Reklama

The Crown

Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 90
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Crown": Helena Bonham Carter przyznała rację krytykom

Aktorka, która wcieliła się w "The Crown" w postać księżniczki Małgorzaty, podziela zdanie wielu osób oburzonych nowym sezonem tego serialu. Jej zdaniem należy poinformować widzów, że to, co oglądają na ekranie, nie jest wiernym odwzorowaniem faktów. Bonham Carter zaznaczyła, że na twórcach ciąży wręcz "moralna odpowiedzialność", aby rozwiać wszelkie wątpliwości w tej kwestii.

Premiera czwartego sezonu "The Crown" wywołała mnóstwo kontrowersji. Osoby z bliskiego otoczenia rodziny Elżbiety II, o której ów serial traktuje, brat nieżyjącej księżnej Diany, a nawet brytyjski minister kultury, mediów i sportu jednym głosem potępiają twórców tej popularnej produkcji Netflixa.

Reklama

Prócz zarzutów o zafałszowanie historii i koloryzowanie faktów, coraz częściej pojawiają się też sugestie, by serwis powinien opatrzyć "The Crown" stosownym komentarzem, który wyjaśniłby zdezorientowanym widzom, że nie oglądają dokumentu, a luźno oparty na faktach serial fabularny.

Rację krytykom produkcji przyznała teraz Helena Bonham Carter, która wciela się w księżniczkę Małgorzatę. Brytyjska aktorka goszcząc w podcaście "The Crown: The Official Podcast" zaznaczyła, że twórcy przeboju Netflixa mają obowiązek przypomnieć widzom, że to, co oglądają w serialu, nie jest wiernym odwzorowaniem faktów, lecz w dużej mierze dziełem wyobraźni scenarzystów.

PAP life

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje