Tureckie seriale
Ocena
serialu
9,2
Super
Ocen: 116
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Najlepsze tureckie seriale. 5 wartych uwagi produkcji znad Bosforu

Tureckie seriale są ochoczo oglądane przez wielu polskich telewidzów. Emocjonujące i czasem dość zawiłe historie, niespodziewane zwroty akcji oraz przebiegli i nierzadko balansujący na granicy moralności bohaterowie przyciągają przed telewizory mnóstwo fanów. Które tureckie seriale warto obejrzeć? Przedstawiamy 5 najlepszych hitów znad Bosforu.

Tureckie seriale na stałe zagościły w programie Telewizji Polskiej. Telewidzowie mogą śledzić losy swoich ulubionych bohaterów w produkcjach takich jak "Zakazany owoc", "Złoty chłopak" czy "Dziedzictwo". W przeszłości na TVP emitowano również inne telenowele, np. "Zranione ptaki" czy "Wspaniałe stulecie". Jakie tureckie seriale warto obejrzeć?

Reklama

"Zakazany owoc". Dwie siostry trafiają do bezwzględnego świata biznesmenów

"Zakazany owoc" to serial, który swoją premierę miał w 2018 roku. Polscy telewidzowie mogą go oglądać od 2022 roku. Od tamtego momentu produkcja zdobyła uznanie wielu fanów. O czym opowiada "Zakazany owoc"? Fabuła obraca się wokół Yildiz i jej siostry Zeynep. Za sprawą majętnej pani Ender, ich losy splątują się ze światem bezwzględnych biznesmenów, intryg i dużych pieniędzy.

"Zakazany owoc" można oglądać od poniedziałku do piątku na antenie TVP 2 oraz na platformie TVP VOD. W serialu gra między innymi Eda Ece, Şevval Sam czy Nesrin Cavadzade. 

"Złoty chłopak". Beztroski młodzieniec poznaje miłość

Turecka premiera serialu "Złoty chłopak" miała miejsce w 2022 roku. W Polsce produkcja zadebiutowała rok później. "Złoty chłopak" to opowieść o beztroskim młodzieńcu Fericie należącym do bogatej rodziny Korhan. Nestor rodu i dziadek chłopaka – Halis, chce, by jego wnuk w końcu się ustatkował. Wobec tego postanawia znaleźć dla niego wybrankę. Pewnego dnia Ferit poznaje Seyran, do której z biegiem czasem zaczyna coś czuć. 

"Złoty chłopak" jest emitowany od poniedziałku do piątku na TVP 1. Serial można oglądać również na platformie TVP VOD. W roli Ferita występuje Mert Ramazan Demir, natomiast Seyran odgrywa Afra Saraçoğlu.

"Dziedzictwo". Rodzinna tragedia wstrząsa życiem Yusufa i Seher

Premiera "Dziedzictwa" odbyła się w 2020 roku. Na ekrany telewizorów polskich widzów serial trafił w 2023 roku. Fabuła opowiada historię małego Yusufa, który wskutek dramatycznych wydarzeń stracił swoją rodzinę. Na prośbę swojej siostry, Seher bierze chłopca pod opiekę. Obydwoje wprowadzają się do Yamana – bezwzględnego biznesmena i wujka Yusufa. Wkrótce pomiędzy Yamanem a Seher zaczyna rodzić się uczucie.

W rolę Yamana wciela się Halil Ibrahim Ceyhan, natomiast Seher odgrywa Sıla Türkoğlu. Serial "Dziedzictwo" można oglądać od poniedziałku do piątku na TVP 1 oraz na platformie TVP VOD, gdzie dostępne są również inne najlepsze tureckie seriale

"Zranione ptaki". Opowieść o rodzinie, miłości i przeciwnościach losu

"Zranione ptaki" zdebiutowały w Turcji w 2019 roku. Polscy widzowie mogą oglądać telenowelę od 2022 roku. Serial przedstawia historię Meryem oraz jej młodszego przybranego brata Ömera. Kobieta stara się zapewnić mu bezpieczny i szczęśliwy dom. W rolę Meryem wciela się Gizem Arıkan.

"Zranione ptaki" były emitowane w Telewizji Polskiej do początku 2023 roku. Potem serial został zastąpiony przez hiszpańską telenowelę "Akacjowa 38". "Zranione ptaki" można obejrzeć na platformie TVP VOD. 

"Wspaniałe stulecie". Serial o życiu sułtana Sulejmana Wspaniałego

"Wspaniałe stulecie" to jeden z najbardziej lubianych tureckich seriali wśród polskich telewidzów. Zrealizowana z rozmachem produkcja opowiada historię sułtana Sulejmana Wspaniałego władającego Imperium Osmańskim. W rolę sułtana wciela się Halit Ergenç. "Wspaniałe stulecie" miało swoją premierę w 2011 roku.

Obecnie serial można oglądać na TVP Kobieta. Wszystkie odcinki są również dostępne na platformie TVP VOD, gdzie można obejrzeć również tureckie seriale o miłości

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Tureckie seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy