The Crown
Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 266
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Crown": Serialowa Elżbieta II o śmierci królowej dowiedziała się na planie

Na Netflixa trafiła ostatnia część finałowej serii "The Crown". Tym samym zakończyła się serialowa opowieść o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Wcielająca się w królową Imelda Staunton opowiedziała o pracy na planie.

"The Crown": Finał serialu już na Netflixie

16 listopada zadebiutowała szósta odsłona serialu "The Crown". Finałowy sezon został podzielony na dwie części. Ostatnie odcinki kilka dni temu pojawiły się na Netflixie. W pierwszej części widzowie zobaczyli ostatnie chwile księżnej Diany (Elizabeth Debicki) zaraz przed jej tragiczną śmiercią.

Druga część szóstego sezonu "The Crown" składa się z sześciu odcinków. Jakie wydarzenia są w nich pokazane? Książę William (Ed McVey) próbuje wrócić do życia w Eaton po śmierci matki, a rodzina królewska musi zmierzyć się z reakcją opinii publicznej. Zbliżający się Złoty Jubileusz skłania królową (Imelda Staunton) do refleksji nad przyszłością monarchii w związku ze ślubem Karola (Dominic West) i Camilli (Olivia Williams) oraz związkiem Williama i Kate (Meg Bellamy), który zapowiada się niczym opowieść z bajki.

Reklama

"The Crown": Śmierć królowej Elżbiety II

Losy brytyjskiej monarchii przyciągnęły przed mały ekran milionową rzeszę widzów. Mimo tej popularności nie zabrakło i krytycznych głosów. Szczególnie, gdy serial wkroczył w czas burzliwych wydarzeń i skandali na brytyjskim dworze. Przez dwa ostatnie sezony, te najbardziej kontrowersyjne, ciężar tytułowej korony poczuła Imelda Staunton, która w roli Elżbiety II zastąpiła Olivię Colman. Zapewne jednym z najbardziej delikatnych i trudnych momentów, zarówno dla aktorów, jak i produkcji, okazał się dzień 8 września 2022 roku, gdy świat obiegła wiadomość o śmierci królowej. Staunton pracowała wtedy na planie “The Crown".

“Lesley Manville, która wciela się w postać księżniczki Małgorzaty i ja byłyśmy akurat w porze lunchu, gdy ktoś powiedział nam, że możemy usłyszeć bardzo przykrą wiadomość. Byłam zdezorientowana, dopiero później produkcja poinformowała o śmierci Elżbiety II. Zapytano mnie, czy chcę przerwać zdjęcia" - wspomniała w programie “The Graham Norton Show" 67-letnia aktorka. Mimo tych doniesień Staunton zdecydowała się kontynuować pracę. Jak wspomniała, czas na żałobę przyszedł po ostatnim klapsie, który tego dnia padł na planie serialu.

“Kontynuowaliśmy i zakończyliśmy ten dzień zdjęciowy. Traf chciał, że później w grafiku miałam zapisanych 10 wolnych dni, to było 10 dni żałoby. Pamiętam, że tamtego dnia wieczorem czułam duży żal, było mi bardzo przykro, bo Elżbieta II była obecna w naszym życiu przez tyle lat" - dodała. Choć w dniu, w którym świat dowiedział się o śmierci Elżbiety II praca na planie była kontynuowana, ostatecznie produkcja, w związku z żałobą i chęcią oddania szacunku monarchini, na kilka dni przerwała zdjęcia do ostatniego sezonu serialu.

INTERIA.PL/ PAP Life
Dowiedz się więcej na temat: The Crown
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy