Reklama

​Była gwiazdą lat 80. Będąc u szczytu kariery, zniknęła z ekranów

Niewysokiej blondynce z małej wioski na Podkarpaciu nikt nie wróżył sukcesu. Swoje kompleksy przekuła w atut i została gwiazdą. Zanim stała się znana w rodzinnym kraju, odnosiła już sukcesy za zachodnią granicą. U szczytu sławy wycofała się z show-biznesu. Co się stało z Danutą Lato?

Miała urodę i niesamowite kształty, które zachwyciły pół Europy. Niewielka wzrostem wyróżniała się obfitym biustem. W szkole stanowił on powód do drwin, później przyniósł jej sławę, o jakiej wielu jej rówieśników mogło tylko pomarzyć.

Reklama

Urodziła się jako Danuta Irzyk 25 listopada 1963 roku w Szufnarowej. W niewielkiej wsi każdy znał każdego. Z powodu swojego niewielkiego wzrostu (150 cm) i wymiarów 110-58-84 stała się obiektem kpin rówieśników. 

"Nie powiększyłam sobie nigdy biustu, nie musiałam tego robić. Jest taki, jaki jest! Poza wszelką normą! Każdy się dziwił! 

Pewnie gdybym mieszkała w mieście, byłoby inaczej, ale ludzie na wsi bardzo się sobą wzajemnie interesują. To była sensacja!" - wspominała po latach w jednym z wywiadów.

Bardzo młodo wyszła za mąż. "To nie był związek z miłości tylko z rozsądku, miałam zaledwie dwadzieścia lat" - mówiła po latach. Małżeństwo przetrwało zaledwie tydzień. W Szufnarowej był to pierwszy rozwód. O rozpadzie związku mówili wszyscy.

Jej romans z show-biznesem zaczął się od przypadku Danuta Lato początkowo pracowała w przedszkolu. Na ulicy wypatrzył ją niemiecki biznesmen. Urzeczony jej wyglądem zaproponował młodziutkiej Polce udział sesji zdjęciowej. 

W 1984 roku bez wahania wyjechała do RFN i zaczęła karierę jako fotomodelka. Jej zdjęcia ukazały się w niemieckiej prasie m.in. w "Playboyu" czy magazynie "Penthouse" oraz w kalendarzach.

Ponętna Polka wyspecjalizowała się w sesjach topless. Przez kilka lat praktycznie nie schodziła z planów fotograficznych. Do końca lat 80. w magazynach ukazało się ponad 200 sesji z jej udziałem. Mówiono, że jej biust został ubezpieczony na milion marek. Za plotkę miał odpowiadać jej ówczesny manager.

swiatseriali.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje