Reklama

The Crown

Ocena
serialu
8,9
Bardzo dobry
Ocen: 162
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Crown": Serial jest hitem Netflixa. Kiedy nowy sezon?

Tydzień temu na platformę Netflix trafił długo wyczekiwany piąty sezon "The Crown". Niemal od razu wskoczył na szczyt listy najpopularniejszych produkcji. Gwiazdy "The Crown" pracują właśnie nad nowymi odcinkami. Kiedy premiera 6. sezonu?

"The Crown" znowu na pierwszym miejscu

Śmierć królowej Elżbiety II na nowo rozbudziła zainteresowanie serialem "The Crown". Według wyliczeń "Guardiana" w samej Wielkiej Brytanii oglądalność tej produkcji między 9 a 11 września wzrosła o ponad 800 proc. (w porównaniu z poprzednim okresem od piątku do niedzieli). W USA w tym samym przedziale czasowym oglądalność wzrosła ponad czterokrotnie, a we Francji ponad trzykrotnie.

Premiera piątego sezonu odbyła się 9 listopada, a serial niemal od razu wskoczył na pierwsze miejsce na liście top 10 najpopularniejszych produkcji Netflixa. W nowych odcinkach widzowie mogli zobaczyć wiele wzbudzających kontrowersje scen. Nie inaczej będzie w sezonie 6.  

Reklama

"The Crown": Co zobaczymy w 6. sezonie?

Piąty sezon "The Crown" pierwotnie miał zakończyć epicką sagę o losach brytyjskiej rodziny królewskiej. Latem 2020 roku ogłoszono jednak, że powstanie szósty sezon, którego akcja skupi się na wydarzeniach rozgrywających się po roku 1997. 

Akcja szóstego sezonu "The Crown" będzie rozgrywać się m.in. w 2001 roku. Wtedy to książę William rozpoczął naukę na uniwersytecie, gdzie spotkał swoją przyszłą żonę. Również w tym samym roku, według doniesień prasy, książę Harry zaczął palić trawkę i pić alkohol, w wyniku czego jego ojciec, książę Karol, wysłał go ośrodka leczącego uzależnienie od heroiny.

"The Crown": Kiedy premiera 6. sezonu?

Jesienią ruszyły prace nad finałowym sezonem "The Corwn". Jednak po śmierci królowej zdjęcia zostały wstrzymane. Wiadomo już, że aktorzy powrócili na plan. Zostały nakręcone m.in. sceny ostatnich wakacji Diany z synami czy wizyty księżnej w Bośni. 

Wiadomo też, że na potrzeby serialu nie zostanie nakręcona sama scena wypadku, w wyniku którego zginęła księżna Diana. Zarejestrowane zostaną jedynie ważne wydarzenia, które do niego doprowadziły.

Nie znana jest deszcze dokładna data premiery 6. sezonu "The Crown". Pierwotnie zakładano, że pojawi się on w listopadzie 2023 roku. Nie wiadomo jednak, jak przerwane zdjęcia wpłynęły na datę premiery. Nieoficjalnie mówi się, że nowe odcinki wylądują na Neflixie nie wcześniej niż w 2024 roku. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy