Viaplay: Seriale

Ocena
serialu
7
Dobry
Ocen: 10
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Znany polski aktor przytył 17 kg! "Nie potrafiłem rozpoznać się w lustrze"

Jacek Poniedziałek przytył do roli w serialu "Udar" aż 17 kilogramów - ujawniła w rozmowie z agencją AKPA aktorka Marta Malikowska, którą również zobaczymy w produkcji platformy Viaplay.

Serial "Udar" to już kolejna produkcja Viaplay, która jest realizowana w Polsce. Obraz skupi się na życiu Jacka - warszawskiego bon vivanta i popularnego prowadzącego programów telewizyjnych, którego życie nagle zostaje wywrócone do góry nogami. Jacek będzie zmuszony stawić czoła poważnym kryzysom, które znacząco wpłyną na to, jak postrzega świat i swoje cele życiowe. Pomimo że tematem serialu będą poważne życiowe zawirowania, w produkcji nie zabraknie też nieco sarkastycznego poczucia humoru. W roli głównej zobaczymy Jacka Poniedziałka, który na potrzeby serialu przeszedł niezwykłą metamorfozę. 

Reklama

"Udar": Warszawski bon vivant

Serial "Udar" przedstawia fikcyjne losy Jacka - jednej z najważniejszych postaci polskiej sceny gastronomicznej. Główny bohater serialu prowadzi popularne programy kulinarne w telewizji, recenzuje nowe restauracje, z jego opinią na temat gastronomii liczy się niemal każdy w Warszawie. Jedna jego recenzja może sprawić, że nowo otwarta restauracja rozbłyśnie na kulinarnej mapie stolicy lub może liczyć na masowy exodus klientów. U samego szczytu kariery czeka go jeszcze jedno, najważniejsze wyzwanie. Niespodziewana choroba wywróci życie bohatera do góry nogami, a walka o powrót do codzienności przeistoczy się w wyprawę, która na zawsze odmieni jego życie i zmusi do odpowiedzi na kilka kardynalnych pytań.

"Udar": Wracając ponownie na szczyt

"Udar" będzie składał się z ośmiu odcinków, w których będziemy obserwować życie bohaterów osadzone w tętniącej życiem Warszawie. Tragikomiczna forma produkcji stanie się dopełnieniem dla niełatwej, ale jednocześnie opowiedzianej z lekkością  historii człowieka, który spadł ze szczytu i próbuje zrobić wszystko, by na niego powrócić. Skrzący ironią scenariusz ma również drugą, bardziej czułą i empatyczną stronę.

Serial postawi przed widzami  istotne pytania - o to, co jest w życiu najważniejsze, co czyni nas szczęśliwymi i w jaki sposób możemy poznawać się na nowo w trudnych sytuacjach. Innym ważnym tematem podjętym w serialu jest przyjaźń na dobre i złe. W "Udarze" pojawią się też wątki związane ze społecznością LGBTQ+ oraz alternatywnymi modelami więzi rodzinnych. Widzowie przekonają się, że rodzina to czasem wybór, a nie konieczność. To także miejsce, w którym można być naprawdę sobą i czuć się akceptowanym.

"Wcielenie się w postać warszawskiego bon vivanta, który z dnia na dzień zostaje nie z własnej winy pozbawiony dotychczasowego życia i próbuje odzyskać je na nowo, było dla mnie sporym wyzwaniem. Serial 'Udar' udowadnia, że niezależnie od sukcesów czy porażek, które odnosimy w życiu, w obliczu choroby każdy z nas jest równy. Chcąc wcielić się w postać Jacka musiałem przejść poważną wizualną metamorfozę. Czasami sam nie potrafiłem się rozpoznać w lustrze!" - mówi Jacek Poniedziałek.

"Udar": Gwiazdorska obsada

W obsadzie, poza Jackiem Poniedziałkiem pojawi się plejada znanych i utalentowanych aktorów i aktorek. W roli rodziców głównego bohatera wystąpią legendy polskiego kina Anna Seniuk i Jerzy Bończak. Ponadto w nowej produkcji Viaplay pojawią się m.in.: Marta Malikowska, Marta Nieradkiewicz, Ewa Skibińska, Konrad Eleryk, Rafał Maćkowiak, Jan Sobolewski, Monika Frajczyk  i Michał Majnicz.

Marta Malikowska ujawniła w rozmowie z agencja AKPA, że córka Rafała Maćkowiaka zagrała ich ekranowego syna, który przechodzi tranzycję. "Gram artystkę, która walczy o siebie, o córkę, miłość i wolność" - scharakteryzowała swoją bohaterkę.

Autorem, pomysłodawcą i scenarzystą serialu jest Paweł Demirski, jeden z najbardziej uznanych polskich dramaturgów. To już drugi, po "Artystach" serial do którego napisał scenariusz. "Udar" będzie jednak pierwszym serialem, który wyreżyseruje, razem z Rafałem Skalskim i Antonio Galdamezem. Za produkcję odpowiada Maciej Kubicki z Telemark. Producentem wykonawczym ze strony Viaplay Group jest Małgorzata Jurczak.

"Udar": Kiedy i gdzie oglądać?

Serial "Udar" będzie dostępny  wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Jacek Poniedziałek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy