Wednesday
Ocena
serialu
8,5
Bardzo dobry
Ocen: 580
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Jenna Ortega początkowo odrzuciła rolę w serialu "Wednesday". Kto ją przekonał?

Serial "Wednesday" z Jenną Ortegą w roli tytułowej okazał się ogromnym sukcesem platformy streamingowej Netflix. Produkcja została drugim najchętniej oglądanym anglojęzycznym serialem tej platformy. Spora w tym zasługa odtwórczyni głównej roli. Jak się jednak okazuje, niewiele brakowało, a serialową Wednesday zagrałaby inna aktorka.

"Wednesday": Jenna Ortega nie chciała garć w tym serialu

Jenna Ortega początkowo odrzuciła propozycję udziału w serialu "Wednesday".

"Dostałam maila i pominęłam go. Nakręciłam już tyle seriali telewizyjnych w swoim życiu, a jedyne, czego kiedykolwiek chciałam, to występowanie w filmach. Żeby to zrobić, musisz jednak się sprawdzić. Dlatego dopiero w trzech, czterech ostatnich latach byłam w stanie rozpocząć karierę filmową. Obawiałam się więc, że poprzez związanie się z kolejnym serialem telewizyjnym odetnę się od tych wszystkich innych propozycji, na których mi zależało i o które zawsze dbałam" - wyznała Jenna Ortega w rozmowie z "The Times".

Reklama

Co sprawiło, że mimo początkowej odmowy aktorka jednak wcieliła się w buntowniczą nastolatkę ze słynnej rodziny Addamsów?

"Jedynym powodem, dla którego wróciłam w końcu do tej propozycji był, reżyser i producent serialu, Tim Burton. To legenda i tak się złożyło, że świetnie się ze sobą dogadaliśmy" - wyjaśniła Ortega.

Dodała też, że już po wejściu na plan liczyła na to, że serial "Wednesday" nie zdobędzie popularności.

"Nie sądziłam, że ktokolwiek to będzie oglądał. Myślałam, że będzie to taki mały, ukryty diamencik, który widzowie od czasu do czasu odkryją. Tak bym wolała" - stwierdziła.

Ortega nie ukrywa też, że przez serial Tima Burtona znów stała się bardzo rozpoznawalna, czego chciała uniknąć na pierwszym etapie swojej kariery.

"Gdy byłam młodsza, robiłam dużo rzeczy dla Disneya. Stałam się osobą publiczną, rozpoznawalną. Kiedy patrzę wstecz, czuję, że nie byłam na swoim miejscu. Nie rozumiałam, na jakim etapie jestem, Hollywood zaczynał mnie onieśmielać. Czułam się jak księżniczka wszystkich, a nie jak ja sama. Potem sytuacja zwolniła i zaczęłam żyć własnym tempem... Do czasu 'Wednesday'" - wyznała.

Ostatecznie jednak występ w serialu Netfliksa pomógł Ortedze w osiągnięciu tego, na czym jej zależało, czyli zdobyciu propozycji ról w filmach. Aktorka niedługo zagra w kontynuacji "Soku z żuka" Tima Burtona.

Obecnie możemy ją oglądać na ekranach polskich kin w filmie "Krzyk VI".

"Wednesday": Fabuła, zwiastun, gdzie oglądać

W serialu "Wednesday" w reżyserii Tima Burtona aktorka wcieliła się w córkę Morticii i Gomeza Addamsów. Wendesday, dorastającą studentkę Nevermore Academy, która będzie się mierzyć z mroczną tajemnicą z przeszłości, seryjnym mordercą terroryzującym miasto i własnymi nadprzyrodzonymi mocami, które nie do końca jeszcze potrafi kontrolować.

"Przez całe życie byłam porównywana do Wednesday Addams. Do zainteresowania się tym serialem wystarczyło mi przekonanie o tym, że dla Burtona jest to wymarzony projekt. Od razu zdradził mi również, jaka jest jego wizja wizualnej strony tego projektu" - zdradziła Jenna Ortega.

Pierwszy sezon serialu "Wednesday" zadebiutował 23 listopada 2022 roku na platformie Netflix.


swiatseriali/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Jenna Ortega | Wednesday
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama