Układ warszawski

Ocena
serialu
6,8
Niezły
Ocen: 103
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Tajemnicze morderstwo w warszawskiej kamienicy

Pierwsze wspólne śledztwo Opornego i komisarz Szarek. Kolejna odsłona układu młodego policjanta i słynnego włamywacza. Tajemnicza zbrodnia w jednej z warszawskich kamienic. Niespodziewane zniknięcie Łapy. To wszystko w najbliższym odcinku "Układu warszawskiego".

Spokojna warszawska kamienica, noc - nic nie wskazuje na to, że za chwilę rozegra się tu prawdziwy dramat... Starsza pani (Krystyna Rutkowska-Ulewicz) jest świadkiem włamania do gabinetu psychoterapeuty Kramera (Maciej Robakiewicz). Bandyta, przyłapany na gorącym uczynku, próbuje zastrzelić kobietę. Ginie jednak od rykoszetu własnej kuli...

Reklama

Rano na miejsce zdarzenia przybywają policjanci z czerniakowskiego komisariatu - Marek Oporny i Zuzanna Szarek. Okazuje się, że martwy bandyta to znany dobrze w przestępczym światku - Cyngiel (Romuald Kłos).

Ku zaskoczeniu policjantów w gabinecie pełno jest także krwi Kramera, jednak ślad po nim zaginął... Zuzanna przesłuchuje żonę psychoterapeuty - Annę (Beata Ziejka) oraz jego wspólniczkę Perską (Adrianna Jaroszewicz). Już na pierwszy rzut oka widać, że obie kobiety nienawidzą się. Dla komisarz Szarek sprawa zniknięcia Kramera staje się coraz bardzie czytelna, pozostaje jednak pytanie - co w tym wszystkim robił Cyngiel?

Tymczasem Antoni Rylski zostaje uprowadzony na zlecenie Loczka (Piotr Dąbrowski). Gangster proponuje mu 20 procent wartości brylantów, ale Łapa upiera się, że ich nie ma. Loczek daje mu do zrozumienia, że nie odpuści sprawy, ale póki co kończy się na groźbach...

Łapa prosi Marka o spotkanie. Oporny stawia się w umówionym miejscu, stryj jednak się nie pojawia... W tym czasie przeszukuje dom Marka w poszukiwaniu swoich brylantów. Czy uda mu się je znaleźć i tym samym zerwać układ z Opornym?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje