The Crown

Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 213
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Crown": Netflix opublikował nowe zdjęcia z ostatniego sezonu

Podzielony na dwie części szósty sezon popularnego serialu "The Crown" poświęcono m.in. tragicznie zakończonemu związkowi księżnej Diany i Dodiego Fayeda. Widzowie zostaną skonfrontowani też z uczuciami księcia Williama i postawą królowej Elżbiety II, która przed obchodami 50-lecia wstąpienia na tron, będzie musiała zmierzyć się z narastającą krytyką swoich rządów. Kiedy premiera?

"The Crown": Aktorzy o ostatnim sezonie

Oparty na wydarzeniach historycznych serial stworzony przez Petera Morgana wzbudza niemało emocji. Głównie w kontekście mieszania faktów z fikcją. Dlatego, aby uprzedzić potencjalną przyszłą krytykę, jeszcze przed zaplanowaną na 16 listopada premierą szóstej części sezonu "The Crown", odtwórcy znaczących ról pokusili się o krótkie wypowiedzi.

Jak podają brytyjskie media Elizabeth Debicki, stwierdziła przed premierą, że wcielając się w Dianę całkowicie zaufała kreacji napisanej przez Petera Morgana i "potraktowała ją jako punkt odniesienia do tego, co chce przekazać jako aktorka".

Reklama

"To jego interpretacja i myślę, że jest w niej dużo prawdy o emocjach, za którymi podążałam. Również dlatego [...], że nigdy się nie dowiemy, jak było naprawdę" - powiedziała aktorka.

Dominic West (książę Karol) stwierdził z kolei, że jego bohater "kryje w sobie prawdziwy smutek i współczucie". 

"Podejrzewam, że prywatnie [Karol] był dość emocjonalny. Cóż, w każdym razie tak go zagrałem... Mam nadzieję, że to, co widzowie zobaczą na ekranie będzie wywoływało współczucie, ale będzie też dobrze wyważone" - dodał, zauważając, przy tym, że rozmawiał z wieloma osobami, które spotkały księcia Karola i "prawie wszyscy mają do powiedzenia na jego temat niezwykle ciepłe i miłe rzeczy".

"Żyję [z moją postacią - red.] od dłuższego czasu, więc tym razem czułam się bardziej komfortowo. Uwielbiam jej spokój i umiejętność niepoddawania się emocjom, które nieustannie towarzyszyły jej życiu" - dodała Imelda Staunton, która wciela się w królową Elżbietę II.

Salim Daw o roli Mohameda Al Fayeda mówi tak: "Uwielbiam tę postać. Bardzo go kocham i cieszę się, że go gram. W tej serii jest taki ludzki i kolorowy. Czasami jest szorstki, bardzo ostry, ale również zabawny jak dziecko. W stosunku do syna momentami jest bardzo, bardzo surowy, ale czuję do niego dużo miłości; [wierzę, że] publiczność to zobaczy i poczuje dokładnie to, o czym mówię".

"Bycie częścią tego projektu, bycie częścią 'The Crown' i granie Dodiego było dla mnie wielkim zaszczytem" - powiedział Khalid Abdalla o roli Dodiego Fayeda.

"The Crown 6": Premiera, obsada, zwiastun

Ostatni, szósty sezon serialu "The Crown" zakończy się w dwóch częściach, które zobaczymy na Netflix 16 listopada i 14 grudnia.

Pierwsze cztery odcinki koncentrują się wokół księżnej Diany i jej relacji z Dodim Fayedem, która zostaje zakończona wypadkiem samochodowym. Druga część, składająca się z sześciu odcinków, skupia się na księciu Williamie i jego powrocie do rzeczywistości po tragicznej śmierci matki, Złotym Jubileuszu Królowej, ślubie Karola i Camilli, a także początku bajkowej relacji Williama i Kate.

W części pierwszej Elizabeth Debicki ponownie wcieli się w rolę księżnej Diany u boku Dominika Westa w roli księcia Karola. Imelda Staunton kontynuuje swoje panowanie jako królowa Elżbieta II u boku Jonathana Pryce’a (księcia Filipa) i Lesley Manville (księżniczki Małgorzaty). Powracają także Salim Daw (Mohamed Al Fayed) i Khalid Abdalla (Dodi Fayed). Debiutują Rufus Kampa (Książę William) i Fflyn Edwards (Książę Harry).

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: The Crown
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy