The Last of Us
Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 72
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Last of Us": HBO Max wznawia serial na sezon drugi! Szybka decyzja

"The Last of Us" powróci z drugim sezonem! Szybka decyzja włodarzy koncernu Warner Bros. Discovery nie dziwi, biorąc pod uwagę oceny widzów i recenzentów oraz informacje o kolejnych rekordach.

Jak informował kilka dni temu koncern Warner Bros. Discovery, serial w telewizji oraz na HBO Max obejrzało 5,7 miliona widzów, czyli o 22 procent więcej niż wyemitowany 15 stycznia w USA (w Polsce produkcja zadebiutowała dzień później) premierowy odcinek. Jest to pierwszy przypadek w historii HBO, kiedy oglądalność drugiego odcinka wzrosła w porównaniu do pierwszego.

To również drugi największy debiut HBO, tuż za "Rodem smoka", już po pierwszym tygodniu od premiery.

"The Last of Us": O czym jest serial?

"Historia przedstawiona w "The Last of Us" rozgrywa się dwadzieścia lat po tym, jak współczesna cywilizacja została zniszczona. Joel, zaprawiony w bojach ocalały, zostaje zatrudniony do przemytu z opresyjnej strefy kwarantanny 14-letniej dziewczynki, Ellie. To, co zaczyna się jako niewielkie zadanie, wkrótce staje się brutalną, łamiącą serce podróżą po Stanach Zjednoczonych. Wyprawą, w której by przetrwać, mogą polegać wyłącznie na sobie nawzajem" - czytamy w opisie HBO Max.

Reklama

"The Last of Us": Serial został wznowiony na drugi sezon

Dziś HBO poinformowało, że serial powróci z drugim sezonem. Według zapowiedzi twórców, Craiga Mazina i Nelia Druckmanna, kolejna odsłona przedstawi wydarzenia z drugiej szczęści cyklu gier. Wydany w czerwcu 2020 roku sequel popularnej gry ze względu na fabułę oraz pewne zwroty akcji wywołał wśród graczy ogromne kontrowersje. Wystarczy przypomnieć, że Druckmann otrzymywał liczne pogróżki, w tym groźby śmierci. Prace nad drugim sezonem wywołają zapewne w mediach społecznościowych dyskusje (już w komentarzach pojawiły się głosy, aby nie przenosić wydarzeń z gry do serialu 1:1), a o jego sukcesie zadecyduje w wielkiej mierze casting dwóch nowych (i kluczowych) postaci kobiecych.

Zobacz też:

"Sukcesja": Znamy datę premiery czwartego sezonu [zwiastun]

"Litwinienko": Czteroodcinkowe śledztwo ws. morderstwa wroga Kremla [recenzja]

Lutowe nowości Netfliksa! Są wśród nich polskie produkcje

Ofensywa gier w serialach trwa, Amazon bierze się za Tomb Raidera

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: The Last of Us | Max: Seriale
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy