The Crown

Ocena
serialu
8,8
Bardzo dobry
Ocen: 213
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Haydn Gwynne nie żyje. Aktorka "The Crown" miała 66 lat

Haydn Gwynne nie żyje. Aktorka znana z ról w "The Windsors" oraz "The Crown" miała 66 lat i zmarła po walce z rakiem. Informację o śmierci przekazał agent artystki.

Haydn Gwynne nie żyje. Jak podaje BBC, w piątek na raka zmarła aktorka teatralna, filmowa i serialowa, który była znana m.in. z komedii o rodzinie królewskiej "The Windsors", a także z serialu "The Crown". Miała 66 lat.

"Z wielkim smutkiem dzielimy się z Wami informacją, że po niedawnej diagnozie raka gwiazda sceny i ekranu Haydn Gwynne zmarła w szpitalu nad ranem w piątek 20 października w otoczeniu ukochanych synów, bliskiej rodziny i przyjaciół" – przekazał jej agent w oświadczeniu dla BBC. "Chcielibyśmy podziękować personelowi szpitali Royal Marsden i Brompton za wspaniałą opiekę przez ostatnie kilka tygodni".

Reklama

Haydn Gwynne: Kariera

Haydn Gwynne dała się poznać szerokiej publiczności telewizyjnej na przełomie lat 80. i 90. zeszłego wieku. Wystąpiła wówczas w takich tytułach jak: "Nice Work", "Drop the Dead Donkey", czy "Peak Practice".

W ostatnich latach przyjmowała szereg ról związanych z brytyjską rodziną królewską. Zagrała żonę króla Karola, Camillę w serialu komediowym "The Windsors", a także wystąpiła w 5. sezonie "The Crown" jako jedna z dam królowej Elżbiety II, Lady Susan Hussey.

Jak podaje BBC, miała zagrać w nowej produkcji "Old Friends" Stephena Sondheima, ale w zeszłym miesiącu wycofała się z udziału, powołując się na "powody osobiste". W dodatku Variety donosi, że zdjęcia do nowego sezonu "The Windsors" miały rozpocząć się jesienią tego roku.

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy