Teraz albo nigdy!
Ocena
serialu
8,2
Bardzo dobry
Ocen: 278
Oceń
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ida Nowakowska: Od tancerki i aktorki do gwiazdy TVP

Ida Nowakowska jest obecnie największą z gwiazd polskiej telewizji. Zaczynała od tańca, grała w serialach i filmach, brylowała na deskach teatralnych. Teraz prowadzi klika ze sztandarowych produkcji TVP.

Jak mówi sama prezenterka i aktorka, największą pasją w jej życiu jest taniec. W wywiadzie z Galą stwierdziła, że "taniec jest wszechobecny" w jej życiu.

W 2007 roku wzięła udział w pierwszej edycji tanecznego show, czyli "You Can Dance - Po prostu tańcz". Wraz z Błażejem Ciszkiem zajęła 10. miejsce. W dziewiątym sezonie powróciła do programu - już jako jurorka.

Ida Nowakowska nie stroniła również od filmu, sceny czy seriali. Mając zaledwie 14 lat zagrała w filmie "Poza zasięgiem", gdzie partnerowała Stevenowi Seagalowi.

Reklama

Występowała na deskach Teatru Muzycznego Roma, gdzie zagrała w musicalach takich jak "Upiór w operze", "Taniec wampirów", "Koty", "Piotruś Pan".

Z kolei w Studiu Buffo Janusza Józefowicza pojawiła się w adaptacji "Romea i Julii" i "Metro".

Później przyszły role serialowe - Ida Nowakowska zagrała w "My Baby", "Na dobre i na złe" czy "Teraz albo Nigdy!".

W ostatnich latach jest znana głównie dzięki programom rozrywkowym emitowanym na antenie TVP.

Jest cenioną i lubianą przez widzów prezenterką takich produkcji jak "Pytanie na śniadanie", "The Voice Kids", "Dance, Dance, Dance". Wcześniej prowadziła m.in. "Przymierzalnie" czy "Bake Off Junior".

Początkowo jej angaż w "Pytaniu na śniadanie" nie spotkał się z aprobatą. Niektórym nie spodobało się zastąpienie poprzedniej gospodyni programu, Marzeny Kawy.

W wywiadach Ida Nowakowska zapewniała, że o tę posadę się nie starała, ani nikogo nie wygryzła.

W rozmowie z dwutygodnikiem "Flesz" mówiła: "Nigdy nie chodziłam prosić o pracę, do nikogo nie dzwoniłam. (...) Marzenę bardzo szanuję, cenię i lubię".

Ida Nowakowska cieszy się i jest dumna z programów, które prowadzi: "Ja jestem niezwykle dumna, z tego, że moim zdaniem, robimy najlepszą telewizję.

Prezenterka często określana jest mianem ulubienicy prezesa TVP, Jacka Kurskiego. Nie odbiera tego negatywnie. Jak mówi w wywiadzie (wideo poniżej): "Dziękuję, jest mi miło, że ktoś tak o mnie powie, ale myślę, że ulubienica to jest słowo takie lekkie i... dziwne".

Prywatnie prezenterka i aktorka jest żoną Jacka Herndona. Są małżeństwem od 2015 roku. Ida Nowakowska nie szczędzi mężowi słów uznania. Na łamach viva.pl stwierdziła:

"Mój mąż jest moim najlepszym przyjacielem, bratnią duszą. On jest dla mnie tak fascynujący! Stale mnie zaskakuje. Bardzo się zmienia, czasem mam wrażenie, że to inna osoba niż ta, za którą wyszłam.  Zawierzam Bogu, że tak miało być, by ten nasz związek był dobry".

swiatseriali
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy