Reklama

Terra Nova

Ocena
serialu
7,9
Dobry
Ocen: 108
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Najdroższy serial świata w TVP1

Najdroższa serialowa produkcja świata, firmowana przez samego Stevena Spielberga! Fantastyczne efekty specjalne, egzotyczne plenery i sto procent akcji.

Pomysł tego serialu zrodził się przed laty, gdy aktorka Kelly Marcel rozmawiała ze swoim ojcem, jak mogło wyglądać życie na pradawnym kontynencie Gondwana. To była ich ucieczka od codzienności. Kiedy Kelly poczuła się zmęczona rolami wychudzonych narkomanek (innych propozycji ostatnio nie miała), zaczęła pisać o tamtej krainie przygód. Ktoś zainteresował scenariuszem Stevena Spielberga, który w ogóle ceni brytyjskich aktorów i scenarzystów. Serialowa machina ruszyła.

Dinozaury na planie

Zdjęcia kręcono na północy Australii, w tropikalnym stanie Queensland. Palmy, liany, drzewiaste paprocie i rwące potoki robią wrażenie. A do tego dochodzą efekty specjalne, bo twórcy postanowili stworzyć wizję naszej planety sprzed 85 milionów lat. Oczywiście, z dinozaurami! Kiedy producentem jest Steven Spielberg, nikt nie myśli o oszczędnościach, toteż wyprodukowanie każdej minuty kosztowało 1 mln zł. "Terra Nova" to najdroższy serial świata. 

Reklama


Zły rok 2149

Akcja zaczyna się w XXII w., kiedy Ziemia, przeludniona i skrajnie zanieczyszczona, dosłownie się dusi. Ratunkiem może być wysłanie ekspedycji ratunkowej w... przeszłość przez odkrytą szczelinę w czasoprzestrzeni. Osadnicy mają ocalić naszą planetę. Nowa Ziemia najpierw ich zachwyci, a potem przerazi. Czeka ich desperacka walka, a nas... emocje. 

"Terra Nova", od 4 kwietnia w środy o godz. 20:20 w TVP1

IP

Tele Tydzień

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Terra Nova | seriale

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje