The Crown

Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 213
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

"The Crown": Elizabeth Debicki na nowych zdjęciach jako księżna Diana

Finałowy sezon "The Crown" już dostępny! Netflix opublikował nowe zdjęcia Elizabeth Debicki w roli księżnej Diany. Niepublikowana wcześniej zdjęcia inspirowane są ikoniczną sesją okładkową "Vanity Fair" z 1997 roku.

Elizabeth Debicki we współpracy z fotografką Charlotte Hadden nawiązały do ikonicznej sesji księżnej Diany. Opublikowane dziś przez Netflix fotografie zostały wykonane na początku tego roku, podczas kręcenia szóstego sezonu serialu, by pojawić się w scenografii Pałacu Kensington.

Elizabeth Debicki jako księżna Diana. To była ikoniczna sesja

Oryginalna sesja autorstwa Mario Testino, która była inspiracją dla zdjęć z Elizabeth, została opublikowana jako część wywiadu udzielonego przez księżną Dianę dla "Vanity Fair" w 1997 roku.

Reklama

"Kiedy po raz pierwszy poproszono mnie o odtworzenie tej sesji, byłam bardzo podekscytowana, ale trzeba przyznać, że trochę zdenerwowana. Musieliśmy spróbować znaleźć równowagę między naszą własną interpretacją a pewnością, że zdjęcia nadal będą rozpoznawalne jako kultowa sesja Testino z Dianą" - powiedziała Charlotte Hadden.

"Doskonale pamiętam oryginalną sesję. To, co zawsze ją wyróżniało, to jej prostota, naturalne światło, czysta biała przestrzeń z sofą. Nawet niektóre zdjęcia są lekko miękkie i rozmyte... skupiono się na Dianie i uchwyceniu jej naturalnego piękna i autentyczności" - dodała fotografka.

"Możliwość współpracy z Elizabeth była dla mnie wielką frajdą. Spotkałam się już z nią i fotografowałam ją kilka razy wcześniej, co naprawdę pomogło zbudować zaufanie i wzajemną sympatię w pracy. Presja związana z graniem księżnej Diany jest niewyobrażalna. Elizabeth wcieliła się w nią tak niesamowicie dobrze, że było to nieco surrealistyczne i emocjonalne doświadczenie. Chciałam, by to ona przewodziła w tym, jak chciała sportretować Dianę, a ja uchwyciłam to tak autentycznie, jak tylko mogłam"  - podkreśliła Hadden.

"The Crown" wraca z finałowym sezonem

Ostatni, szósty sezon serialu "The Crown" zakończy się w dwóch częściach, które Netflix pokaże 16 listopada i 14 grudnia. Pierwsze cztery odcinki koncentrują się wokół księżnej Diany i jej relacji z Dodim Fayedem, która zostaje zakończona wypadkiem samochodowym.

Chociaż sam moment wypadku nie zostanie pokazany w serialu, w pierwszych odcinkach zostanie ukazana uwaga mediów, z którą musiała się mierzyć księżna. Odtwórczyni Diany, Elizabeth Debicki, nazwała te sceny "emocjonującymi", ale też trudnymi do odtworzenia.

Aktorka opisała doświadczenie osaczenia przez ludzi mediów i paparazzi jako "kompletnie nie do zniesienia", wywołujące natychmiastową chęć ucieczki. Według niej nikt nie powinien nigdy doświadczyć codziennego funkcjonowania "z tym rojem wokół ciebie".

Druga część finału "The Crown", składająca się z sześciu odcinków, skupia się na księciu Williamie i jego powrocie do rzeczywistości po tragicznej śmierci matki, Złotym Jubileuszu Królowej, ślubie Karola i Camilli, a także początku bajkowej relacji Williama i Kate.

swiatseriali.pl
Dowiedz się więcej na temat: The Crown | Elizabeth Debicki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy