Reklama

Viaplay: Seriale

Ocena
serialu
0
Brak
Ocen: 0
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"Marzycielka - stając się Karen Blixen": Nowy duński serial Viaplay

Viaplay we współpracy z duńską wytwórnią filmową Zentropa Entertainments wyprodukuje serial "Marzycielka - stając się Karen Blixen", opowiadający historię Karen Blixen, jednej z największych duńskich pisarek. W roli głównej zobaczymy Connie Nielsen, znaną z takich filmów jak "Gladiator", "Adwokat diabła" czy "Wonder Woman". Właśnie zakończyły się zdjęcia realizowane w Danii oraz za granicą. Premiera serialu odbędzie się w 2022 roku.

O czym opowie serial "Marzycielka - stając się Karen Blixen"?

"Marzycielka - stając się Karen Blixen" to opowieść o kobiecie, która szuka swojego miejsca, jednocześnie walcząc o uwolnienie się od oczekiwań rodziny i społeczeństwa.

Akcja serialu rozgrywa się w latach 30. i opowiada losy Karen Blixen, powracającej do Danii po wielu latach spędzonych we wschodniej Afryce. Nie ma grosza przy duszy, jest chora, rozwiedziona, a jej marzenia legły w gruzach.

"Marzycielka..." pokazuje drogę Blixen od ciężkich początków aż do momentu, gdy została jedną z najbardziej znanych duńskich pisarek.

"Dzielenie się ze światem historiami wpływowych i inspirujących postaci pochodzących z krajów nordyckich jest priorytetem Viaplay. Film 'Marzycielka - stając się Karen Blixen' to możliwość bliskiego przyjrzenia się historii życia jednej z największych pisarek wszech czasów - osoby, która poświęciła życie na walkę o to, by być kobietą i artystką, jaką chciała być. Wyjątkowy zespół kreatywny po obydwu stronach kamery pokazuje, że nasze ambicje związane z tą niezwykłą produkcją są tak wysokie, jak to tylko możliwe" - mówi Filippa Wallestam, Chief Content Officer w NENT Group.

Reklama

Kim jest Connie Nielsen?

Connie Nielsen jest zdobywczynią nagrody dla najlepszej aktorki Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastian w 2004 roku. Zdobyła to wyróżnienie dzięki roli w filmie "Bracia" Susanne Bier. Ten występ zapewnił jej również duńską nagrodę "Bodil" oraz nominację w kategorii "Najlepsza Europejska Aktorka" Europejskiej Nagrody Filmowej w 2005 roku. Connie Nielsen jest również producentem wykonawczym serialu "Marzycielka - stając się Karen Blixen".  

"Od najmłodszych lat postrzegałam Karen Blixen jako wzór do naśladowania: poszukiwaczka przygód, artystka, podróżniczka i myślicielka. Wówczas nie znałam jednak całej jej historii opowiadającej o tym, jak 46-letnia kobieta znalazła się w samym środku najgłębszego życiowego kryzysu i odkryła swój wyjątkowy talent w bardzo bolesnym procesie, który był jednocześnie przewrotnym momentem w jej karierze. Wierzę, że tę inspirującą historię powinny poznać kobiety w każdym wieku i z każdego zakątka świata. Włożyłam całe swoje ciało i duszę w sportretowanie tej niesamowitej postaci" - mówi Nielsen. 

"Marzycielka - stając się Karen Blixen": Kiedy i gdzie oglądać?

Sześcioodcinkowy serial (duński tytuł: "Drømmeren - Karen Blixen bliver til") jest kolejną produkcją Viaplay Originals tworzoną we współpracy z Zentropa Entertainments. "Marzycielka..." zadebiutuje na platformie już w 2022 roku.


 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy