Reklama

Układ warszawski

Ocena
serialu
6,6
Niezły
Ocen: 124
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Wszyscy bliscy Englerta

Aktor talent otrzymał chyba w genach – cała jego rodzina jest bardzo uzdolniona artystycznie.

Reklama

Choć w życiu zawodowym Jana Englerta ostatnio nie najlepiej się układa, to aktor zawsze może liczyć na swoją rodzinę. Mało kto wie, że jego bliscy to również znani artyści.

Rodzinne koneksje

Choć już od dawna nie są razem, to nadal spotykają się podczas uroczystości rodzinnych – z pierwszą żoną, aktorką Barbarą Sołtysik wciąż łączą go dzieci: Tomasz, Katarzyna i Małgorzata. Cała trójka jest już dorosła i wyjątkowo... nie zajmuje się aktorstwem. Za to zupełnie inaczej zapowiada się kariera zawodowa jego najmłodszej pociechy – Helenki, córeczki ze związku z Beatą Ścibakówną. – Gra na pianinie, śpiewa i uwielbia tańczyć.

– Chyba nie uchronię jej przed zawodem związanym ze sztuką – mówi Jan Englert.

Podobny kłopot może mieć brat aktora – Maciej Englert, znany reżyser teatralny i jego żona aktorka, Marta Lipińska. Ich wnuki również powinny odziedziczyć talent sceniczny.

Tym bardziej, że rodzicami Franciszka i Janinki są: operator filmowy Michał Englert i aktorka Maja Ostaszewska. W takiej rodzinie naprawdę trudno nie zostać artystą!

Kłopoty zawodowe

Niestety szczęście rodzinne nie gwarantuje powodzenia w życiu zawodowym.

Jeszcze nie umilkły echa konfliktu z Grażyną Szapołowską (Englert, który jest dyrektorem Teatru Narodowego zwolnił ją z pracy), a już szykuje się kolejny problem. Serial „Układ warszawski” gdzie gwiazdor grał jedną z głównych ról, nie zachwycił widzów i nie będzie kontynuowany.

Dla niemal 70-letniego aktora to bardzo zła wiadomość. W jego wieku nie otrzymuje się już zbyt wielu propozycji zawodowych. Czy wystarczy mu tylko prowadzenie teatru? Na szczęście aktor zawsze może liczyć na wsparcie swojej licznej rodziny.

TV14

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jan Englert | Układ warszawski | seriale | Grażyna Szapołowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje