciała głowa, turlająca się po posiadłości rodziny. Producenci serialu uznali jednak, że byłoby to dla widzów zbyt wstrząsające. 

Zamiast głowy, pojawiła się zatem Rączka. Specyficzna bohaterka zadebiutowała w kultowym serialu z lat 60. Na ekrany powróciła w produkcji Tima Burtona, w której nadano jej nowe cechy. Rączka to postać dość tajemnicza, ale bardzo niezwykła, posiadająca zaskakujące umiejętności - potrafi m.in. posługiwać się językiem migowym. Nie wiadomo jednak, skąd się wzięła w domu Addamsów i do kogo kiedyś należała. Z fabuły możemy wywnioskować, że pojawiła się w czasach, kiedy Gomez był jeszcze dzieckiem.

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Wednesday

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy