The Last of Us
Ocena
serialu
8,7
Bardzo dobry
Ocen: 72
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Bella Ramsey o karierze dziecięcych aktorów. "Nienawidziłam protekcjonalnego traktowania"

Bella Ramsey jest obecnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek młodego pokolenia. W niedawnym wywiadzie podzieliła się, czego nienawidziła najbardziej na początkowych etapach swojej kariery. Jakie wyzwania są stawiane przed młodymi gwiazdami?

Jakie wyzwania stają przed aktorami młodego pokolenia, którzy swoją karierę zaczynają, gdy są jeszcze dziećmi? Swoimi historiami i spostrzeżeniami podzieliła się obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych aktorek młodego pokolenia Hollywood. Czego Bella Ramsey najbardziej nie lubiła w pracy ze starszymi aktorami? 

Czego nienawidziła Bella Ramsey?

Gwiazda "The Last of Us" podzieliła się swoimi doświadczeniami z planu, które jak się okazuje, nie były najlepsze. Mimo że w tym roku skończyła już 20 lat, wciąż jest obsadzana w rolach młodych postaci i nastolatków.  

Reklama

Przede wszystkim, nienawidziła protekcjonalnego zachowania względem młodych aktorów i separowania ich od starszej obsady. Kolejną kwestią była ograniczona liczba godzin, którą dziecięcy aktorzy mogą spędzić na planie zdjęciowym.

"Najbardziej nienawidziłam protekcjonalności. Nie podobało mi się to, że mogłam przebywać na planie tylko przez określony czas i musiałam brać korepetycje. Rozumiem, dlaczego ochrona godzinowa aktorów dziecięcych jest niezwykle ważna - ale nie znosiłam uczucia, że jestem gorsza lub oddzielona od dorosłej obsady" - podzieliła się aktorka. 

Jednak nie wspomina źle czasów, gdy stawała przed kamerą z aktorami kilkukrotnie starszymi od niej. Jest wdzięczna, że mogła się wiele od nich nauczyć, a szczególnie walki o swoją niezależność. 

"Nie bałam się wyjścia na plan z grupą ludzi dwa razy, trzykrotnie starszych ode mnie. W miarę dorastania nauczyłam się, że mam autonomię, by bronić siebie i innych młodszych ludzi, z którymi teraz pracuję. Chcę umożliwić im obronę siebie, w taki sposób, w jaki starsi nauczyli mnie opowiadać się za sobą!" dodała Ramsey.

Nie tylko Bella Ramsey

Bella Ramsey nie jest jedyną aktorką, która otwarcie wypowiedziała się o swoich doświadczeniach z planu jako młoda gwiazda. Podobnego wywiadu udzieliła Jenna Ortega znana z m.in. z serialu "Wednesday".  

Stwierdziła wtedy, że poza trudnościami związanymi z byciem dziecięcym aktorem, miała również problemy związane ze swoich meksykańsko-portorykańskim pochodzeniem. Najczęściej grała role czyjegoś dziecka, córki, a w czasie, gdy zaczynała, było niewielu latynoskich aktorów, z którymi mogłaby wystąpić. 

Rozpoczynanie kariery w bardzo młodym wieku jest trudne z wielu względów, ale to dobrze, że młodzi aktorzy nie boją się otwarcie powiedzieć o swoich doświadczeniach. Dzięki temu możemy bezpośrednio dowiedzieć się, jakie wyzwania są stawiane przed nowym pokoleniem gwiazd. 

swiatseriali
Dowiedz się więcej na temat: Bella Ramsey
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy